FAN Bike Team, czyli nasze dwa kółka – to nie tylko sposób spędzania czasu czy środek lokomocji, ale przede wszystkim pasja życiowa, która nam towarzyszy w życiu codziennym.

Sekcja rowerowa stanowi jedną z najmłodszych sekcji w strukturach Stowarzyszenia Promocji Sportu FAN, ale równocześnie jest najbardziej dynamicznie rozwijającą się grupą. Powstała głównie po to, aby umożliwić mieszkańcom Wrocławia i okolic aktywne spędzanie czasu oraz promocję Dolnego Śląsku jako miejsca idealnego do rozwijania pasji rowerowej.

Grupa zrzesza miłośników rowerowych wycieczek, którzy wspólnie jeżdżą na wycieczki rowerowe. Są to zarówno typowe wycieczki jednodniowe, podczas których wspomagamy się czasem taborem PKP lub specjalistyczną przyczepką rowerową oraz dłuższe wyprawy rowerowe w najciekawsze zakątki Polski czy Europy. W nogach mamy już przejechaną perłę Bałtyku – duńską wyspę Bornholm, magiczny Spreewald, dwa odcinki Dunaju (Pasawa – Wiedeń, Wiedeń – Budapeszt), dwa etapy Green Velo, szlak ODra-Nysa i wiele wiele innych ciekawych miejsc.

Wśród wydarzeń propagujących jazdę na rowerze, należy wspomnieć o Rowerowym Peletonie Wrocławia, który organizujemy w ramach Wrocławskich Dni Promocji Zdrowia. Od czasu do czasu staramy się brać udział w dużych rowerowych imprezach np. Wrocławskie Święto Rowerzysty, Rawicka Setka, Klasyk Kłodzki, BIKE Chellenge itp. Sami organizowaliśmy również Rowerowy Dolny Śląsk Zlot Dolnośląskich Rowerzystów.

Tempo, trasy i długości wycieczek są najczęściej dedykowane dla przeciętnego rowerzysty. W czasie wycieczek gwarantujemy dobrą zabawę oraz opiekę doświadczonych opiekunów. Otwarci jesteśmy również na wszelkie sugestie członków i sympatyków Sekcji, dlatego staramy się spotykać cyklicznie, aby rozmawiać o dalszych planach i kierunkach wycieczek oraz aby przypomnieć sobie wspomnienia z podróży w sympatycznym towarzystwie.

FAN BIKE Team

– kierownik sekcji
e-mail: 
rowery@fan.org.pl
tel.: +48 …

ADRES:

ul. Legnicka 65
54-206 Wrocław

KONTO BANKOWE:

Stowarzyszenie Promocji Sportu FAN
ul. Legnicka 65
54-206 Wrocław

nr konta:
75 1750 0012 0000 0000 3108 6477

Raiffeisen Bank Polska Spółka Akcyjna

8 + 8 =