Rodowód – czyli skąd pomysł na Stowarzyszenie

Stowarzyszenie Promocji Sportu FAN zostało założone w roku 2005 i zainicjowane zostało przez członków nieformalnej grupy Klubu Kibica Gwardii Wrocław. Ówczesnym szefem klubu kibica był pierwszy Prezes Stowarzyszenie – Marcin Spitalniak.

Nasza organizacja powstała w okresie gdy większość dużych grup klubów kibica siatkarskich zespołów w całym kraju zaczęły się identyfikować i tworzyć formalne Stowarzyszenia. Również i w naszej grupie podjęliśmy decyzję o rejestracji działalności.

Pomysł powstał pod koniec 2004 roku, od tego czasu rozpoczęliśmy przygotowania do zgłoszenia i zarejestrowania Stowarzyszenia. Trwały prace nad statutem organizacji, a jeszcze więcej problemów mieliśmy z wymyśleniem nazwy organizacji. Po wielu burzach mózgu, udało nam się znaleźć nazwę która zadowala wszystkich. Wiadomo było, że głównym priorytetem Stowarzyszenia jest Klub Kibica, z którego Stowarzyszenie się wywodzi i na pewno w pierwszych latach działalności jego członkowie będą głównymi inicjatorami działalności FAN-a. Jednak Komitet założycielski dążył do stworzenia organizacji, która będzie mogła w przyszłości pomagać różnym małym klubom i organizacjom sportowym. Pomagać stawiać pierwsze kroki, pomóc w promocji imprez czy też pozyskaniu wolontariuszy.

Stąd powstała piękna nazwa:

Stowarzyszenie Promocji Sportu FAN 

 Stowarzyszenie zrzesza osoby związane z szeroko rozumianym sportem (amatorskim i wyższym niż amatorski) i promocją poprzez sport. W ramach Naszej organizacji chcemy skupiać ludzi dla których sport nie jest obcy, którzy chcą realizować swoje pomysły i plany.