Stowarzyszenie Promocji Sportu FAN wraz z współorganizatorami Fundacją Convention Bureau – Wrocław oraz Klubem Sympatyków Transportu Miejskiego informują o możliwych utrudnieniach w związku z organizowanymi w ramach Dni Otwartych Zajezdni Popowice parad autobusowej (18 września) i tramwajowej (19 września).

Możliwe utrudnienia w ruchu dotyczyć będą przede wszystkim miejsca wyjazdu tj. ul. Legnickiej na odcinku od ul. Wejherowskiej do ul. Na Ostatnim Groszu/Milenijna.

Parada Autobusów – 18 września 2021 g. 16.00

W paradzie weźmie udział blisko 10 pojazdów, które wystartują z terenu zajezdni o godz. 16.00, już 30 minut przed wyjazdem będzie można zajmować miejsca w pojazdach.

Największe utrudnienia czekają mieszkańców o godzinie 16.00 kiedy to pojazdy uczestniczące w Paradzie Autobusów wyjadą z terenu zajezdni Popowice i po nawrocie na skrzyżowaniu z ulic Legnicka/Milenijna/Na Ostatnim Groszu w asyście Policji zawrócą i będą tworzyć kolumnę już na ul. Legnickiej w kierunku centrum. Po uformowaniu się kolumny będzie ona poruszać się w asyście Policji.

Całą trasę można zobaczyć na powyższym planie, parada będzie poruszała się w kolumnie i po przejechaniu ul. Legnickiej, za pl. Jana Pawła II pojedzie prosto do Kazimierza Wielkiego, skąd pojazdy rozjadą się w różnych kierunkach.


 

Parada Tramwajów – 19 września g. 12.00

W paradzie weźmie udział do 5 tramwajów z różnych epok, wystartują one z terenu zajezdni o godz. 16.00, już 30 minut przed wyjazdem będzie można zajmować miejsca w pojazdach.

Największe utrudnienia czekają mieszkańców o godzinie 12.00 kiedy to pojazdy uczestniczące w Paradzie Tramwajów wyjadą z terenu zajezdni Popowice, chwilę potrwa wyjazd pojazdów i uformowanie się kolumny na torowisku. Nad bezpiecznym przebiegiem manewrów czuwać będzie Policja, która po uformowaniu kolumny będzie zabezpieczać bezpieczny przejazd przez skrzyżowania wszystkich pojazdów.

Tramwaje nie będą zatrzymywały się na przystankach i wysiąść będzie można dopiero na zakończeniu przy Operze. Całą trasę można zobaczyć na powyższym planie, parada będzie poruszała się w kolumnie i po przejechaniu ul. Legnickiej, na pl. Jana Pawła II pojedzie w ul. Podwale i dalej Piłsudskiego do Dworca Głównego. Następnie pojazdy skręcą w Kołątaja, a na wysokości Teatralnej pojadą w kierunku Opery.