FAN | Działania realizowane w 2021 roku
W sobotę 5 września w godz. 10.00-16.00 zapraszamy na czwartą edycję Dnia Otwartego Zajezdni Popowice. Od 2018 roku organizowanych pod hasłem „Historia kołem się toczy” i w rozszerzonej formule ma być otwarciem większej przestrzeni na terenie zajezdni i skierowaniem do jeszcze szerszej grupy odbiorców. W tym roku wydarzenie odbędzie się w trudnym czasie pandemii, ale wierzymy że terenie dawnej zajezdni tramwajowej przy ul. Legnickiej 65, gdzie zostaną wystawione pojazdy z różnych okresów, zarówno tramwaje, autobusy i pojazdy techniczne mimo wszystko odwiedzi nas wielu wrocławian jak i przebywających w mieście turystów.
 
Tegoroczna edycja jest tym bardziej wyjątkowa bo w 2020 roku mamy 75 rocznicę odbudowy komunikacji miejskiej we Wrocławiu po II wojnie światowej dodatkowo i z tej okazji nasze wydarzenie zostało włączone do projektu „WroTram przez WROCŁAWSKICH ULIC STO„, którego realizatorem jest Convention Bureau – Wrocław.
 
Jednym z punktów programu będzie prezentacja wagonu Maximum oraz wielu innych pojazdów, które w swoich zasobach posiadają Klub Sympatyków Transporut Miejskiego, Towarzystwo Miłośników Wrocławia, Gminy Wrocław oraz Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji we Wrocławiu.
 
Po wystawie taboru i terenie zajezdni będzie oprowadzał przewodnik. Odbędą się też prelekcje Tomasz Sielickiego, badacza dziejów transportu miejskiego we Wrocławiu, na temat tramwajów Maximum. Zabytkowy tramwaj zapewni dojazd na zajezdnię z centrum miasta. Planowane są też kursy zabytkowych autobusów, dowożące na teren zajezdni lub odbywające przejazdy wycieczkowe.
 
Na terenie zajezdni do zwiedzania udostępnione będą: dawna łaźnia, hale postojowe nr 1026 i 1027
 
Zwiedzanie zajezdni z przewodnikiem: 10:30, 11:30, 12:30, 13:30, 14:30
 
Wykłady Tomasza Sielickiego na temat tramwajów Maximum: 11:00, 12:00
 
Mobilny przegląd serwisowy rowerów Zadbany Rower to możliwość bezpłatnego przeglądu oraz podstawowej regulacji parametrów roweru.

 
 
Nasi partnerzy przygotują również dla was m.in. watę cukrową, kawę, lody czy lemoniadę. Mimo pandemii planujemy również atrakcje dla dzieci, więc zapraszamy was całymi rodzinami. Zachęcamy również do śledzenia wydarzenia na facebook-u.
 

PROJEKT: Historia kołem się toczy

 

e-mail: biuro@fan.org.pl

9 + 5 =