FAN | Działania realizowane w 2021 roku
 
20 września 2020 Stowarzyszenie Promocji Sportu FAN oraz Wrocławski Tor Wyścigów Konnych Partynice zapraszają wszystkich mieszkańców Wrocławia i okolic do wzięcia udziału w biegu i marszu nordic walking na dystansie 7,5 km organizowanym pod hasłem „Niech stanie się jasność” na ścieżce pieszo-biegowej wokół toru wyścigowego. Zapraszamy również dzieci, które na mini trasie będą mogły zarówno biegnąc, maszerując z kijami czy jadąc rowerkiem poznać urokliwość trasy.
 
Impreza o charakterze sportowo-rekreacyjnym skierowana jest do osób w każdym wieku, zainteresowanych aktywnym spędzaniem czasu wolnego i ma na celu pokazanie możliwości jakie daje nowo ukończona inwestycja na południu Wrocławia.
 
Ścieżka została oddana do użytku w 2019 roku, prowadzi ona wokół Wrocławskiego Toru Wyścigów Konnych Partynice wraz z pętlami ma ona długość 3,5 kilometra. Ścieżka rekreacyjna służy mieszkańcom do spacerów, biegania, uprawiania nordic walking, ale też po prostu do odpoczynku i rekreacji. Wokół ścieżki nasadzono kilka tysięcy roślin: drzew, krzewów, kwiatów, utworzono łąki kwietne, tereny zielone zostały oczyszczone i poszerzone o miejsca, gdzie do tej pory składowane były gałęzie, kompost czy prefabrykaty budowlane. Powstało także nowe, bezkolizyjne przejście dla koni schodzących z toru wyścigowego. Wiadukt będący częścią ścieżki rekreacyjnej stanowi jednocześnie świetny punkt widokowy w czasie gonitw i imprez hippicznych. W ramach inwestycji powstały także cztery dodatkowe wejścia na tor od Wysokiej, ul. Ołtaszyńskiej i parkingu przy ul. Zwycięskiej.
 
Bez wątpienia Wrocławski Tor Wyścigów Konnych Partynice stał się jeszcze bardziej atrakcyjnym i otwartym na odwiedzających miejscem, szczególnie poza dniami wyścigowymi. Dzięki ukończonej inwestycji tor wyścigowy, oprócz swojej podstawowej funkcji pełni obecnie rolę parku na południu Wrocławia. Projekt został dofinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach działania Oś priorytetowa II Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014 – 2020.
 
Zachęcamy na bieżąco śledzić wydarzenie na facebook-u, tam na bieżąco będziemy informować o stanie przygotowań.
Regulamin udziału w wydarzeniu – ZOBACZ
Liczba uczestników – 300 osób /po 150 na każdej z tras
Wysokość opłaty startowej – 10 zł lub 25 zł [w dniu zawodów]
Co w pakiecie startowym:
 
      
 
 

PROJEKT: Trenuj na wyścigach

 

Marta Żebrowska – koordynator projektu

e-mail: zawody@mistrzostwawroclawia.pl

ADRES:

ul. Legnicka 65
54-206 Wrocław

KONTO BANKOWE PROJEKTU:

Stowarzyszenie Promocji Sportu FAN

ul. Legnicka 65, 54-206 Wrocław

nr konta: 94 1750 0012 0000 0000 3108 6523

BNP Paribas Bank Polska S.A.

5 + 6 =