Drodzy seniorzy!

Czas epidemii jest trudnym czasem, nie tylko ze względu na obawę o zdrowie i życie swoje i bliskich, ale także ze względu na konieczność spędzania zdecydowanej większości czasu w zaciszu własnego domu. Jednakże, mimo tego, że zajęcia organizowane w ramach Klubu Aktywnego Seniora zostały zawieszone, można skorzystać z dobrodziejstwa jakim jest internet i nie tracić kontaktu z gimnastyką ciała i umysłu.

Spójrzcie, prosimy na następujące „internetowe” propozycje:

  • kurnik.pl – absolutny lider wśród polskich portali z grami sieciowymi. Można tu zagrać m.in. w szachy, warcaby, brydża (ze skompletowaniem czwórki nie powinno być problemu – z reguły na „kurniku” jednocześnie gra w brydża kilkuset graczy:)), a także popularnego „tysiąca”. Jest też gra „Literaki”, która, choć wygląda nieco inaczej, jest niczym innym jak Scrabble’ami:) Warto zauważyć, że nie gramy z komputerem, a z prawdziwymi ludźmi. Istnieje także możliwość „dogadania się” i zagrania na „kurniku” z rzeczywistymi znajomymi – trzeba tylko wymienić się swoimi „nickami”, czyli pseudonimami, którymi posługiwać będziemy się na „kurniku” i już można umawiać się na wspólną partyjkę.
  • krzyzowki.imasz.net – kilkaset krzyżówek, od łatwych po trudniejsze. Uwagę zwraca bardzo przyjazny sposób wyświetlania pytań oraz wprowadzania liter do krzyżówek.
  • sudoku.com – prosta, przyjazna witryna z popularną łamigłówką. Oferuje grę na 4. poziomach trudności. Jeśli jeszcze nie znasz tej wciągającej gry dla jednej osoby – nie zwlekaj, zapoznaj się z prostymi zasadami i zacznij rozwiązywać japońskie łamigłówki.
  • slowonadzis.pl – jeżeli kochasz Scrabble, a nie masz z kim zagrać – potrenuj! Z podanych 7 liter postaraj się ułożyć jak największą liczbę wyrazów 4-, 5-, 6-  i 7-literowych. To nie takie proste:)

Warto też wykorzystać możliwości jakie dają nam nasze smartfony. W sklepach Google Play oraz AppStore roi się od (w zdecydowanej większości darmowych) gier takich jak szachy, warcaby, brydż czy sudoku. Są gry, w którym możemy zagrać z komputerem, są też takie, które umożliwiają rozgrywkę z żywym przeciwnikiem. Niestety wiele z tych aplikacji nie występuje w polskiej wersji językowej, ale polecam próbować – zawsze można odinstalować grę, która nie spełnia naszych oczekiwań. Dla miłośników Scrabble, godną polecenia jest tylko aplikacja „Literaki” – pozostałe nie uwzględniają polskich znaków.

I na koniec – coś dla ciała:

Zachęcamy w tej kwestii do „eksplorowania” Internetu – można znaleźć naprawdę wiele interesujących i nakręconych w ciekawy sposób ćwiczeń dla seniorów. Gdy znajdziecie coś godnego polecenia, nie zapomnijcie podzielić się tym z innymi:)

Życzymy dużo zdrowia oraz satysfakcji i radości z fizycznego i umysłowego treningu!

PROJEKT: Klub Aktywnego Seniora

 

e-mail: klubseniora@fan.org.pl

Marcin Spitalniak – koordynator projektu

Małgorzata Kubiszewska – kierownik sekcji
tel.: +48 609 941 775

ADRES:

ul. Legnicka 65
54-206 Wrocław

KONTO BANKOWE:

Stowarzyszenie Promocji Sportu FAN
ul. Legnicka 65
54-206 Wrocław

nr konta:
66 1750 0012 0000 0000 3108 6736

BNP Paribas Bank Polska Spółka Akcyjna

8 + 12 =