Klub Aktywnego Seniora zaprasza na pierwszą w obecnym roku propozycją turystyczną dla seniorów. W ramach realizowanego projektu proponujemy wyjazd do Wodnego Parku w Tychach oraz do Opola, gdzie zwiedzimy Muzeum Polskiej Piosenki oraz centrum miasta. Wyjazd odbędzie się w środę 22 kwietnia 2020 r. Ilość miejsc na wyjazd jest ograniczona.

Wodny Park Tychy

Park Wodny Tychy oficjalnie otwarty jest od 30 kwietnia 2018. Jest tu wiele atrakcji, jakich nie mają inne aquaparki. Zjeżdżalnia z pionowym startem, łaźnie piwne, batyskaf dla dzieci, sauna wulkaniczna, tężnia. Basen ze sztuczną falą znajduje się w części rekreacyjnej. Jego powierzchnia to 400 m kw., sztuczna fala uruchamiana jest co godzinę. Fala rozbija się o brzeg „plaży”. Obok strefy sportowej znajdziemy Aqualoop – najbardziej ekstremalną zjeżdżalnię – z pionowym startem. Po pionowym upadku w dół wpadamy do rury, ale płyniemy nie tylko w dół, lecz również… w górę. Mogą z niej korzystać osoby w wieku co najmniej 16 lat i 130 cm wzrostu, o wadze od 40 do 130 kg. Nie wolno mieć na sobie okularów czy zegarka. W strefie rekreacyjnej jest także wodna huśtawka – przy basenie ze sztuczną fala. Obok są gejzery, wodospady, bicze wodne czy masaże karku. W niecce zamontowano również specjalne głośniki: pod wodą można usłyszeć m.in. odgłosy delfinów i fok, pękającego lodu czy napływającego statku. Kanałem przepływowym basen z jednej strony przechodzi w spokojną lagunę, a z drugiej w rwącą rzekę z huśtawką wodną. Część niecki ma głębokość do 1,2 m i została przygotowana specjalnie z myślą o osobach, które nie potrafią pływać. Tuż przy wyjściu z szatni znajduje się mostek nad basenem ze sztuczną falą. Mostek jest wiszący, i kiedy nim przechodzimy kołysze się, co sprawia, że przejście nim to wyzwanie.

źródło: www.dziennikzachodni.pl 

Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu

Ekspozycja muzeum przedstawia w zarysie historię polskiej piosenki od lat 20. ubiegłego wieku do czasów współczesnych. Rolę odtwarzacza multimedialnego pełnią tu dwie muzyczne ściany, na których umieszczone są monitory dotykowe wyświetlające teledyski, fragmenty koncertów, programów telewizyjnych, reportaży i wywiadów z artystami. Każdy zwiedzający otrzymuje zestaw: audioprzewodnik i komfortowe słuchawki, co pozwala mu indywidualnie zwiedzać wystawę i słuchać wybranych piosenek tak długo, ile chce. W muzycznych ścianach umieszczone są także soczewki – przez które jak przez dziurkę od klucza – zwiedzający może podglądać tło historyczne danego okresu. Hitem Muzeum okazały się budki do nagrywania piosenek, w których każdy zwiedzający może zarejestrować swój ulubiony utwór i wysłać go mailem na pamiątkę.
W Muzeum Polskiej Piosenki miłośnicy festiwali opolskich znajdą szczegółowe informacje na temat każdej edycji, a w specjalnych, podwieszanych kulach fani muzyki rozrywkowej  mogą spędzać wiele godzin oglądając reportaże i fragmenty koncertów. Jest też miejsce dedykowane modzie estradowej, w którym zgromadzono prawdziwe kostiumy gwiazd, i w którym można się w nie wirtualnie przebierać.

źródło: www.muzeumpiosenki.pl

Program wyjazdu (22 kwietnia 2020 r.):

ZBIÓRKA: parking między ulicami Sokolniczą oraz Drzewną

 • 06.45 – wyjazd z Wrocławia
 • 10.00 – Wodny Park w Tychach
 • 13.00 – wyjazd do Opola
 • 15.00 – Muzeum Piosenki Polskiej w Opolu
 • 17.00 – czas wolny – samodzielny spacer po Opolu
 • ok. 18.15 – wyjazd z Opola
 • ok. 20.00 – przyjazd do Wrocławia

Cennik:

 • 85,00 zł – członkowie Stowarzyszenia FAN
 • 95,00 – posiadacze Wrocławskiej Karty Seniora
 • 100,00 zł – pozostałe osoby

W cenie:

 • przejazd autokarem
 • bilet do Wodnego Parku w Tychach
 • bilet do Muzeum Polskiej Polskiej w Opolu
 • ubezpieczenie NNW

Klub Aktywnego Seniora

 

Małgorzata Kubiszewska
e-mail: 
klubseniora@fan.org.pl
tel.: +48 609 941 775

ADRES:

ul. Legnicka 65
54-206 Wrocław

KONTO BANKOWE:

Stowarzyszenie Promocji Sportu FAN
ul. Legnicka 65
54-206 Wrocław

nr konta:
66 1750 0012 0000 0000 3108 6736

BNP Paribas Bank Polska Spółka Akcyjna

9 + 6 =