Stowarzyszenie po raz kolejny spróbowało zawalczyć o grant w ramach programu Adamed dla Seniora, tym razem udało się. Nasz projekt Wrocławskie Igrzyska Seniorów, który walczył o wsparcie z grona 130 zgłoszeń z całej Polski został wyróżniony nagrodą specjalną pod patronatem Polskiego Towarzystwa Chirurgii Naczyniowej. Oprócz naszego wyróżnienia jury wyłoniło trzy najlepsze pomysły i wyróżniło je nagrodami finansowymi w wysokości 10 000, 5 000 i 3 000 zł oraz wspomnianą nagrodą specjalną w wysokości 2 000 zł. Wśród tegorocznych laureatów znaleźli się również Uniwersytet Trzeciego Wieku w Łazach (I miejsce), Rzeszowski Dom Kultury (II miejsce) oraz Bałucki Ośrodek Kultury (III miejsce).

„Wyłonienie trzech najlepszych projektów było dla Jury Konkursu trudnym zadaniem. Każde ze zgłoszeń zawierało aktywności i pomysły poprawiające jakość życia Seniorów w lokalnych społecznościach. Dlatego pozostajemy pełni podziwu dla uczestników i wszystkim życzymy powodzenia przy dalszej realizacji tych jakże ważnych inicjatyw” – mówi Larysa Żuchowska, Kierownik Programu „Adamed dla Seniora”.

Przy ocenie projektów konkursowych pod uwagę brane były następujące kryteria: dotychczasowa działalność organizacji, jakość działań, pomysłowość i kreatywność projektu czy uwzględnienie potrzeb osób starszych.

Seniorzy na start

Nagroda przyznana przez Adamed pomoże rozszerzyć liczbę dyscyplin sportowych rozgrywanych podczas Wrocławskich Igrzysk Seniorów. Dotychczas Seniorzy rywalizowali w dziewięciu konkurencjach.

Nasza impreza jest już mocno rozpoznawalna i kojarzona z Wrocławiem, ponieważ w poprzednich latach odbywała się w ramach Wrocławskich Dni Seniora. Zdecydowaliśmy się jednak rozwijać ją jako samodzielne wydarzenie. Wsparcie Adamedu na pewno pozwoli szerzej dotrzeć do grupy Seniorów i przyczynić się do ich aktywizacji, poprawy stanu zdrowia i umysłu” – mówi Marcin Spitalniak, koordynator Igrzysk.


Adamed dla Seniora to program społeczny realizowany przez firmę Adamed, którego głównym celem jest aktywizacja osób starszych. W ramach programu Adamed wspiera Seniorów w systemie ochrony zdrowia – troszczy się o ich kondycję, sprawność fizyczną. Zajmuje się promocją profilaktyki zdrowia, która pozwala odpowiednio wcześniej dostrzegać problemy zdrowotne oraz przełamuje stereotypy związanych z codziennością Seniorów.

Od trzech lat „Adamed dla Seniora” jest partnerem największych wydarzeń senioralnych w Polsce w tym m.in. Parada Seniora i Piknik Pokoleń w Warszawie, Dzień Uniwersytetów III Wieku na warszawskim Torze Służewiec czy Piknik Pro Seniore na warszawskim Ursynowie.  W 2019 roku wydarzenia, które odbyły się pod Patronatem Programu „Adamed dla Seniora” zgromadziły ponad 18 tys. Seniorów. W trakcie wydarzeń, w ramach specjalnej strefy programu „Adamed dla Seniora”, uczestnicy  mogli skorzystać z badań profilaktycznych m.in. pomiaru ciśnienia i poziomu glukozy, badania kostka-ramię, spirometrii oraz konsultacji z lekarzem pulmonologiem i chirurgiem naczyniowym, dodatkowo Adamed organizuje treningi nordic walking oraz indywidualne konsultacje z profesjonalnymi trenerami. W 2019 roku wzięło w nich udział ponad 150 osób.

Więcej informacji na www.adameddlaseniora.pl