W imieniu organizatorów serdecznie zachęcamy wrocławskich seniorów do udziału w kolejnej edycji waszego święta. Tegoroczne Dni Seniora potrwają od 6 września do 6 października i będą wypełnione blisko 200 wydarzeniami z wielu dziedzin.

Święto Seniorów jest organizowane we Wrocławiu od 2009 r. przez Wrocławskie Centrum Seniora wraz z Partnerami. Co roku kilkanaście tysięcy seniorów z całego Dolnego Śląska (a także innych regionów Polski) bierze udział w obchodach. W tym roku, w przeciągu czterech tygodni świętowania seniorzy będą mogli skorzystać z oferty blisko 200 wydarzeń z zakresu kultury, edukacji, zdrowia, sportu i rekreacji, które firmuje ponad 100 Partnerów. W harmonogramie znajdziemy prelekcje, wykłady, bezpłatne konsultacje i badania, potańcówki oraz różnorodne treningi. Wśród ogólnorozwojowych warsztatów znajdą się dziennikarskie, taneczne, śmiechoterapii i efektywnej komunikacji, rozwoju osobistego, poruszania się po Internecie czy gimnastyki mózgu. Udział  w  wydarzeniach jest w większości bezpłatny, ale obowiązują zapisy w siedzibie Wrocławskiego Centrum Seniora bądź w siedzibach Partnerów – współorganizatorów senioralnych inicjatyw.

Marsz Kapeluszy

6 września o godz. 10.00 otworzymy Dni Seniora na placu Nowy Targ, gdzie spróbujemy wspólnie pobić Kapeluszowy Rekord Wrocławia. Barwny Marsz Kapeluszy wyruszy o godz. 11.30 w stronę sceny na placu Gołębim w Rynku, gdzie Król i Królowa Seniorów otrzymają symboliczne klucze do bram miasta. Na godzinę 12.30 zaplanowane jest ogłoszenie wyników konkursów i wręczenie statuetek dla Przyjaciół Seniorów. Inauguracja zakończy się o godz. 13.00 koncertem „Muzyczny kalejdoskop” w wykonaniu wrocławskiego zespołu OLDERSI.

Najciekawsze wydarzenia

Przez cały miesiąc będzie w czym wybierać, zapraszamy do zapoznania się z harmonogramem DNI SENIORA 2019, który już niebawem pojawi się na stronie internetowej WCS (www.seniorzy.wroclaw.pl). Drodzy Seniorzy, nie może Was zabraknąć na Balu Kapeluszy w dniu inauguracji (liczba miejsc ograniczona!).

29 września we wnętrzu Teatru Polskiego odbędą się Targi Senioralne, w czasie których będzie prezentowana różnorodna oferta około 50 partnerów Wrocławskiej Karty Seniora. Na odwiedzających czekają specjalne rabaty oraz bezpłatne konsultacje i porady z zakresu edukacji, kultury, zdrowia, sportu, turystyki i rekreacji.

Impreza na Partynicach

Senioralne święto obudowuje szereg imprez towarzyszących. Jedną z nich jest Dzień Seniora na Wrocławskim Torze Wyścigów Konnych – Partynice, na który zapraszamy 13 października. W programie przewidziano wyścigi konne: 7 gonitw, prezentację koni na padoku, oprowadzanki konne, zwiedzanie z instruktorem: stajni, hal jeździeckich i terenów zaplecza wyścigowego. Podczas imprezy otwarta zostanie „seniorska loża VIP”. Na murawie otaczającej tor będzie można zapoznać się z ofertą licznych partnerów Dnia Seniora.

Więcej informacji w siedzibie Wrocławskiego Centrum Seniora, pl. Dominikański 6, od poniedziałku do piątku w godz. 9:00-15:00, tel. 71 772 49 40, www.seniorzy.wroclaw.pl.