FAN | Działania realizowane w 2021 roku
 
7 września 2019 Stowarzyszenie Promocji Sportu FAN oraz Wrocławski Tor Wyścigów Konnych Partynice zapraszają wszystkich mieszkańców Wrocławia i okolic do wzięcia udziału w biegu i marszu nordic walking na dystansie 5 km oficjalnie inaugurującym otwarcie ścieżki pieszo-biegowej wokół toru wyścigowego. Zapraszamy również dzieci, które tuż po oficjalnym otwarciu będą mogły przetestować ścieżkę zarówno biegnąc, maszerując z kijami czy jadąc rowerkiem.
 
 
 
Impreza o charakterze sportowo-rekreacyjnym skierowana jest do osób w każdym wieku, zainteresowanych aktywnym spędzaniem czasu wolnego i ma na celu pokazanie możliwości jakie daje nowo ukończona inwestycja na południu Wrocławia.
 
W czerwcu tego roku na Wrocławskim Torze Wyścigów Konnych Partynice oddano do użytku ścieżkę pieszo-biegową otulającą tor wyścigowy o długości 3,5 kilometra. Ścieżka rekreacyjna służy mieszkańcom do spacerów, biegania, uprawiania nordic walking, ale też po prostu do odpoczynku i rekreacji. Wokół ścieżki nasadzono kilka tysięcy roślin: drzew, krzewów, kwiatów, utworzono łąki kwietne, tereny zielone zostały oczyszczone i poszerzone o miejsca, gdzie do tej pory składowane były gałęzie, kompost czy prefabrykaty budowlane. Powstało także nowe, bezkolizyjne przejście dla koni schodzących z toru wyścigowego. Wiadukt będący częścią ścieżki rekreacyjnej stanowi jednocześnie świetny punkt widokowy w czasie gonitw i imprez hippicznych. W ramach inwestycji powstały także cztery dodatkowe wejścia na tor od Wysokiej, ul. Ołtaszyńskiej i parkingu przy ul. Zwycięskiej.
 

 

Bez wątpienia Wrocławski Tor Wyścigów Konnych Partynice stał się jeszcze bardziej atrakcyjnym i otwartym na odwiedzających miejscem, szczególnie poza dniami wyścigowymi. Dzięki ukończonej inwestycji tor wyścigowy, oprócz swojej podstawowej funkcji pełni obecnie rolę parku na południu Wrocławia.
Projekt został dofinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach działania Oś priorytetowa II Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014 – 2020.
 
 
Zachęcamy na bieżąco śledzić wydarzenie na facebook-u, tam na bieżąco będziemy informować o stanie przygotowań.
Regulamin udziału w wydarzeniu – ZOBACZ
Liczba uczestników – 300 osób
Wysokość opłaty startowej – 10 zł lub 25 zł [w dniu zawodów]
Co w pakiecie startowym:
 
    
 
 
 

PROJEKT: Trenuj na wyścigach

 

Marcin Spitalniak – koordynator projektu
e-mail:
zawody@mistrzostwawroclawia.pl

ADRES:

ul. Legnicka 65
54-206 Wrocław

KONTO BANKOWE PROJEKTU:

Stowarzyszenie Promocji Sportu FAN
ul. Legnicka 65, 54-206 Wrocław

nr konta: 72 1750 0012 0000 0000 3108 6628
BNP Paribas Bank Polska S.A.

7 + 3 =