Następną propozycją wyjazdową w tym roku jest wyjazd pod południowo-zachodnią granicę naszego kraju, do ogrodu japońskiego w Jarkowie oraz Kudowy Zdroju. Będziemy też mogli złowić pstrąga w Łowisku Pstrążna. Tam też będzie obiad – oczywiście smażony pstrąg! Wyjazd odbędzie się w niedzielę 16 czerwca 2019 r.

Spotkamy się na pl. Świebodzkim od strony Teatru Polskiego, następnie autokarem udajemy się do Jarkowa, gdzie zwiedzimy ogród japoński. Dalej udamy się do wsi Pstrążna, gdzie będzie można spróbować złowić żywego pstrąga, którego potem, po przyrządzeniu przez gospodarzy, będzie można zjeść. Niedaleko łowiska znajduje się też niewielki skansen. Po zjedzeniu obiadu przemieścimy się do Kudowy pospacerować po Parku Zdrojowym. Będzie także możliwość zrobienia zakupów w Czechach.

Ogród Japoński w Jarkowie

Ogród Japoński w Jarkowie to miejsce niezwykłe i przepiękne, znajduje się w Kotlinie Kłodzkiej, 3 km na południe od Kudowy Zdroju, koło Lewina Kłodzkiego. Twórcą Ogrodu jest właściciel – Pan Edward Majcher, który od lat z pasją poświęca się temu zadaniu. Wybudował kaskady, posadził kilkaset różnych roślin, wykonał zbiorniki wodne. Całość ciągle się rozwija i pięknieje. W roku 2000 miesięcznik „Ogrody” uhonorował nagrodą prace p. Edwarda nad Ogrodem, który zdobył też uznanie gości z Ambasady Japonii. W 2004 roku Ogród Japoński w Jarkowie został udostępniony dla turystów, jako drugi w Polsce po Ogrodzie Japońskim we Wrocławiu. Kotlina Kłodzka jest bardzo ciekawym regionem, ale do Jarkowa zaglądało niewielu turystów, teraz za sprawą cudnego Ogrodu się to zmieniło. Przybywają nawet goście zza granicy.

Łowisko Pstrążna

Rodzinne gospodarstwo agroturystyczne z klimatem. Ukierunkowane na łowienie pstrąga i pyszną kuchnię. Na miejscu przyrządzane są świeżo złowione ryby. W gospodarstwie można odpocząć od zgiełku, pospacerować po otaczających górach, w lasach poszukać grzybów, pojeździć rowerem. Do Czech zaledwie kilkaset metrów, a tam dobrze oznaczone szlaki turystyczne piesze i rowerowe. Pstrążna to cicha dolina na końcu świata.

Park Zdrojowy Kudowa Zdrój

Park Zdrojowy znajduje się w centrum uzdrowiska Kudowa Zdrój. Park został założony już w XVIII stuleciu, u podnóża Parkowej Góry, w okolicy wypływania wód mineralnych. Park został urządzony w angielskim stylu, a jego największa rozbudowa przeprowadzona została na początku XX stulecia. Obecnie przywracany jest wizerunek parku z tamtego okresu. W parku odnajdziemy ciekawe okazy roślin – rododendrony, saganowce, draceny, kaktusy, agawy, opuncje i inne. Z z ciekawych okazów drzew rośnie tu: świerk sudecki, buk purpurowy (ponad 200 lat) czy jesion wyniosły – najstarsze drzewo w parku (około 300 lat). Park kończy się stawem, za nim jest już granica z Czechami. Obok parku znajdują się budynki sanatoryjne Zameczek i Polonia. W parku, z kolei, jest Pijalnia Wód Mineralnych z ciekawymi freskami – ukazują one jak wyglądał Dolny Śląsk na początku XX wieku – muszla koncertowa, podświetlana fontanna i Teatr Pod Blachą – czyli dawna hala spacerowa o żeliwnej konstrukcji.

Program wyjazdu – niedziela, 16 czerwca 2019 r.:

 • 06.50 – zbiórka
 • 07.00 – wyjazd
 • 09.30 – przyjazd do Jarkowa, zwiedzanie Ogrodu Japońskiego
 • 10.30 – wyjazd do Łowiska Pstrążna
 • 11.00 – łowienie pstrąga dla chętnych, obiad z pstrąga dla wszystkich 🙂
 • 14.00 – spacer po Parku Zdrojowym w Kudowie (możliwość zrobienia zakupów w Czechach)
 • 17.00 – wyjazd powrotny do Wrocławia
 • 19.30 – przyjazd do Wrocławia

Cennik:

 • 55,00 zł – członkowie Stowarzyszenia
 • 65,00 – posiadacze Wrocławskiej Karty Seniora
 • 70,00 zł – pozostałe osoby

W cenie:

 • przejazd autokarem
 • ubezpieczenie NNW
 • bilet wstępu do Ogrodu Japońskiego
 • pstrąg z patelni z chlebem

UWAGA! Ewentualne dodatki do pstrąga, np. frytki, surówka, napoje – płatne dodatkowo.

Klub Aktywnego Seniora

 

Małgorzata Kubiszewska
e-mail: 
klubseniora@fan.org.pl
tel.: +48 609 941 775

ADRES:

ul. Legnicka 65
54-206 Wrocław

KONTO BANKOWE:

Stowarzyszenie Promocji Sportu FAN
ul. Legnicka 65
54-206 Wrocław

nr konta:
66 1750 0012 0000 0000 3108 6736

Raiffeisen Bank Polska S.A.

12 + 7 =