Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników dwóch kółek na inaugurację sezonu rowerowego z sekcją rowerową FAN Bike Team w ramach projektu Rowerowy Dolny Śląsk, który jest współfinansowany ze środków samorządu Województwa DolnośląskiegoTym razem na początku sezonu za kurs obieramy tereny wokół Wrocławia.
  

Działanie realizowane w ramach projektu:

Rowerowy Dolny Śląsk

Współfinansowane ze środków

Samorządu Województwa Dolnośląskiego

TERMIN: 24 maca 2018 r.

START: godz. 10:00, Park Skowroni na wysokości ul. Spiskiej

W kolejności zwiedzimy następujące miejscowości:

  • Galowice – muzeum powozów
  • Kobierzyce

Atutami Gminy Kobierzyce są zasoby środowiska naturalnego, położenie i bogata historia. Dzięki temu jest ona idealnym miejsce do turystyki, zarówno tradycyjnej, szlakiem zabytków oraz ciekawych miejsc historycznych, jak i tej aktywnej – na rowerze czy w siodle.

W pałacu (Urząd Gminy) w Kobierzycach znajduje się wystawa prezentująca „Skarby Ziemi Kobierzyckiej” stanowiąca część skarbu archeologicznego odkrytego podczas budowy obwodnicy autostradowej w pobliżu Domasławia. Podczas prac ratowniczych odkryto ponad 100 ciałopalnych grobów komorowych z kultury halsztackiej (700 – 400r. p.n.e.). To zamożne społeczeństwo miało swoje elity, wykształciło warstwę „arystokracji” rodowej, sprowadzało luksusowe przedmioty z kolonii greckich i od Etrusków.

  • Biskupice Podgórne – hotel sportwerk

Hotel Sportwerk otoczony jest parkiem, który zajmuje obszar 18 hektarów i składa się z górnego ogrodu w stylu francuskim z 12 tys. róż i innych kwiatów i krzewów, kwitnących od marca do listopada oraz dolnego parku w stylu angielskim. Na terenie parku znajduje się 8 stawów z bogatą roślinnością wodną i karpiami. Ogrody i park przylegają do XIX w neorenesansowego pałacu o niepowtarzalnej architekturze.

Kilka kilometrów ścieżek wykonanych z kamienia i częściowo z mozaiki umożliwia spacery i podziwianie tego urokliwie pięknego miejsca.

  • Smolec

Do zobaczenia: zespół kościoła ewangelickiego, obecnie par. rzym.-kat. pw. Narodzenia NMP, z 1908 r.; zamek w ruinie, zbudowany na wyspie w 1523 r. w stylu renesansowym z prostokątną wieżą od strony wschodniej, i dwukrotnie przebudowany w XVIII i XIX w. Zniszczony w 1945.

  • Wrocław

Pierwszą wycieczką zakończymy w miejscu zbiórki, czyli przy Parku Skowronim


TRASA: przewidywana długość trasy ok. 50 km

CHARAKTERYSTYKA: Trasa jest łatwa i przeznaczona dla każdego rowerzysty. 

UWAGA! Przed wyjazdem prosimy zapoznać się z regulaminem wycieczek rowerowych z FAN Bike Team. Przypominamy o zakazie zabierania na wyjazdy zwierząt.


CENNIK

  • bezpłatnie – członkowie sekcji
  • 5,00 zł – pozostałe osoby

W CENIE:

  • opieka doświadczonego pilota cyklicy
  • podstawowy serwis rowerowy

WPŁATY: Stowarzyszenie Promocji Sportu FANul. Legnicka 65, 54-206 Wrocław

nr konta:Raiffeisen Bank Polska S.A., numer konta: 94 1750 0012 0000 0000 3108 6523*

z dopiskiem „Rowery wokół Wrocławia” oraz imieniem i nazwiskiem w przypadku wpłacania z nie swojego konta. 

* KONTO DEDYKOWANE REALIZACJI PROJEKTU ROWEROWY DOLNY ŚLĄSK! 


Przydatne również będzie solidne śniadanie oraz woda do picia.

UWAGA! Przed wycieczką należy sprawdzić stan swojego roweru!

ZAPISY: e-mail: tour@fan.org.pl tel.: 509 234 755