Wrocławskie Dni Seniora to święto pełne najrozmaitszych atrakcji, spośród których nie może zabraknąć miejsca na Igrzyska Seniorów, czyli tzw. Senioriadę. Podczas organizowanych zawodów sportowo-rekreacyjnych, osoby powyżej 50 roku życia będą mogły sprawdzić swoją kondycję fizyczną, koordynację, ale i umiejętność  zapamiętywania.

Igrzyska organizowane są w duchu zasad fair-play i zdrowej rywalizacji, ale przede wszystkim mają za zadanie uaktywnić fizycznie osoby starsze i zapewnić im dobrą zabawę oraz pozytywne emocje.

W szerokim programie tegorocznej Olimpiady Seniorów przewidziane są takie konkurencje jak: peleton rowerowy, turniej szachowy, kręgle, zawody pływackie,  turniej w brydża, zawody nordic walking i zawody biegowe, ergowiosła, scrable . W poszczególnych zawodach prowadzone będą klasyfikacje kobiet i mężczyzn.

Wrocławskie Igrzyska rozpoczną się 20 września.

REGULAMIN OGÓLNY 

Dnia 20 września o godzinie 14:00 Seniorzy będą mogli wziąć udział w turnieju szachowym. Rozgrywany będzie w Centrum Angel Care i prowadzony będzie przez sekcję szachową MUKS MDK Śródmieście. Turniej rozgrywany będzie w systemie szwajcarskim (w przypadku zgłoszenia się małej liczby uczestników zastosowany zostanie system kołowy), rundy rozgrywane będą w tempie 15 minut.

ZAPISY ELEKTRONICZNE (szachy)


23 września Seniorzy będą mieli okazję uczestniczyć w rowerowym peletonie, który organizowany będzie w ramach Wrocławskich Dni Promocji Zdrowia. Trasa będzie liczyła ok. 12 km i  rozpocznie się na Polanie Karłowickiej. Bezpośrednio po zakończeniu peletonu na Wyspie Słodowej nagrodzimy m.in. najstarszego uczestnika.

ZAPISY ELEKTRONICZNE (peleton rowerowy)


Kolejnego dnia zmagań sportowych (26 września) rozegrany zostanie turniej w kręgle. Do udziału zapraszamy indywidualnych zawodników. Pojedynek będzie miał miejsce w Kręgielni SKY Bowling w SKY Tower od godziny 10.00. Drużyny prosimy aby pojawiły się 20 min. przed rozpoczęciem turnieju. Ponadto mile widziane jest własne obuwie zmienne (sportowe).

ZAPISY ELEKTRONICZNE (kręgle – turniej indywidualny)

REGULAMIN

BRAK MIEJSC!


Dnia 3 października Igrzyska Seniora przeniosą się na ul. Wejherowską, do Basenu Orbita..  Tego dnia Igrzysk wszyscy Seniorzy będą mogli sprawdzić swoje umiejętności pływackie na dystansie 50m. W zawodach nie będzie liczyła się technika, ale czas pokonania danego dystansu. Wstęp dla seniorów startujących w zawodach będzie bezpłatny.

ZAPISY ELEKTRONICZNE (pływanie)

REGULAMIN


 Dnia 5 października Seniorzy będą uczestniczyć w Turnieju Brydżowym. Zawody organizowane przez Polski Komitet Pomocy Społecznej przeznaczone są dla osób znających zasady gry. Partnerem turnieju jest Dolnośląski Związek Brydża Sportowego. Zawodników zapraszamy do TRATWY (ul. Legnicka 65) na godzinę 16:00

ZAPISY ELEKTRONICZNE (brydż)


Po kilkudniowej przerwie w Igrzyskach Seniora dla zawodników czekać będą dwie, nie łatwe dyscypliny, wymagające dobrej kondycji fizycznej i szybkości. 14 października [UWAGA! nowy termin zawodóworganizowane będą zawody w nordic walking oraz bieg. Na zawody zapraszamy do Parku Zachodniego (bieg – godzina 11:00, Nordic Walking – godzina 12:00)

ZAPISY ELEKTRONICZNE (nordic walking)

ZAPISY ELEKTRONICZNE (bieg)

REGULAMIN


Następnie Seniorów zapraszamy na zawody na Ergometrze Wioślarskim. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy 10 października na godzinę 10:00 do CT Spartan (ul. Krajewskiego)

ZAPISY ELEKTRONICZNE (ergowiosła)


Ostatnią dyscypliną będą zawody w Scrable, które odbędą się 13 października o godzinie 11:00 we Wrocławskim Centrum Seniora (sala 27)

ZAPISY ELEKTRONICZNE (scrabble)


Zapisy na poszczególne zawody są prowadzone za pośrednictwem elektronicznych ankiet, gdzie zawodnik sam może dokonać zgłoszenia wybierając odpowiednią dyscyplinę Wrocławskich Igrzysk Seniora. Ponad to zapisy przyjmowane są na adres mailowy: senioriada.wroclaw@gmail.com.

W razie problemów prosimy o kontakt na senioriada.wroclaw@gmail.com bądź +48501158301.

Zgłoszenia można dokonać osobiście w punkcie informacyjnym Centrum Seniora.


INFORMACJE ORAZ ZAPISY:

e-mail: senioriada.wroclaw@gmail.com

tel.: +48 501 158 301

Stowarzyszenie Promocji Sportu FAN

ul. Legnicka 65, 54-206 Wrocław