Po wakacjach nie zwalniają tempa rowerowe wycieczki, serdecznie zapraszamy na powakacyjną propozycję wycieczkową z sekcją rowerową FAN Bike Team. Tym razem za cel naszej podróży obieramy odrestaurowany Pałac w Kamieńcu Ząbkowickim.

Wycieczka odbędzie się 17 września 2017 r. (niedziela).

TERMIN: 17 września 2017 r. [niedziela], godz. 8.10 w holu Dworca Głównego PKP (pod tablicą odjazdów). O godz. 08:30 rozpoczynamy wspólnie podróż taborem Przewozów Regionalnych.

Po dotarciu do Kamieńca Ząbkowickiego od razu kierujemy się w stronę Pałacu. 

Pałac Marianny Orańskiej – oficjalna strona WWW

Pałac w Kamieńcu Ząbkowickim – Zamek w Kamieńcu Ząbkowickim wraz ze 120-hektarowym parkiem powstał w XIX wieku. Jest architektoniczną perłą na skalę europejską. Po II wojnie światowej przez wiele lat niszczał, potem wydzierżawiono go, ale dzierżawca zmarł i w 2012 r. gmina zaczęła przywracać mu dawną świetność. To jedyna budowla w świecie, w której znajdziemy elementy architektury mauretańskiej, willi włoskich, zamków szkockich, angielskich, a cztery wieże stylizowane są na wieże zamku księcia Brzetysława II.

Historia zamku jest niesamowita. Zbudowała go w XIX w. Marianna Orańska, księżniczka niderlandzka, której rodzina osiadła w Prusach. Na budowę Marianna wydała równowartość kilku ton złota. Osobiście doglądała budowy, wtrącała się architektowi w plany, co doprowadzało go do apopleksji. Ale efekt jest bajeczny. Już przed 1945 r. zamek w Kamieńcu Ząbkowickim był atrakcją turystyczną. Ma cztery narożne wieże, grube mury, przypomina średniowieczne zamczysko i tak jest nazywany, aczkolwiek w rzeczywistości to pałac letni.

 


Po dotarciu na miejsce zaczynamy zwiedzanie o 10:00. W bilecie wstępu mamy w pakiecie zwiedzanie nie tylko zamku z przewodnikiem, ale i kościoła poewangelickiego oraz izby muzealnej obok kościoła pocysterskiego, w której prezentowana jest m.in. wspaniała kolekcja ornatów zdobionych haftem reliefowym.

Po zwiedzaniu Pałacu w Kamieńcu Ząbkowickim udajemy się wspólnie do Ząbkowic Śląskich. Tam również nie zabraknie wielu atrakcji i miejsc godnych zobaczenia, w tym m. in.
  • Kościół parafialny pw. św. Anny,
  • krzywa wieża z 1413 r.,
  • zamek ząbkowicki z XIV-XV w.,
  • neogotycki ratusz miejski z lat 1862-64,
  • mury obronne z XIII/XIV w.
Po niesamowitych chwilach w mieście Frankensteina pedałujemy w stronę Strzelina. Tam po krótkim zwiedzaniu urokliwego ryneczku z pozostałościami ratusza i degustacji pysznych lodów jedziemy wspólnie na stację PKP, skąd już na szynach jedziemy do Wrocławia. Tradycyjnie w trakcie wycieczki nie zabraknie przepięknych krajobrazów oraz dobrej zabawy w doborowym towarzystwie !! Serdecznie zachęcamy do wspólnej przygody pod okiem doświadczonego pilota-cyklisty.  

TRASA: ZOBACZ ORIENTACYJNĄ TRASĘ 

DYSTANS: ok. 45 km – trasa jest przeznaczona dla rowerzystów średnio zaawansowanych, na trasie mogą wystąpić niewielkie wzniesienia i pagórki.

UWAGA! Przed wyjazdem prosimy zapoznać się z regulaminem wycieczek rowerowych z FAN Bike Team. Przypominamy o zakazie zabierania na wyjazdy zwierząt.


CENNIK

  • 45,00 zł – członkowie sekcji FAN Bike Team
  • 48,00 zł – członkowie pozostałych sekcji
  • 50,00 zł – pozostałe osoby

W cenie: 

  • bilet PKP [uczestnik+rower]
  • opieka pilota

UWAGA! Dodatkowo w przypadku chęci zwiedzania Pałacu należy doliczyć 25 zł na zakup biletu, zwiedzanie jest nie obowiązkowe.

WPŁATY:

Stowarzyszenie Promocji Sportu FAN

ul. Legnicka 65, 54-206 Wrocław

nr konta: 75 1750 0012 0000 0000 3108 6477

z dopiskiem „Kamieniec Ząbkowicki – rowery” oraz imieniem i nazwiskiem w przypadku wpłacania z nie swojego konta.


UWAGA! Przed wycieczką należy sprawdzić stan swojego roweru!

Liczba osób jest ograniczona! Przewidujemy 15 miejsc, więc prosimy nie czekać do ostatniej chwili.

ZAPISY:

e-mail: tour@fan.org.pl

tel.: 509 234 755