Rowerowy Peleton organizowany pod hasłem „Wybierz zdrowie. Jedź z nami!” organizowany jest w ramach jubileuszowej 11 edycji Wrocławskich Dni Promocji Zdrowia. Zapraszamy wszystkich miłośników dwóch kółek na rekreacyjny przejazd przez miasto.

 

Projekt „Rowerowy Peleton” współfinansowany jest ze środków Gminy Wrocław | www.wroclaw.pl

W dniu 23 września w ramach już 11 edycji Wrocławskich Dni Promocji Zdrowia odbędzie się „Rowerowy Peleton„, organizatorem wydarzenia będzie Stowarzyszenie Promocji Sportu FAN. Hasło przewodnie peletonu: Wybierz zdrowie. Jedź z nami! 

Kolejna edycja peletonu ruszy z Polany Karłowickiej i ulicami Wrocławia przejedzie na Wyspę Słodową. Trasa będzie miała ok. 12 km. Szczegółowe informacje dotyczące wydarzenia będą na bieżąco na stronie Stowarzyszenia oraz w wydarzeniu na facebook-u.

Kto może zostać uczestnikiem?

Zgłosić się może każdy. Zachęcamy do udziału osoby indywidualne oraz rodziny, grupy szkolne czy kluby seniora. Nie ma ograniczeń wiekowych, jednak osoby poniżej 18 roku życia muszą dostarczyć zgodę rodziców lub opiekuna. Natomiast osoby poniżej 16 roku życia mogą wziąć udział tylko pod opieką rodzica lub upoważnionego opiekuna.

Udział w imprezie jest bezpłatny. Każdy uczestnik, który zgłosi się przez formularz elektroniczny otrzymają:

  • pamiątkowy numer uczestnika peletonu
  • pamiątkowy gadżet reklamowy
  • wodę

Jakie są zasady bezpieczeństwa?

Każdy uczestnik powinien posiadać sprawny rower, odpowiednio wyposażony zgodnie z obowiązującymi przepisami. W czasie udziału w peletonie zabrania się ścigania, a uczestnikom zaleca się przejazd w kasku rowerowym. Nad bezpieczeństwem przejazdu panują przeszkoleni wolontariusze i przedstawiciele organizatora w asyście Policji.

Przejazd odbywa się drogami publicznymi, zgodnie z zasadami ruchu drogowego tj. prawą stroną jezdni. Zabrania się jazdy bez trzymania, co najmniej jednej ręki na kierownicy roweru oraz nóg na pedałach, zajeżdżania drogi innym uczestnikom rajdu i użytkownikom drogi, zwalniania lub zatrzymywania bez uzasadnionej przyczyny, wjeżdżania na chodniki utrudniając poruszanie się pieszym.

Jakie są nagrody?

Planowane jest losowanie nagród po zakończeniu peletonu w czasie Wrocławskich Dni Promocji Zdrowia na Wyspie Słodowej. Dodatkowo nagrodzeni zostaną:

  • najstarszy uczestnik peletonu
  • najmłodszy uczestnik peletonu jadący samodzielnie
  • najmłodszy uczestnik peletonu jadący z rodzicem [w przyczepce lub foteliku]

A również najliczniejsze grupy:

  • szkolna
  • rodzinna

Dokumenty do pobrania:

  • REGULAMIN ROWEROWEGO PELETONU – ZOBACZ

 ZAPISY ELEKTRONICZNE


Organizator:

Stowarzyszenie Promocji Sportu FAN

ul. Legnicka 65, 54-206 Wrocław

e-mail: rowery@fan.org.pl

tel. +48 501 158 201