Nowy plecak, piórnik czy buty na wf? To wciąż dla wielu dzieci nieosiągalne marzenie. W czasie, gdy wielkimi krokami zbliża się nowy rok szkolny, przyglądamy się problemom uczniów i uczennic z ubogich rodzin oraz kampanii charytatywnej Fundacji Pociecha, która ma im pomóc.

Tomek i Kasia (imiona dzieci zostały zmienione) są podopiecznymi opolskiej świetlicy środowiskowej „Garaż”. W ubiegłym roku dzięki akcji „Powrót do szkoły”organizowanej przez Fundację Pociecha otrzymali wyprawki szkolne. Dzięki temu mogli rozpocząć rok szkolny, mając równą szansę na rozwój z ich rówieśnikami.
 
Do świetlic środowiskowych uczęszczają dzieci z trudnych środowisk, w których nierzadki jest problem uzależnienia wśród rodziców, przemocy i zaniedbywania dzieci.
– Misją Fundacji Pociecha jest wspieranie edukacji dzieci i młodzieży. Czynimy to przede wszystkim, pomagając wychowankom świetlic – mówi Sławomira Wojtyś z Fundacji Pociecha. – Do tej pory ufundowaliśmy dla nich m.in. grudniowe prezenty, ciepłe posiłki czy wyprawki szkolne.
 
Przeprowadzenie tegorocznej kampanii charytatywnej „Powrót do szkoły” jest możliwe dzięki zaangażowaniu wielu firm oraz wydawców, którzy pro bono lub za niską opłatą przygotowali materiały promocyjne kampanii oraz udostępnili powierzchnie (agencja reklamowa Brand Garden, firmy Cityboard Media, Clear Channel, AMS, Profil, Reklama-Tęczowa, Miejski Zakład Komunikacyjny w Opolu, Agora, tygodniki Polityka i Forum, magazyny Dziecko Najlepsza Inwestycja, Apteka Press, Moda na Zdrowie).
– Zakup wyprawek dla dzieci jest możliwy dzięki darczyńcom – podkreśla Sławomira Wojtyś. – W tym roku chcemy wesprzeć dzieci ze świetlic środowiskowych we Wrocławiu, Opolu i Gdańsku. Gorąco zachęcamy do wejścia na stronę akcji: bit.ly/PowrotDoSzkoly Tam można znaleźć więcej szczegółów oraz przekazać środki na wyprawki szkolne.
 
Można również dokonać wpłaty bezpośrednio na konto fundacji w Banku Pekao SA: 15 1240 1994 1111 0010 4697 5666 z dopiskiem: „darowizna na wyprawki szkolne”.
 
Ufunduj wyprawki. Pomóż dzieciom z ubogich rodzin z powodzeniem rozpocząć nowy rok szkolny! bit.ly/PowrotDoSzkoly