Wrocławskie Dni Seniora to święto pełne najrozmaitszych atrakcji, spośród których nie może zabraknąć miejsca na Igrzyska Seniorów, czyli tzw. Senioriadę. Podczas organizowanych zawodów sportowo-rekreacyjnych, osoby powyżej 50 roku życia będą mogły sprawdzić swoją kondycję fizyczną, koordynację, ale i umiejętność  zapamiętywania.

Igrzyska organizowane są w duchu zasad fair-play i zdrowej rywalizacji, ale przede wszystkim mają za zadanie uaktywnić fizycznie osoby starsze i zapewnić im dobrą zabawę oraz pozytywne emocje.

W szerokim programie tegorocznej Olimpiady Seniorów przewidziane są takie konkurencje jak: peleton rowerowy, turniej szachowy, zawody pływackie, turniej badmintona, tenis stołowy, kręgle, turniej zapamiętywania, brydż, zawody biegowe oraz nordic walking. W poszczególnych zawodach prowadzone będą klasyfikacje kobiet i mężczyzn.

Wrocławskie Igrzyska rozpoczną się 24 września.

REGULAMIN OGÓLNY

24 września Seniorzy będą mieli okazję uczestniczyć w rowerowym peletonie, który organizowany będzie w ramach Wrocławskich Dni Promocji Zdrowia. Trasa będzie liczyła ok. 7 km i  rozpocznie się przy Hali Stulecia, a zakończy na Wyspie Słodowej. Bezpośrednio po zakończeniu peletonu na Wyspie Słodowej nagrodzimy m.in. najstarszego uczestnika najliczniejszą grupę Klubu Seniora

ZAPISY ELEKTRONICZNE (peleton rowerowy)


Dnia 27 września o godzinie 14:00 Seniorzy będą mogli wziąć udział w turnieju szachowym. Rozgrywany będzie w Towarzystwie Pomocy Głuchoniemym i prowadzony będzie przez sekcję szachową MUKS MDK Śródmieście. Turniej rozgrywany będzie w systemie szwajcarskim (w przypadku zgłodzenia się małej liczby uczestników zastosowany zostanie system kołowy), rundy rozgrywane będą w tempie 15 minut.

ZAPISY ELEKTRONICZNE (szachy)

WYNIKI: ZOBACZ


Dnia 29 września Igrzyska Seniora przeniosą się na ul. Teatralną, do Wrocławskiego Centrum SPA , miejsca historycznego gdzie, jak warto wspomnieć,  60 lat temu wrocławski sportowiec, pływak Stali Pafawagu – Marek Petrusewicz ustanowił rekord świata w pływaniu na 100 m stylem klasycznym.  Tego dnia Igrzysk wszyscy Seniorzy będą mogli sprawdzić swoje umiejętności pływackie na dystansie 50m. W zawodach nie będzie liczyła się technika, ale czas pokonania danego dystansu. Wstęp dla seniorów startujących w zawodach będzie bezpłatny.

ZAPISY ELEKTRONICZNE (pływanie)

REGULAMIN

WYNIKI:

KLASYFIKACJA KOBIETY KOBIETY MĘŻCZYŹNI MĘŻCZYŹNI
MIEJSCE  50-69 70+ 50-69 70+
1  Elżbieta Koszykowa Bogumiła Matuszewska Edmund Łapiński  Aleksander Szałajko
2 Teresa Żak Maria Żychska Janusz Chyla Edward Prawda
3 Anna Golofit  Kazimiera Gorczycka Jadwiga Bogdan  Zenon Szostak  Bernard Sikora Stanisław Bąk

 Dnia 1 października Seniorzy będą uczestniczyć w Turnieju Brydżowym o Puchar Wrocławia. Zawody organizowane przez Polski Komitet Pomocy Społecznej przeznaczone są dla osób znających zasady gry. Partnerem turnieju jest Dolnośląski Związek Brydża Sportowego.

ZAPISY ELEKTRONICZNE (brydż)

WYNIKI: ZOBACZ


Dnia 4 października Seniorzy będą mieli okazję spróbować swoich sił w turnieju w Badmintona. Hasta La Vista zaprasza na turniej deblowy, tak więc przyjmujemy zgłoszenia dowolnych par do udziału w turnieju. Zawodnicy przed turniejem przejdą szkolenie z zasad jakie obowiązują. W zależności od liczby zgłoszonych drużyn podjęte będą decyzje odnośnie formy przeprowadzenia turnieju.

ZAPISY ELEKTRONICZNE (badminton)


Dnia 6 października Seniorzy będą uczestniczyć w turnieju tenisa stołowego. Turniej prowadzony będzie przez Stowarzyszenie Przyjazne Osiedle Nowy Dwór Wrocław. Organizowany po raz pierwszy turniej będzie zarówno indywidualny i deblowy. Zaleca się posiadanie własnych rakietek.

ZAPISY ELEKTRONICZNE (tenis stołowy)


Kolejnego dnia zmagań sportowych (7 października) rozegrany zostanie turniej w kręgle. Do udziału zapraszamy 5-osobowe drużyny Seniorów, ale i indywidualnych zawodników. Pojedynek będzie miał miejsce w strefie spotkań Klubu Creator – kręgielnia znajduje się przy ul. Szybowcowej 23 od godziny 10.00. Drużyny prosimy aby pojawiły się 20 min. przed rozpoczęciem turnieju. Ponadto mile widziane jest własne obuwie zmienne (sportowe).

ZAPISY ELEKTRONICZNE (kręgle – turniej indywidualny)

REGULAMIN

BRAK MIEJSC


 Seniorzy będą mogli zmierzyć się z wysiłkiem umysłowym startując w Memoriadzie, czyli Mistrzostwach w Zapamiętywaniu. Turniej odbędzie się 10 października o godzinie 11:00 we Wrocławskim Centrum Seniora w sali 210 na II piętrze. Sama prowadząca BDB Barbara Maniak mówi, że Mistrzostwa Zapamiętywania to przede wszystkim świetna zabawa oraz okazja do sprawdzenia swojej pamięci. Wprawdzie Memoriada ma formułę konkursu, w którym wyłonieni zostaną najlepsi, jednak idea mistrzostw to możliwość spotkania w gronie osób, które są zainteresowane sprawnością nie tylko ciała, ale również umysłu.  Zadania konkursowe nie sprawdzają wiedzy z żadnej dziedziny, lecz umiejętności kojarzenia i zapamiętywania. Podczas wrocławskiej Memoriady uczestnicy zmierzą się z trzema zadaniami, z których każde będzie stanowiło inną trudność pamięciową. Poprzez Memoriadę pragniemy przybliżyć ideę Sportu Pamięci, która na świecie zatacza coraz szersze kręgi.

ZAPISY ELEKTRONICZNE (memoriada)


Po kilkudniowej przerwie w Igrzyskach Seniora dla zawodników czekać będą dwie, nie łatwe dyscypliny, wymagające dobrej kondycji fizycznej i szybkości. 15 października poli) organizowane będą zawody w nordic walking oraz bieg. Olimpijczycy Igrzysk Seniora, jak co roku będą mieli do pokonania dystans  ok. 4,3 km. 

ZAPISY ELEKTRONICZNE (nordic walking)

ZAPISY ELEKTRONICZNE (bieg)

REGULAMIN


Zapisy na poszczególne zawody są prowadzone za pośrednictwem elektronicznych ankiet, gdzie zawodnik sam może dokonać zgłoszenia wybierając odpowiednią dyscyplinę Wrocławskich Igrzysk Seniora. Ponad to zapisy przyjmowane są na adres mailowy: senioriada.wroclaw@gmail.com.

W razie problemów prosimy o kontakt na senioriada.wroclaw@gmail.com bądź +48501158301.


INFORMACJE ORAZ ZAPISY:

e-mail: senioriada.wroclaw@gmail.com

tel.: +48 501 158 301

Stowarzyszenie Promocji Sportu FAN

ul. Legnicka 65, 54-206 Wrocław

bo sport tworzą ludzie i ich myślenie

Nasza organizacja korzysta z pomocy Wrocławskiego Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych SEKTOR 3 prowadzonego przez Fundację Wspierania Organizacji Pozarządowych „Umbrella” a współfinansowanego przez Gminę Wrocław.

www.sektor3.wroclaw.pl

www.wroclaw.pl