Korzystając z ostatnich uroków lata FAN Bike Team ma przyjemność zaprosić wszystkich miłośników dwóch kółek na wycieczkę rowerową w okolice Niemczy. Wyjazd odbędzie się 17 września 2016 r. (sobota) i obejmie zwiedzanie historycznego Klasztoru Księgi Henrykowskiej oraz przepięknego Arboretum w Wojsławicach okraszonego wspólnym ogniskiem.

TERMIN: 17 września 2016 r. [sobota], godz. 8.10 w holu Dworca Głównego PKP (pod tablicą odjazdów). O godz. 08:30 rozpoczynamy wspólnie podróż taborem Przewozów Regionalnych.

Naszą wycieczkę rozpoczniemy 40 minutowym przejazdem pociągiem do Strzelina. Stamtąd wsiądziemy na rowery i udamy się do Henrykowa, gdzie będziemy zwiedzać Klasztor Księgi Henrykowskiej. To pocysterski, barokowy zespół klasztorny z kościołem św. Jana oraz Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, który mieści się w Henrykowie – mieście w gminie Ziębice na terenie Dolnego Śląska. Współcześnie Klasztor uważany jest za „jedno z najokazalszych i najpiękniejszych założeń barokowych na Śląsku”. Co istotne, to właśnie w nim powstały Księgi Henrykowskie – zabytek piśmiennictwa polskiego, w którym to zanotowano pierwsze pełne zdanie w języku polskim „daj, ać ja pobruszę, a ty poczywaj” według relacji wypowiedziane przez śląskiego młynarza Boguchwała do swojej żony mielącej na żarnach.

Po wolnej chwili i czasie poświęconym na fotografowanie udamy się w dalszą podróż do Arboretum w Wojsławicach – ogrodu dendrologicznego będącego filią Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Wrocławskiego. Miejsce to znane jest z bogatego zboru różaneczników, azalii, liliowców, bukszpanów oraz drzew i krzewów niemrozoodpornych w innych częściach Polski. Chętni wybiorą się na spacer po arboretum, który pozwoli zgłębić wiedzę odnośnie występującej roślinności oraz historii obiektu. Wycieczkę po tym pięknym miejscu zakończymy wspólnym ogniskiem w wigwamie. Po posiłku i regeneracji wyruszymy do stacji PKP Boreczek, gdzie wsiądziemy w pociąg powrotny do Wrocławia.


TRASA: ZOBACZ ORIENTACYJNĄ TRASĘ 

DYSTANS: ok. 65 km – trasa jest przeznaczona dla rowerzystów średnio zaawansowanych, na trasie mogą wystąpić niewielkie wzniesienia i pagórki. Trasa może zostać skrócona w przypadku dłuższego czasu przeznaczonego na zwiedzanie.

UWAGA! Przed wyjazdem prosimy zapoznać się z regulaminem wycieczek rowerowych z FAN Bike Team. Przypominamy o zakazie zabierania na wyjazdy zwierząt.


CENNIK

  • 50,00 zł – członkowie sekcji FAN Bike Team
  • 53,00 zł – członkowie pozostałych sekcji
  • 55,00 zł – pozostałe osoby

W cenie: 

  • bilet PKP [uczestnik+rower]
  • ognisko [rezerwacja miejsca, drewno, przygotowanie]
  • opieka pilota

UWAGA! Dodatkowo w przypadku chęci zwiedzania, należy doliczyć ceny biletu:

  • Klasztor w Henrykowie należy doliczyć 10 zł na zakup biletu
  • Arboretum w Wojsławicach należy doliczyć 15 zł na zakup biletu

zwiedzanie jest nie obowiązkowe.

WPŁATY:

Stowarzyszenie Promocji Sportu FAN

ul. Legnicka 65, 54-206 Wrocław

nr konta: 75 1750 0012 0000 0000 3108 6477

z dopiskiem „Arboretum Wojsławice – rowery” oraz imieniem i nazwiskiem w przypadku wpłacania z nie swojego konta.


UWAGA! Przed wycieczką należy sprawdzić stan swojego roweru!

Liczba osób jest ograniczona! Przewidujemy 15 miejsc, więc prosimy nie czekać do ostatniej chwili. W pierwszej kolejności przyjmowani są członkowie sekcji FAN Bike Team [pozostałe osoby mogą się wpisywać na listę chętnych, decyduje kolejność zgłoszeń po 20 lipca będziemy kontaktować się z poszczególnymi uczestnikami, w zależności od wolnych miejsc].

ZAPISY:

e-mail: tour@fan.org.pl

tel.: 509 234 755

bo sport tworzą ludzie i ich myślenie

Nasza organizacja korzysta z pomocy Wrocławskiego Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych SEKTOR 3 prowadzonego przez Fundację Wspierania Organizacji Pozarządowych „Umbrella” a współfinansowanego przez Gminę Wrocław.

www.sektor3.wroclaw.pl

www.wroclaw.pl