Bolesławiecka Ceramika jest co raz bardziej znana na całym świecie. Tym razem w ramach programu członkowie dla członków propozycja po okolicach Bolesławca. Dodatkową atrakcją będzie udział w kolejnej edycji Święta Ceramiki.

TERMIN: 20 sierpnia 2016 r. [sobota], godz. 7.15 w holu Dworca Głównego PKP*

Szlak miedzi i kamienia urozmaicona gliną Bolesławieckiej Ceramiki

Zaczynamy na stacji PKP Bolesławiec, jedziemy w kierunku ulicy Piastów i dalej do Łazisk. Mijamy Łaziska i skręcamy w lewo w drogę wojewódzką 363. Po przejechaniu kilkuset metrów skręcamy w prawo w drogę powiatową obsadzoną topolami w kierunku Wartowic. Jedziemy do Wartowic, ostatni odcinek w lesie. Skręcamy w prawo, razem z pieszym szlakiem niebieskim, jadąc obok ciekawego domu zbudowanego z kamieni, po lewej stronie i następnego domu z elementami neogotyckimi. Przy ostatnich zabudowaniach kończy się asfalt a zaczyna droga gruntowa. Po lewej stronie widać nieczynny zbiornik poflotacyjny kopalni ZG Konrad. Następnie mijamy po prawej stronie kopalnię piaskowca ZKM Wartowice. Wyjeżdżamy z lasu na otwartą przestrzeń łagodnie do góry.

Z lewej strony widoczne wzniesienie z zamkiem Grodziec. Przejeżdżamy pod linią energetyczną i dalej w dół drogą polną dojeżdżamy do drogi powiatowej. W prawo droga prowadzi do Ustronia, a w lewo do Raciborowic. Nasz szlak skręca w lewo, droga asfaltowa wysadzona grubymi drzewami – jesiony i klony. Dojeżdżamy do Raciborowic Dolnych. Przez most na strumieniu, na skrzyżowaniu skręcamy w prawo w kierunku Pielgrzymki. Mijamy po prawej bar restauracyjny i zaraz skręcamy w lewo w kierunku miejscowości Jurków. Przejeżdżamy pod tunelem, drogą asfaltową i mijamy po prawej dawne wyrobisko po wydobyciu margli. Po prawej stronie w oddali widoczne wzniesienie z zamkiem Grodziec. Po lewej stronie widzimy kaplicę i dalej po prawej stronie świetlicę miejską. Przy ostatnich zabudowaniach wsi kończy się droga asfaltowa a zaczyna gruntowa. Wjeżdżamy do lasu. Tu krzyżówka pięciu dróg leśnych. Jedziemy prosto, przez las. Droga z wybojami i koleinami. Jedziemy razem z czarnym szlakiem pieszym. Po wyjeździe z lasu jazda drogą wysadzoną czereśniami. Mijamy folwark będący w ruinie i dojeżdżamy do miejscowości Grodziec.

Zwiedzamy zamek Grodziec, a dalej jedziemy w kierunku Olszanica, Radziechów, drogą wojewódzką dojeżdżamy do Iwin. Po lewej stronie hałda dawnej kopalni ZG Konrad, dalej zabudowania dawnej kopalni, obecnie zakładów „Aqua Konrad” produkującej wodę mineralną. Na skrzyżowaniu przy szkole skręcamy w prawo, w kierunku Lubkowa. Mijamy po lewej kopalnię anhydrytu – filię kopalni „Nowy Ląd” z Niwnic. Dalej wiedzie wąska asfaltowa droga wśród pól do Tomaszowa Bolesławieckiego. Wśród zabudowań droga staje się ulicą jednokierunkową, wiodąca w dół, obok ruin kościoła poewangelickiego do skrzyżowania z drogą krajową nr 4. Dalej w Tomaszowie Bolesławieckim skręcamy w lewo w kierunku Kraśnika Górnego i jadąc drogą asfaltową gminną dojeżdżamy do Kraśnika, skręcamy w lewo w kierunku Kruszyna. Mijamy po lewej  zajazd Kruszyna (pyszne jedzonko!), przejeżdżamy miejscowość Kruszyn i wjeżdżamy do Bolesławca.

Dzień kończymy clou programu czyli ŚWIĘTO CERAMIKI, a w ramach tej imprezy TARGI CERAMIKI – prezentacja i sprzedaż wyrobów ceramicznych z Polski, Czech, Niemiec i Ukrainy, okaz i nauka lepienia, toczenia, rzeźbienia w glinie, malowanie biskwitów – warsztaty dla wszystkich chętnych, AKCJA HAPPENINGOWA artystów plastyków – uczestników  Międzynarodowego Pleneru Ceramiczno–Rzeźbiarskiego. Prezentacja wzornictwa zakładów ceramicznych „Manufaktura”.

TRASA: około 40 km


UWAGA! Przed wyjazdem prosimy zapoznać się z regulaminem wycieczek rowerowych z FAN Bike Team. Przypominamy o zakazie zabierania na wyjazdy zwierząt.

Przewidywana godzina powrotu do Wrocławia – 21:00


CENNIK

  • 45,00 zł – członkowie sekcji FAN Bike Team
  • 48,00 zł – członkowie pozostałych sekcji
  • 50,00 zł – pozostałe osoby 

W cenie: 

  • bilet PKP [uczestnik+rower] lub busem z przyczepką*
  • opieka pilota

 wybór środka transportu uzależniony od ilości osób

WPŁATY:

Stowarzyszenie Promocji Sportu FAN

ul. Legnicka 65, 54-206 Wrocław

nr konta: 75 1750 0012 0000 0000 3108 6477

z dopiskiem „Bolesławiec – rowery” oraz imieniem i nazwiskiem w przypadku wpłacania z nie swojego konta. 


UWAGA! Przed wycieczką należy sprawdzić stan swojego roweru!

Liczba osób jest ograniczona! Przewidujemy 15 miejsc, więc prosimy nie czekać do ostatniej chwili. W pierwszej kolejności przyjmowani są członkowie sekcji FAN Bike Team [pozostałe osoby mogą się wpisywać na listę chętnych, decyduje kolejność zgłoszeń po 10 lipca będziemy kontaktować się z poszczególnymi uczestnikami, w zależności od wolnych miejsc].

ZAPISY:

Agata Kasprzyszak

e-mail: tour@fan.org.pl

tel.: 509 234 755

bo sport tworzą ludzie i ich myślenie

Nasza organizacja korzysta z pomocy Wrocławskiego Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych SEKTOR 3 prowadzonego przez Fundację Wspierania Organizacji Pozarządowych „Umbrella” a współfinansowanego przez Gminę Wrocław.

www.sektor3.wroclaw.pl

www.wroclaw.pl