Wrocław może się już śmiało chwalić, że będzie miał zdecydowanie największy w Polsce i jeden z większych w Europie, park trampolin. GOjump wystartuje już niedługo przy ul. Długosza 59-75.

www.wroclaw.gojump.pl

 Na 3500 m kw. do dyspozycji będą: największa w Polsce strefa trampolin, ogromny basen z gąbkami, ścieżki trampolinowe i wieża do skoków na pneumatyczną poduchę, rampa do ćwiczenia skoków na snowboardzie, nartach i rowerach oraz strefa fitness. Najlepsi instruktorzy zadbają o bezpieczeństwo gości, a także nauczą nowych ewolucji akrobatycznych i cyrkowych. Po zabawie będzie można odpocząć w wygodnym barze przy najlepszej kawie w mieście.

We wrocławskim parku trampolin GOjump na gości czekać będzie aż 3500 m kw. – organizatorzy budują go dla Wrocławia i wrocławian, ale spodziewają się także wielu gości z zagranicy. Ogromna hala będzie podzielona na trzy podstawowe strefy: trampolin rekreacyjnych, na których każdy będzie mógł do woli skakać, strefy Freestyle, gdzie będzie można bezpiecznie trenować skoki na snowboardzie, nartach, rolkach i rowerach oraz strefy Akademii GOjump – gdzie pod okiem instruktorów będzie można ćwiczyć akrobatykę, freerunning czy też ewolucje cyrkowe na szarfach i kołach. Dokładnie takie, jak podziwiamy chociażby w programie „Mam Talent!”

DLACZEGO WROCŁAW?

– Wrocławianie to ludzie z pasjami. Jeżdżą na rowerach, deskach snowboardowych, pływają na wake’u. Mimo to w mieście wciąż jest mało miejsc, w których można uprawiać sport lub po prostu bezpiecznie się wyszaleć. I choć powstaje ich coraz więcej, co cieszy, my chcemy zbudować przestrzeń, na której w jednym miejscu wrocławianie znajdą najwięcej form atrakcji – przyznaje Kamil Cieśluk, pomysłodawca GOjump. 

Co znajdziemy w środku?

STREFA TRAMPOLIN REKREACYJNYCH  

  • Arena Główna – ponad 750 m kw. trampolin poziomych i skośnych, urozmaiconych specjalnymi boxami do ćwiczenia skoków oraz podwieszonymi pod sufitem przeszkodami. Tutaj bawić się może każdy od 4. roku życia – rodzice z dziećmi, młodzież szkolna, studenci, grupy przyjaciół.
  • Strefa Zbijaka (Dodgeball) – ręka do góry, kto nie grał w zbijaka? Umawiacie się ze znajomymi, dostajecie miękką piłkę i w podskokach, zaprzeczając prawom grawitacji, zbijacie się nawzajem. Dodgeball to po prostu seria zbić i uników na trampolinach. Każdy ma szanse zdominować arenę. Jeśli nie siłą, to gibkością. Jeżeli nie szybkością, to taktyką. Możliwości jest mnóstwo. A zwycięzca jeden!
  • Strefa Wsadów do Kosza – jeśli ktoś ogląda zawodowych koszykarzy, którzy dosłownie wsadzają piłkę do kosza, to teraz może poczuć tę moc. Wybijasz się z trampoliny, skaczesz na dwa metry lub wyżej i piłka ląduje w koszu! Będą tu trzy kosze na rożnych wysokościach, dla dużych i małych jumperów. 
  • Strefa skoków na poduchę pneumatyczną – GOjump to jedyne miejsce w Polsce z tak urozmaiconą strefą trampolin, z których można bezpiecznie lądować na ogromnej (ponad 70 m kw.) dmuchanej poduszce. Ścieżki trampolinowe, wieża do skoków, trampolina diagonalna – to tylko kilka z atrakcji, które znajdziecie Państwo w tej strefie. Poduszka ma 1,70 metra grubości i zapewnia pełne bezpieczeństwo dla osób, które na niej lądują. 
  • Ogromny Basen wypełniony gąbkami: z równoważnią, slackline, trickline oraz minirampami do skoków – wyzwaniem jest, aby utrzymać równowagę i przejść po taśmie, ale w razie pomyłki, gdy spadniemy, to nic się nie stanie, gąbki zamortyzują upadek. 

STREFA FREESTYLE 

To jedyna na Dolnym Śląsku rampa do skoków na snowboardzie, nartach, rolkach, deskorolkach, rowerach. Najazdy i kickery o dwóch wysokościach pozwolą na trening ewolucji początkującym i zaawansowanym riderom. Bezpieczeństwo zapewni specjalny sprzęt do skoków oraz ogromna, dwuwarstwowa dmuchana poducha. 

MegaTrampa – największa trampolina w Polsce: aż 37 m kw. Oprócz klasycznych skoków, można na niej ćwiczyć na specjalnych deskach, dzięki którym będzie można imitować ewolucje na snowboardzie, kiteboardzie czy wake’u. 

STREFA AKROBATYCZNA 

W specjalnie zaprojektowanej strefie będą prowadzone zajęcia pod szyldem Akademia GOjump. Wysokiej klasy wyposażenie: podłoga gimnastyczna, lustra, drabinki, przyrządy do ćwiczenia akrobatki, ścieżka airtrack pozwolą na bezpieczny trening dzieci i dorosłych, amatorów i tych bardziej zaawansowanych

Docelowo zainstalowane też będą trampoliny sportowe, które różnią się od tych rekreacyjnych m.in. siłą napięcia. Skoczek wybija się wówczas naprawdę wysoko i musi panować nad ułożeniem ciała w powietrzu. 

 

BEZPIECZEŃSTWO PONAD WSZYSTKO

Wszystkie instalacje w parku GOjump są dostarczone przez certyfikowanych producentów, wykonane na zamówienie – w europejskim standardzie. 

– Nie interesowały nas chińskie rozwiązania. Wiedzieliśmy, że najważniejsze będą dla nas bezpieczeństwo i jakość. Wszystko jest precyzyjnie zamontowane i dopasowane tak, żeby minimalizować ryzyko kontuzji. A to ważne szczególnie wówczas, gdy z wielu atrakcji korzystać będą dzieci. Oczywiście wszystkie twarde elementy zabezpieczone są specjalnymi materacami – mówi Kamil Cieśluk. 

Ponadto trampoliny są podwójnie zabezpieczone – to wciąż rzadkość w Polsce, pod matą trampolinową jest dodatkowa siatka. 

SKOKI NA TAMPOLINACH W CAŁEJ EUROPIE ROBIĄ FURORĘ 

Trampoliny robią teraz furorę i są polecane nie tylko miłośnikom ekstremalnych wrażeń, ale także osobom z wadami postawy, tym dbającym o linię oraz wszystkim, którzy chcą się po prostu poruszać. W czasie godzinnej zabawy można spalić nawet 800 kalorii, a przy okazji wzmacniamy serce, poprawiamy krążenie i rozluźniamy mięśnie. To również zastrzyk endorfiny (hormonu szczęścia) i przyjemna metoda na korygowanie wad postawy, wzmocnienie mięśni szyi i pleców, co ma szczególne znaczenie dla osób pracujących w biurze. Z kolei dla najmłodszych, poza frajdą, to zachęta do aktywności fizycznej. 

Wystarczy przebrać się w wygodny strój, założyć antypoślizgowe skarpetki i już można wybierać ulubiony sposób zabawy. W miarę kolejnych skoków pojawia się coraz więcej wyzwań: koordynacja nóg, balans ciałem w powietrzu. W końcu przychodzi też czas na pierwsze salto.

Organizatorzy zapewniają, że spróbować może każdy: – Tu nie ma ograniczeń wiekowych. Zapraszamy dzieci z rodzicami, nastolatków, dorosłych, którzy chcą się zabawić lub wzmocnić mięśnie całego ciała i nieźle się zmęczyć oraz ludzi, którzy chcą szlifować formę na deskach, rowerach i rolkach. Można u nas trenować cały rok zaawansowane ewolucje, które później łatwo przenieść na wodę czy śnieg. W małych obiektach prędzej czy później skoki mogą się znudzić, ale nie u nas – atrakcji jest mnóstwo i dużo czasu upłynie, zanim ktoś spróbuje wszystkiego – mówi Kamil Cieśluk.

BAR JUMP I STREFA MALUCHA 

Na antresoli, na powierzchni 150 m kw., zaplanowano klimatyczny bar z najsmaczniejszą kawą w mieście, gdzie można odpocząć po zabawie. Tutaj także rozmieszczone zostały minitramopoliny – dla najmłodszych do lat 3. Gdy ich starsze rodzeństwo będzie szaleć na trampolinach, maluchy będą mogły bez dodatkowych opłat, pod okiem rodziców, hasać na małych trampolinach.

URODZINY I IMPREZY W GOJUMP

W GOjump do dyspozycji będzie wiele pomieszczeń urodzinowo-eventowych o różnej powierzchni. Będzie w nich można zorganizować zarówno urodziny dla dzieci, jak i spotkania ze znajomymi czy integracje.

INSTRUKTORZY – NAJLEPSI Z NAJLEPSZYCH

We wszystkich strefach obecni będą odpowiednio przygotowani i przeszkoleni, profesjonalni trenerzy, którzy stale będą przebywać z bywalcami punktów zabaw i treningów. Wśród nich zawodowcy i zarazem opiekunowie dydaktyczni z grupy Everest, którzy poprowadzą zajęcia i zadbają o rozgrzewkę przed ćwiczeniami.

Kamil Cieśluk: – Pozyskaliśmy nie tylko znakomicie wyszkolonych trenerów, którzy będą z nami na co dzień pracować, ale także kilkudziesięciu ambasadorów, którzy mają nietuzinkowe osiągnięcia w różnych dziedzinach sportu, takich jak akrobatyka, snowboard, parkour czy wake. Oni również będą u nas prowadzili zajęcia dydaktyczne.

JAK SKAKAĆ?

Wstęp na trampoliny będzie możliwy zawsze o pełnych godzinach, ale przyjść należy ok. 20 minut wcześniej, tak aby na spokojnie zapoznać się z podstawami. Przed samym wejściem na trampoliny instruktor przeprowadzi rozgrzewkę i krótkie szkolenie. Dzięki temu dowiemy się m.in., jak ułożyć ciało do skoków czy przygotować się do zrobienia salta. Aby zapewnić pełne bezpieczeństwo – wszyscy goście powinni skakać w skarpetkach antypoślizgowych. Najłatwiejszą formą zapisu będzie rejestracja internetowa. Zapłacimy wtedy mniej za bilety i zyskamy pewność wolnych miejsc. 

– Gdy skaczesz, buzia się sama uśmiecha, bo wybicie do góry jest mocniejsze, niż się człowiek spodziewa, skok jest wyższy niż oczekiwania. To tak naprawdę już trochę latanie, które u każdego wyzwala pozytywne emocje. Na trampolinach można się wyszaleć, ale też zmęczyć – i przy okazji spalić kalorie.  A najważniejsze, że to zabawa dla każdego – dzieci, młodzież, dorośli, rodziny, zakochani, koledzy z pracy, amatorzy i profesjonaliści. Nie musisz się przygotowywać – przychodzisz i skaczesz. Jeśli „czujesz zajawkę” i uprawiasz już jakiś sport, to u nas możesz dodatkowo szkolić swoje umiejętności, tzw. czucia powietrza – np. narty,  snowboard, wake, rower, kite surfing, rolki, deskorolka, hulajnoga. Nasi instruktorzy pomogą ci wskoczyć na wyższy poziom – mówi Kamil Cieśluk.

 

PODSUMOWANIE  

Park trampolin GOjump to wiele rodzajów aktywności na największej powierzchni w Polsce i mnóstwo atrakcji zarówno dla dzieci, jak i dorosłych – amatorów i profesjonalistów: 

  • Skoki na trampolinach;
  • Skoki i trening ewolucji powietrznych z bezpiecznym lądowaniem na poduchę;
  • Trening równowagi i skoków w basenie z gąbkami;
  • Treningi ewolucji freestyle na deskach, nartach i rowerach – na jedynej na Dolnym Śląsku rampie;
  • W ramach Akademii GOjump zajęcia m.in. z akrobatyki, gimnastyki, trickingu, parkouru.