Sekcja rowerowa FAN Bike Team serdecznie zaprasza na pierwszą czerwcową wycieczkę, tym razem do uduchowionej Trzebnicy. Odbędzie się ona 4 czerwca 2016 r. (sobota).  Poza punktem docelowym, odwiedzimy również Machnice,  gdzie znajduje się wpisany na listę zabytków zespół pałacowy z pierwszej połowy XIX wieku. Startujemy o godzinie 9:00 z pętli tramwajowej na ul. Zawalnej.

Sekcja rowerowa FAN Bike Team serdecznie zaprasza na pierwszą czerwcową wycieczkę, tym razem do uduchowionej Trzebnicy. Odbędzie się ona 4 czerwca 2016 r. (sobota).  Poza punktem docelowym, odwiedzimy również Machnice,  gdzie znajduje się wpisany na listę zabytków zespół pałacowy z pierwszej połowy XIX wieku. Startujemy o godzinie 9:00 z pętli tramwajowej na ul. Zawalnej.

TERMIN: 4 czerwca 2016 r. [sobota], godz. 9.00 pod Bodzio na ul. Milenijnej*

Po zbiórce udajemy się w stronę Krzyżanowic, następnie odbijamy do miejscowości Psary, dalej, bocznymi drogami, przez Malin, Pierwoszów i Wysoki Kościół docieramy do Machnic, gdzie zatrzymamy się przy zespole pałacowym. Będzie to chwila dla fotoreporterów i moment na podziwianie okolicznych krajobrazów. Po przerwie ruszamy dalej polnymi drogami w kierunku Raszowa, aby wcześniej odbić na drogę prowadzącą przez Las Bukowy prosto do Trzebnicy. W samym mieście czeka na nas wiele interesujących atrakcji i zabytków, m.in.:

 • Sanktuarium Św. Jadwigi z zespołem klasztornym zakonu cysterek
 • Kościół Św. Piotra i Pawła z XIII wieku
 • Rynek miejski
 • Cmentarz żydowski
 • Willa Zamek w Lesie Bukowym
 • Dawny kompleks uzdrowiskowy  

  

Po zwiedzaniu miasta i zasłużonym odpoczynku ruszamy w drogę powrotną do Wrocławia. Wrócimy trasą szlaku bursztynowego EUROVELO 9. Tradycyjnie już w trakcie wycieczki z pewnością nie zabraknie przepięknych krajobrazów oraz dobrej zabawy w doborowym towarzystwie pod opieką pilota-cyklisty! Serdecznie zachęcamy do wspólnego wyjazdu!


TRASA: ZOBACZ TUTAJ (przewidywana długość trasy ok. 55 km.)

CHARAKTERYSTYKA: Trasa średnio-zaawansowana z podjazdami.

UWAGA! Przed wyjazdem prosimy zapoznać się z regulaminem wycieczek rowerowych z FAN Bike Team. Przypominamy o zakazie zabierania na wyjazdy zwierząt.


CENNIK

 • 5,00 zł – członkowie sekcji FAN Bike Team
 • 6,00 zł – członkowie pozostałych sekcji
 • 10,00 zł – pozostałe osoby 

W cenie: 

 • opieka pilota
 • grill [prowiant we własnym zakresie]

WPŁATY:

Stowarzyszenie Promocji Sportu FAN

ul. Legnicka 65, 54-206 Wrocław

nr konta: 75 1750 0012 0000 0000 3108 6477

z dopiskiem „Trzebnica – rowery” oraz imieniem i nazwiskiem w przypadku wpłacania z nie swojego konta. 


Przydatne również będzie solidne śniadanie oraz woda do picia. Przewidywany jest grill, prosimy więc o zabranie odpowiedniego prowiantu!

UWAGA! Przed wycieczką należy sprawdzić stan swojego roweru!

Liczba osób jest ograniczona! Przewidujemy 15 miejsc, więc prosimy nie czekać do ostatniej chwili. W pierwszej kolejności przyjmowani są członkowie sekcji FAN Bike Team [pozostałe osoby mogą się wpisywać na listę chętnych, decyduje kolejność zgłoszeń po 15 maja będziemy kontaktować się z poszczególnymi uczestnikami, w zależności od wolnych miejsc].

ZAPISY:

Agata Kasprzyszak

e-mail: tour@fan.org.pl

tel.: 509 234 755

bo sport tworzą ludzie i ich myślenie

Nasza organizacja korzysta z pomocy Wrocławskiego Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych SEKTOR 3 prowadzonego przez Fundację Wspierania Organizacji Pozarządowych „Umbrella” a współfinansowanego przez Gminę Wrocław.

www.sektor3.wroclaw.pl

www.wroclaw.pl