Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników dwóch kółek na kolejną, kwietniową wycieczkę rowerową z sekcją rowerową FAN Bike Team. Wycieczka odbędzie się 16 kwietnia 2016 r. (sobota). Tym razem za cel obieramy miejscowość Oława położoną w wodach rozległej Odry. Tym razem startujemy o godz. 09:00 z ronda Reagana na pl. Grunwaldzkim (przy kawiarni Starbucks). Szczególnie polecamy udział w tej wycieczce osobom, które wybierają się z FAN-em na pogranicze polsko-niemieckie podczas tegorocznej majówki, gdyż będzie to ostatnia okazja do treningu !

Po zbiórce i szybkiej kawie jedziemy wspólnie wałami nadodrzańskimi w kierunku Opatowic. Potem przez Trestno i Blizanowice docieramy do Siechnic, które są chyba najbardziej znane z lokalizacji Elektrociepłowni „Czechnica”. Po zbiorowej fotce na tle industrialnych krajobrazów zmieniamy nieco nawierzchnię i dalej leśnymi duktami pedałujemy do Kotowic, gdzie znajduje się bardzo ciekawa konstrukcja, a mianowicie wieża widokowa. Jest to unikatowy obiekt turystyczny położony w przysiółku Utrata nad brzegiem Odry w miejscowości Kotowice, która ma wysokość 40 metrów. Rozpościerają się z niej wspaniałe widoki m. in. widać z niej ciekawą panoramę terenów przyrodniczych Natura 2000 – gminy Siechnice, gminy Czernica oraz Wrocławia. Jeśli trafimy na dobrą pogodę, to mamy szansę zobaczyć ciekawą panoramę aglomeracji wrocławskiej i dużej części Dolnego Śląska, w tym Masyw Ślęży, Wzgórza Niemczańsko-Strzelińskie oraz zarys Sudetów.

Po krótkim odpoczynku ruszamy w stronę Oławy. Tam na nas również czeka wiele ciekawych miejsc i budowli, wśród których należy wymienić:

 • Kościół Matki Bożej Pocieszenia z XIV w.,
 • Kościół św. Piotra i Pawła z XIX w.,
 • Zamek Sobieskich – Pałac Luizy – obecnie siedziba władz miasta,
 • Ratusz z I poł. XIX w.,
 • Kościółek św. Rocha z lat 1604-6, przebudowany w 1707 r.,
 • Kościół św. Józefa z 1877 r. (dawniej kościół ewangelicki, garnizonowy, pw. św. Michała),
 • Pręgierz przed Ratuszem,
 • Kamienice w rynku,
 • Miejska wieża ciśnień, wybudowana na początku XX w. z eksploatacji została wyłączona w 1988 r.

Po FANtastycznym zwiedzaniu miasta czeka na nas kolejna atrakcja tj. wizyta w niedawno otwartym browarze rzemieślniczym „Probus”. Oczywiście nie omieszkamy tam posmakować złocistego trunku w ograniczonych ilościach. Po zasłużonym odpoczynku ruszamy w podróż powrotną do Wrocławia. Opcjonalnie można wybrać powrót taborem kolejowym PKP (bilet we własnym zakresie). Tradycyjnie w trakcie wycieczki nie zabraknie przepięknych krajobrazów oraz dobrej zabawy w doborowym towarzystwie! Serdecznie zachęcamy do wspólnej przygody pod okiem doświadczonego pilota-cyklisty!


TRASA: ZOBACZ TUTAJ (przewidywana długość trasy ok. 65 km.)

CHARAKTERYSTYKA: Trasa jest łatwa i przeznaczona dla każdego rowerzysty. 

UWAGA! Przed wyjazdem prosimy zapoznać się z regulaminem wycieczek rowerowych z FAN Bike Team. Przypominamy o zakazie zabierania na wyjazdy zwierząt.


CENNIK

 • 5,00 zł – członkowie sekcji FAN Bike Team
 • 6,00 zł – członkowie pozostałych sekcji
 • 10,00 zł – pozostałe osoby 

W cenie:

 • opieka pilota 

WPŁATY:

Stowarzyszenie Promocji Sportu FAN

ul. Legnicka 65, 54-206 Wrocław

nr konta: 75 1750 0012 0000 0000 3108 6477

z dopiskiem „Oława” oraz imieniem i nazwiskiem w przypadku wpłacania z nie swojego konta.


UWAGA! Przed wycieczką należy sprawdzić stan swojego roweru! Osoby z niesprawnym rowerem nie będą przyjmowane na wyjazd.

Liczba osób jest ograniczona! Przewidujemy 15 miejsc, więc prosimy nie czekać do ostatniej chwili.

ZAPISY:

Agata Kasprzyszak

e-mail: tour@fan.org.pl

tel.: 509 234 755

bo sport tworzą ludzie i ich myślenie

Nasza organizacja korzysta z pomocy Wrocławskiego Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych SEKTOR 3 prowadzonego przez Fundację Wspierania Organizacji Pozarządowych „Umbrella” a współfinansowanego przez Gminę Wrocław.

www.sektor3.wroclaw.pl

www.wroclaw.pl