Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników dwóch kółek na inaugurację sezonu rowerowego 2016 z sekcją rowerową FAN Bike Team. Wycieczka odbędzie się 2 kwietnia 2016 r. (sobota). Tym razem na początku sezonu za kurs obieramy tereny na południowy-zachód od Wrocławia w obszarze malowniczej Doliny Bystrzycy. Za punkt docelowy naszej wyprawy obieramy niedaleko położony Pałac Krobielowice. Tym razem startujemy o godz. 09:00 z ronda przy ul. Granicznej we Wrocławiu (parking przy McDonalds).

Po zbiórce i szybkiej kawie jedziemy wspólnie w kierunku Krobielowic. Początkowo będziemy się poruszać bocznymi drogami, którymi wytyczono europejski szlak rowerowy EuroVelo R9 znad Bałtyku nad Adriatyk. Po drodze zahaczymy o miejscowość Kębłowice, gdzie znajduje się m. in. opuszczony pałac z XIX w. wraz z przylegającym do niego parkiem krajobrazowym o powierzchni ok. 2 ha. Po chwili odpoczynku kręcimy do głównej atrakcji wyjazdu – Pałacu w Krobielowicach. Tam postaramy się dokładniej przyjrzeć obecnemu stanowi budowli oraz zjeść deser w iście „królewskich” warunkach.

Zarys historyczny Pałacu:

Początki rezydencji sięgają schyłku XVI w., ale dzisiejszy kształt nadano jej w początkach XVIII w. Przez wiele lat majątek należał do zakonu premonstratensów (norbertanów). W 1814 r. pałac otrzymał za swoje zasługi feldmarszałek Gebhard Leberecht von Blücher (1742-1819), który rozgromił Napoleona w bitwach nad Kaczawą i pod Waterloo. Książę zmarł w Krobielowicach i został pochowany w mauzoleum przy wyjeździe ze wsi w kierunku Kątów Wrocławskich. Jego potomkowie mieszkali w pałacu do końca II wojny światowej. W 1945 r. majątek spustoszyli żołnierze radzieccy. Znikły wtedy meble, obrazy i pozostawione w garażach samochody. Od 1992 r. pałac w Krobielowicach jest własnością polsko-nowozelandzkiej spółki reprezentowanej przez Chrisa E. Vaila, potomka Potockich i Blücherów, który przyjechał do Polski z dalekiej Rarotongi w archipelagu Wysp Cooka na Oceanie Spokojnym. W rezydencji, którą warto zobaczyć, czekają sale konferencyjne, wielka sala balowa oraz pokoje hotelowe o zróżnicowanym standardzie. Oprócz turystów w rezydencji bywają też goście z najwyższych sfer. Prawie 4 dni trwało wesele Hunerta Lance Hueta i praprawnuczki feldmarszałka Blüchera, hrabiny Tatiany Chrystiany Rochedia de Weck, której ojcem chrzestnym jest Hans Ulrich Schaffgotsch. Wśród zaproszonych arystokratów znaleźli się m.in. wnuk Faruka, ostatniego króla Egiptu i wnuczka Emmanuela II, ostatniego króla Włoch.

źródło: www.polskaniezwykła.pl

Po obejrzeniu magicznych zakątków okolicy wracamy lokalnymi drogami do Wrocławia. W drodze powrotnej odwiedzimy także Biskupice Podgórne, gdzie mieści się odrestaurowywany barkowy Pałac z I poł. XVIII w. Tradycyjnie w trakcie wycieczki nie zabraknie przepięknych krajobrazów oraz dobrej zabawy w doborowym towarzystwie! Serdecznie zachęcamy do wspólnej przygody pod okiem doświadczonego pilota-cyklisty!


TRASA: ZOBACZ TUTAJ (przewidywana długość trasy ok. 50 km.)

CHARAKTERYSTYKA: Trasa jest łatwa i przeznaczona dla każdego rowerzysty. 

UWAGA! Przed wyjazdem prosimy zapoznać się z regulaminem wycieczek rowerowych z FAN Bike Team. Przypominamy o zakazie zabierania na wyjazdy zwierząt.


CENNIK

  • 5,00 zł – członkowie sekcji FAN Bike Team
  • 6,00 zł – członkowie pozostałych sekcji
  • 10,00 zł – pozostałe osoby 

W cenie:

  • opieka pilota 

WPŁATY:

Stowarzyszenie Promocji Sportu FAN

ul. Legnicka 65, 54-206 Wrocław

nr konta: 75 1750 0012 0000 0000 3108 6477

z dopiskiem „Krobielowice” oraz imieniem i nazwiskiem w przypadku wpłacania z nie swojego konta.


UWAGA! Przed wycieczką należy sprawdzić stan swojego roweru! Osoby z niesprawnym rowerem nie będą przyjmowane na wyjazd.

Liczba osób jest ograniczona! Przewidujemy 15 miejsc, więc prosimy nie czekać do ostatniej chwili.

ZAPISY:

Agata Kasprzyszak

e-mail: tour@fan.org.pl

tel.: 509 234 755

bo sport tworzą ludzie i ich myślenie

Nasza organizacja korzysta z pomocy Wrocławskiego Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych SEKTOR 3 prowadzonego przez Fundację Wspierania Organizacji Pozarządowych „Umbrella” a współfinansowanego przez Gminę Wrocław.

www.sektor3.wroclaw.pl

www.wroclaw.pl