Blisko polskiej granicy w masywie Śnieżnika powstała nie lada atrakcja, specjalny punkt widokowy zwany też „spacerem w chmurach”. Po wizycie na punkcie widokowym udamy się do Międzygórza, gdzie będzie czas wolny. Chętni będą mieli chwilę na zwiedzenie ogrodu bajek.

TERMIN: 14 maja 2016 r.

W połowie maja proponujemy państwu wyjazd na niedawno oddaną atrakcję w masywie Śnieżnika, po czeskiej stronie w miejscowości Dolni Morava otwarta została ścieżka w chmurach.

Członkowie Stowarzyszenia, którzy opłacili składkę członkowską do końca lutego, zgłoszą się i opłacą wyjazd do 10 kwietnia otrzymają rabat. Szczegóły po zgłoszeniu mailowym lub telefonicznym.


źródło: www.youtube.com – Dolni Morava

DOLNI MORAWA – ścieżka w chmurach

Sky Walk, czyli spacer w chmurach, który możliwy jest w Resorcie Dolni Morava to wyjątkowe przeżycie dla każdego. Wieża o wysokości 55 metrów znajduje się na zboczu góry Slamnik na wysokości 1116 m n.p.m. i poprzez swoje położenie gwarantuje doskonałe widoki, wyjątkowe emocje, a do tego jeszcze ciekawe atrakcje.

Tutaj niebo jest na wyciągnięcie ręki, poszerzamy własne horyzonty, poczucie wysokości i przestrzeni, które do tej pory było nam obce, staje się dostępne a przy tym bezpieczne. Na wysokość zarezerwowaną dla szybujących ptaków dostaniemy się pieszo, bez najmniejszego ryzyka, po szerokich i łagodnych ścieżkach przystosowanych także dla rodziców z wózkami a także osób niepełnosprawnych. Wzdłuż ścieżki mamy liczne tabliczki informacyjne, które uczą i opisują krajobrazy. Po zdobyciu najwyższego piętra mamy dwie możliwości, zawrócić drewnianą ścieżką lub… użyć bezpiecznie wyprofilowanej, przeszklonej zjeżdżalni o długości 101 m aby zjechać w dół. Dodatkowe atrakcje to sieci, tunele między piętrami oraz „gniazda”.

źródło: www.czarnagora.com.pl


źródło: www.pttkmiedzygorze.ta.pl

MIĘDZYGÓRZE – perła Sudetów

Międzygórze jest górską stacją klimatyczną, malowniczo położoną u stóp Masywu Śnieżnika, w zacisznych dolinkach rzek Wilczki i Bogoryi. Bezpośrednie otoczenie lasów, czyste powietrze, potoki górskie, brak masowego ruchu turystycznego pozwalają na prawdziwy relaks, wypoczynek i regenerację sił. Walory przyrodnicze okolicy i jej predyspozycje klimatyczne, letniskowe oraz wypoczynkowe zauważono już w XIX wieku. 

źródło: www.miedzygorze.com.pl 

Ogród Bajek w Międzygórzu położony jest na wysokości 780 m n.p.m., pomiędzy górą Toczek a Igliczną, przy żółtym szlaku, wiodącym z Międzygórza do Marii Śnieżnej. Jego powierzchnia wynosi 0,23 ha. Ogród został założony po I wojnie światowej przez pracownika leśnego Izydora Kriestena, który z dużą wyobraźnią tworzył bajkowe postacie z korzeni drzew, szyszek, kory i umieszczał je koło swego domu. Zasadził tam również wiele drzew i krzewów ozdobnych. Po 1945 roku, na skutek braku opieki, oddziaływania warunków atmosferycznych i zwykłego wandalizmu, część eksponatów bajkowych uległa zniszczeniu lub została skradziona.

Odwiedzający Ogród Bajek mogą nie tylko podziwiać postacie bajkowe – Czerwonego Kapturka, Koziołka Matołka, Babę Jagę, Jasia i Małgosię, Królewnę Śnieżkę z krasnalami, Sierotkę Marysię, Smoka Wawelskiego i wiele innych – ale również wypoczywać wśród drzew, krzewów i kwiatów.

W 1994 roku Oddział PTTK przystąpił do wznoszenia budynku przy Ogrodzie Bajek z przeznaczeniem na cele muzealne, m.in. Ośrodka Historii Turystyki Górskiej Sudetów, mającego służyć ocaleniu od zapomnienia pamiątek przeszłości Sudetów i wzbogaceniu wiedzy o górach. Obecnie w budynku mieści się również punkt sprzedaży pamiątek oraz przeznaczona na spotkania turystyczne sala kominkowa.

źródło: www.pttkmiedzygorze.ta.pl

 


 

CENY:

członkowie Stowarzyszenia:

 • 100,00 zł – sekcja TOUR
 • 105,00 zł – pozostałe sekcje

pozostałe osoby:

 • 120,00 zł – pozostałe osoby
 • 110,00 zł – karta rabatowa

Ilość miejsc: 45

W cenę wliczone jest:

 • przejazd w obie strony
 • bilet wstępu na wyciąg i platformę „spacer w chmurach”
 • ubezpieczenie NNW

PROGRAM [wstępny]:

 • 07.00 – zbiórka na Placu Świebodzkim
 • 07.10 – wyjazd
 • 10.00 – przyjazd pod wyciąg Dolni Morava, wjazd na górę
 • 10.30 – spacer po grzbiecie w okolicy platformy
 • 13.30 – zjazd wyciągiem na dolną stację wyciągu
 • 14.00 – przejazd do Międzygórza
 • 14.00 – zwiedzanie z przewodnikiem wnętrz zamku
 • 15.00 – czas wolny
 • 16.30 – zbiórka i wyjazd z Międzygórza
 • 18.30 – przyjazd do Wrocławia

ZAPISY:

Agata Kasprzyszak

 • e-mail: tour@fan.org.pl
 • tel.: +48 509 234 755

WPŁATY:

Stowarzyszenie Promocji Sportu FAN

ul. Legnicka 65, 54-206 Wrocław

Raiffeisen Bank Polska S.A., numer konta: 75 1750 0012 0000 0000 3108 6477

z dopiskiem „TOUR – spacer w chmurach” oraz imieniem i nazwiskiem w przypadku wpłacania z nie swojego konta.

bo sport tworzą ludzie i ich myślenie

Nasza organizacja korzysta z pomocy Wrocławskiego Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych SEKTOR 3 prowadzonego przez Fundację Wspierania Organizacji Pozarządowych „Umbrella” a współfinansowanego przez Gminę Wrocław.

www.sektor3.wroclaw.pl

www.wroclaw.pl