Serdecznie zapraszamy na zakończenie sezonu rowerowego z sekcją FAN Bike Team. Podobnie jak rok temu za cel ostatniej wycieczki rowerowej obieramy ośrodek słynący z produkcji wyśmienitego wina – Środę Śląską. Wycieczka odbędzie się 3 października 2015 r. (sobota). Zbiórka uczestników wycieczki odbędzie się o godz. 9:00 na parkingu sklepu meblowego Bodzio przy ul. Milenijnej 2 (obok stacji paliw BP).

Po zbiórce ruszamy wspólnie odkrywać malownicze tereny Ziemi Średzkiej. W drodze do celu odwiedzimy m.in. malowniczy zamek w Leśnicy oraz winnice „Jaworek”, gdzie nie powinno zabraknąć wyśmienitego trunku. Po dotarciu do Środy Śląskiej również czeka na nas wiele atrakcji, a wśród nich m.in.

  • historyczny ośrodek miasta,
  • kościół par. pw. św. Andrzeja z XIII w. wraz z tarasem widokowym,
  • romański kościół pw. Najświętszej Marii Panny z ok. 1220 r.,
  • kościół par. pw. Podwyższenia Krzyża z poł. XIV w.,
  • pozostałości murów obronnych z XIII-XIV w.,
  • gotycki Ratusz z drugiej poł. XIV w., a obecnie siedziba Muzeum Regionalnego, gdzie znajduje się słynny Skarb Średzki,
  • zespół pałacowy z l. 1860-70.

Po pasjonującej wędrówce, z historią w tle, uliczkami Środy Śląskiej mamy niespodziankę dla uczestników wycieczki w postaci grilla, dlatego prosimy wyposażyć się w odpowiedni prowiant bądź pieniądze na jego zakup. Po zasłużonym odpoczynku ruszamy w podróż powrotną do Wrocławia. Opcje powrotu są dwie: taborem PKP (opłata we własnym zakresie) bądź rekreacyjnym tempem na rowerach. Tradycyjnie w trakcie wycieczki nie zabraknie przepięknych krajobrazów oraz dobrej zabawy w doborowym towarzystwie! Serdecznie zachęcamy do wspólnej przygody pod okiem doświadczonych pilotów.


TRASA: ZOBACZ TUTAJ (przewidywana długość trasy ok. 40 km.)

CHARAKTERYSTYKA: Trasa jest przeznaczona dla każdego rowerzysty. Trasa wycieczki w większości prowadzi asfaltowymi drogami, a częściowo polnymi duktami.

UWAGA! Przed wyjazdem prosimy zapoznać się z regulaminem wycieczek rowerowych z FAN Bike Team. Przypominamy o zakazie zabierania na wyjazdy zwierząt.


ROAD to Wrocław 

 

POLECAMY SKLEP i SERWIS ROWEROWY

 


CENNIK

  • 5,00 zł – członkowie
  • 10,00 zł – pozostałe osoby 

W cenie: 

  • organizacja wycieczki i opieka pilota na trasie

WPŁATY:

Stowarzyszenie Promocji Sportu FAN

ul. Legnicka 65, 54-206 Wrocław

nr konta: BZ WBK 82 1090 1522 0000 0001 1322 2027

z dopiskiem „BIKE – Środa Śląska” oraz imieniem i nazwiskiem w przypadku wpłacania z nie swojego konta. 


Przydatne również będzie solidne śniadanie oraz woda do picia.

UWAGA! Przed wycieczką należy sprawdzić stan swojego roweru!

Liczba osób jest ograniczona! Przewidujemy 15 miejsc, więc prosimy nie czekać do ostatniej chwili. W pierwszej kolejności przyjmowani są członkowie sekcji FAN Bike Team [pozostałe osoby mogą się wpisywać na listę chętnych, decyduje kolejność zgłoszeń po 29 sierpnia będziemy kontaktować się z poszczególnymi uczestnikami, w zależności od wolnych miejsc].

ZAPISY:

Agata Kasprzyszak

e-mail: tour@fan.org.pl

tel.: 509 234 755