Wrocławskie Dni Seniora to święto pełne najrozmaitszych atrakcji, spośród których nie może zabraknąć miejsca na Igrzyska Seniorów, czyli tzw. Senioriadę. Podczas organizowanych zawodów sportowo-rekreacyjnych, osoby powyżej 50 roku życia będą mogły sprawdzić swoją kondycję fizyczną, koordynację, ale i umiejętność  zapamiętywania.

Igrzyska organizowane są w duchu zasad fair-play i zdrowej rywalizacji, ale przede wszystkim mają za zadanie uaktywnić fizycznie osoby starsze i zapewnić im dobrą zabawę oraz pozytywne emocje.

W szerokim programie tegorocznej Olimpiady Seniorów przewidziane są takie konkurencje jak: szachy, piłka nożna, mistrzostwa w zapamiętywaniu, zawody pływackie, bieg, nordic walking, bieg na orientację. W poszczególnych zawodach prowadzone będą klasyfikacje kobiet i mężczyzn, zaś każdy startujący Senior otrzyma pamiątkową koszulkę „Aktywnego Seniora”.

Wrocławskie Igrzyska rozpoczną się 22 września (wtorek).

REGULAMIN OGÓLNY 

Seniorzy będą mogli zmierzyć się z wysiłkiem umysłowym startując w Memoriadzie, czyli Mistrzostwach w Zapamiętywaniu. Turniej odbędzie się o godzinie 11:00 we Wrocławskim Centrum Seniora w sali 210 na II piętrze. Sama prowadząca BDB Barbara Maniak mówi, że Mistrzostwa Zapamiętywania to przede wszystkim świetna zabawa oraz okazja do sprawdzenia swojej pamięci. Wprawdzie Memoriada ma formułę konkursu, w którym wyłonieni zostaną najlepsi, jednak idea mistrzostw to możliwość spotkania w gronie osób, które są zainteresowane sprawnością nie tylko ciała, ale również umysłu.  Zadania konkursowe nie sprawdzają wiedzy z żadnej dziedziny, lecz umiejętności kojarzenia i zapamiętywania. Podczas wrocławskiej Memoriady uczestnicy zmierzą się z trzema zadaniami, z których każde będzie stanowiło inną trudność pamięciową. Poprzez Memoriadę pragniemy przybliżyć ideę Sportu Pamięci, która na świecie zatacza coraz szersze kręgi. W tym roku w Haikou (Chiny) organizowane są już 23-cie Światowe Mistrzostwa Zapamiętywania!  Światowa impreza trwa 3 dni, a konkurencji jest 10.

ZAPISY ELEKTRONICZNE (memoriada) 


Kolejnego dnia (26 września, sobota) Seniorzy będą mieli okazję wziąć udział w turnieju piłkarskim. Wcześniej zgłoszone drużyny 7-osobowe w wieku 50+ będą rywalizować na boisku przy ul. Krajewskiego (Sępolno) od godziny 11:00, na które gorąco zapraszamy także kibiców.

ZAPISY (piłka nożna) przyjmowane na adres mailowy: senioriada.wroclaw@gmail.com


 Po kilkudniowej przerwie w Igrzyskach Seniora dla zawodników czekać będą dwie, nie łatwe dyscypliny, wymagające dobrej kondycji fizycznej i szybkości. W niedziele, podczas Targów Senioralnych (4 października) o godzinie 15:00 w Parku Szczytnickim (zbiórka przy małej fontannie na Pergoli) organizowane będą zawody w nordic walking oraz bieg. Olimpijczycy Igrzysk Seniora, jak co roku będą mieli do pokonania dystans  3 km. W przypadku dużego zainteresowania tymi konkurencjami, zarówno w biegu jak i marszu utworzony będzie podział na kategorie wiekowe. Dodatkowo, po raz pierwszy w historii Senioriady, uczestnicy będą mogli wystartować w ciekawym biegu na orientację.

ZAPISY ELEKTRONICZNE (nordic walking, bieg, bieg na orientację)

REGULAMIN 


 Dnia 5 października (poniedziałek) o godzinie 15:00 Seniorzy będą mogli wziąć udział w turnieju szachowym. Wzorem ubiegłych lat turniej rozgrywany będzie w Kinie Nowe Horyzonty i prowadzony będzie przez sekcję szachową MUKS MDK Śródmieście. 

ZAPISY ELEKTRONICZNE (szachy)


Dnia 6 października (wtorek) Igrzyska Seniora przeniosą się na ul. Teatralną, do Wrocławskiego Centrum SPA , miejsca historycznego gdzie, jak warto wspomnieć,  60 lat temu wrocławski sportowiec, pływak Stali Pafawagu – Marek Petrusewicz ustanowił rekord świata w pływaniu na 100 m stylem klasycznym.  Tego dnia Igrzysk wszyscy Seniorzy będą mogli sprawdzić swoje umiejętności pływackie na dystansie 50m. W zawodach nie będzie liczyła się technika, ale czas pokonania danego dystansu. Wstęp dla seniorów startujących w zawodach będzie bezpłatny.

ZAPISY ELEKTRONICZNE (pływanie)

REGULAMIN 


Ostatniego dnia zmagań sportowych (11 października, niedziela) rozegrany zostanie turniej w kręgle. Do udziału zapraszamy 5-osobowe drużyny Seniorów, ale i indywidualnych zawodników. Pojedynek będzie miał miejsce w strefie spotkań Klubu Creator – kręgielnia znajduje się przy ul. Szybowcowej 23 od godziny 14.00. Drużyny prosimy aby pojawiły się 20 min. przed rozpoczęciem turnieju. Ponad to mile widziane jest własne obuwie zmienne (sportowe).

ZAPISY (kręgle – turniej drużynowy) przyjmowane na adres mailowy: senioriada.wroclaw@gmail.com  

ZAPISY ELEKTRONICZNE (kręgle – turniej indywidualny)

REGULAMIN


Wzorem ubiegłego roku na Igrzyskach Seniora zorganizowane zostanie oficjalne zakończenie, na które zostaną zaproszeni, współorganizatorzy oraz wszyscy uczestnicy startujący w poszczególnych zawodach. Podczas zakończenia odbędzie się uroczyste dekorowanie zwycięzców medalami oraz zorganizowany będzie symboliczny poczęstunek w formie tortu. Najlepsi zostaną wyróżnieni, jednak podkreślamy, że każdy z uczestników wygrywa już poprzez sam udział w imprezie.

Wśród wszystkich uczestników którzy wezmą udział we wrocławskich Igrzyskach Seniora, zostanie rozlosowana specjalna nagroda ufundowana przez partnera Dni Seniora – aparat cyfrowy Fuji L55!

Mamy nadzieję, że zawodami organizowanymi w duchu fair-play zainteresują się nie tylko zawodnicy ale i kibice, którzy tłumnie będą wspierać Seniorów i nadawać Igrzyskom prawdziwych sportowych emocji.

Zapisy na poszczególne zawody są prowadzone za pośrednictwem strony internetowej elektronicznezapisy.pl, gdzie zawodnik sam może dokonać zgłoszenia wybierając odpowiednią dyscyplinę Wrocławskich Igrzysk Seniora. Ponad to zapisy przyjmowane są na adres mailowy: senioriada.wroclaw@gmail.com.

W razie problemów prosimy o kontakt na senioriada.wroclaw@gmail.com bądź +48535200621.


KOORDYNATOR PROJEKTU:

e-mail: senioriada.wroclaw@gmail.com

tel.: +48 535 200 621

Stowarzyszenie Promocji Sportu FAN

ul. Legnicka 65, 54-206 Wrocław 
NIP: 897 171 03 23

BIURO PROJEKTU:

ul. Piotra Ignuta 115
54-151 Wrocław