W piątek i sobotę na Wyspie Słodowej będzie muzycznie i sportowo, a w niedzielę także artystycznie. Biblioteka Plenerowa zaprosi dzieci na spotkanie poświęcone miejskim legendom i wrocławskim muralom, chętni będą mogli przebrać się w tradycyjne stroje japońskie, a gitarowy duet zagra przeboje muzyki klasycznej i popularnej. Wstęp wolny.

24 lipca na Otwartej Scenie tradycyjnie zaprezentują się dwa debiutujące zespoły. Slow Motion Bullet to wrocławska kapela, która powstała w 2012 r. Muzyka, którą grają, to przede wszystkim fuzja ciężkich brzmień gitarowych, solidnego wokalu oraz finezyjnej gry skrzypiec. Grają głównie własne kompozycje, choć zdarzają im się także aranżacje piosenek Nirvany, Illusion, Jimiego Hendriksa czy Jelonka. The Stress z kolei oscylują między popem, indie i rockiem alternatywnym. Ciągle ćwiczą, wymyślają i dopracowują swój repertuar – są gotowi nagrać płytę, chętnie prezentują też swoją twórczość na koncertach.

Po występach muzycznych drugie z cyklu spotkań bębniarskich „Radość rytmu”. Prowadzący warsztaty udowodnią, że bębnić można niemal na wszystkim. W ostatni weekend lipca i pierwszy sierpnia, ze względu na trwający Festiwal Filmowy „Nowe Horyzonty”, nie będzie projekcji Kina Plenerowego. Zapraszamy znowu od 7 sierpnia.

Sobota to kolejne koncerty Otwartej Sceny. Na początek zagrają Wrony, istniejące w obecnym składzie od roku. W listopadzie 2014 r. zespół nagrał domowymi sposobami swoje pierwsze demo. To, co grają, określają jako „rock bez kompromisu”, nie boją się też łączyć starych brzmień  z nowoczesną formą. Scarecrow natomiast zaproponuje słuchaczom energetycznego rocka w klasycznej odmianie, stawiając na dobre melodie. Zespół znalazł się w gronie finalistów przeglądów „Akademicki Rock” i „Promo Festival”, wystąpił także na koncercie finałowym projektu Otwarta Scena w zeszłym roku. Ich nagrania gościły m.in. na antenie Polskiego Radia Wrocław.

W niedzielę na Wyspie Słodowej stanie m.in. plenerowa wypożyczalnia gier planszowych (czynna od 13.00 do 19.00). Do dyspozycji odwiedzających Wyspę oddajemy ponad 60 stałych pozycji oraz ok. 30 gier-niespodzianek. W tym tygodniu spotkanie w ramach Wyspy Gier zdominują gry logiczne. Od 14.00 działać będzie Biblioteka Plenerowa–prowadzona w otwartej przestrzeni wypożyczalnia książek oraz cykl rodzinnych warsztatów. 26 lipca przybliżymy dzieciom legendy miejskie i murale wrocławskie. W programie m.in. spacer po artystycznym Nadodrzu oraz wysyłanie „muralowych” pozdrowień z pleneru. Zapraszamy od 14.00 do 19.00.
Także o 14.00 rozpocznie się cotygodniowe spotkanie z kulturą Japonii. W programie m.in. kolejne pokazy i warsztaty kendo, japońskie szachy dla dorosłych i dla dzieci, prezentacja najnowszej gry planszowej na motywach japońskich „Pojedynek Ninja” oraz możliwość przebrania się w japońskie stroje dla pań, panów i dzieci.

O godz. 17.00 na scenie zagości duet gitarowy. Kolejny koncert z cyklu Klasyka na Wyspie odbędzie się pod hasłem: „Elektroklasyka na Wyspie, czyli muzyka od Chopina do Jacksona na dwie gitary”.

Na koniec intensywny trening – zumba fitness z Klaudią Grzesiak z Centrum sportowego Hasta la Vista. Połączenie gorących latynoamerykańskich rytmów i aerobiku pozwala spalić przeciętnie 600 kcal w ciągu godziny, a przy okazji rzeźbi i wysmukla sylwetkę. Prosta choreografia zawiera elementy m.in. hip-hopu, samby, salsy, mambo oraz tańca brzucha i Bollywood. Zumba to taniec radości, wyzwala endorfiny, uwalnia od stresu i gwarantuje dobrą zabawę.

Sportowych rozrywek nie zabraknie także na Wyspie Piaskowej, gdzie w sobotę i w niedzielę w godz. 12.00-19.00 skorzystamy ze ścianki wspinaczkowej, stanowiska do badmintona, turnballi, łuków oraz torów do gry w bule.

WSTĘP WOLNY

Więcej informacji o wydarzeniach na Wyspie Słodowej na wyspa.wroclaw.pl oraz facebook.com/WyspaNaWeekend

W razie niepogody imprezy mogą zostać odwołane. Szczegółowe informacje na wyspa.wroclaw.pl

Organizatorem wydarzeń na Wyspie Słodowej jest Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego we współpracy z partnerami. Program „Wyspa na Weekend” jest finansowany ze środków Gminy Wrocław.