Serdecznie zapraszamy na wspólne rozpoczęcie wakacji z sekcją rowerową FAN Bike Team. Wakacje kojarzą się nam przede wszystkim z blaskiem odbijających się od tafli wody promieni słonecznych, toteż naszą propozycją będzie wycieczka rowerowa w rejon Stawów Milickich i Dolinę Baryczy. Wycieczka odbędzie się 27 czerwca 2015 r. (sobota). Zbiórkę organizujemy rano o godz. 08:15 przy ul. Ignuta 115, na parkingu przed biurem Stowarzyszenia.

Prosimy przybyć chwilkę wcześniej, abyśmy mogli sprawnie zapakować nasze rowery na specjalistyczną przyczepkę. Chwilę później wyruszamy do miejscowości Grabownica, gdzie zaczniemy naszą przygodę od obserwacji unikatowej fauny i flory z wieży widokowej. Jest to najwyższa w Dolinie Baryczy wieża obserwacyjna, umożliwiająca obserwacje ptaków, a także podziwianie krajobrazu okolic, która stoi na południowym brzegu stawu „Grabownica”. Sama wieża stanowi solidną, drewnianą konstrukcję. Obok wieży znajdują się tablice informacyjne, gdzie przedstawione są najczęściej spotykane na stawach gatunki ptaków.

Po wspólnym zdjęciu czeka na nas główna atrakcja wyjazdu, czyli podróż specjalnie wytyczoną trasą rowerową śladem dawnej kolejki wąskotorowej. Ta ok. 20-kilometrowa trasa biegnie z Grabownicy przez Milicz aż do Sułowa i jest pokryta nawierzchnią asfaltową oraz szutrową. Na poszczególnych przystankach można zobaczyć ekspozycje złożone z wagonów kolejowych oraz tablice poglądowe zawierające informacje o budowie ścieżki rowerowej oraz walorach turystycznych i krajobrazowych w rejonie danego przystanku.

Po kilku kilometrach od rozpoczęcia wycieczki docieramy do stolicy regionu – Milicza, w którym również nie zabraknie atrakcji i ciekawych miejsc, a wśród nich m. in.:

 • barokowy Kościół Łaski (p.w. św. A. Boboli) z 1709 r.,
 • Zespół Pałacowy z XVIII w.,
 • ruiny Zamku Książąt Oleśnickich z XIV w.,
 • ruiny Czarnej Bramy w pałacu parkowym,
 • brama wjazdowa (dworska) z ok. 1815 r.,
 • zabytkowy Rynek otoczony XIX-wiecznymi kamienicami.

Po niesamowitych chwilach spędzonych w Miliczu jedziemy wytyczną ścieżką do Sułowa, gdzie znajdują się m. in. pałac z 1680 r., dwa kościoły zbudowane z muru pruskiego w XVIII w., spichlerz oraz zabytkowy mały ryneczek. Po chwili odpoczynku kręcimy do Szkaradowa, gdzie znajduje się dobrze nam znany browar Nepomucen. Browar powstał w ponad stuletnim budynku byłej piekarni i został wyposażony w sprzęt do warzenia pysznego piwa rzemieślniczego. Zatem nie omieszkamy wyposażyć się w ten złocisty trunek. Po wizycie w Szkaradowie jedziemy dalej do Rudy Żmigrodzkiej, gdzie czekać na nas będzie kolejna niespodzianka w postaci grilla. Prosimy zatem wyposażyć się w odpowiedni prowiant lub pieniądze na jego zakup. Kolejne minuty wyprawy upłyną nam pod znakiem ucztowania i celebrowania mile spędzonego czasu we wspólnym gronie blisko prawdziwej natury. Po solidnym odpoczynku przy zastawionych stołach busem wyruszamy w podróż powrotną do Wrocławia. Tradycyjnie w trakcie wycieczki nie zabraknie przepięknych krajobrazów oraz dobrej zabawy w doborowym towarzystwie! Serdecznie zachęcamy do wspólnej przygody pod okiem doświadczonego pilota-cyklisty!

Trasa jest łatwa, częściowo wiedzie przez leśne szutry i jest przeznaczona dla przeciętnego rowerzysty.

 


TRASA: ZOBACZ TUTAJ (przewidywana długość trasy ok. 65 km.)

CHARAKTERYSTYKA: Trasa jest łatwa i przeznaczona dla każdego rowerzysty. 

UWAGA! Przed wyjazdem prosimy zapoznać się z regulaminem wycieczek rowerowych z FAN Bike Team. Przypominamy o zakazie zabierania na wyjazdy zwierząt.

Przewidywana godzina wyjazdu do Wrocławia – 20:00 [ok. godz. 21:00 powrót]


ROAD to Wrocław 

 


CENNIK

 • 50,00 zł – członkowie sekcji FAN Bike Team
 • 55,00 zł – członkowie pozostałych sekcji
 • 55,00 zł – posiadacze karty rabatowej
 • 60,00 zł – pozostałe osoby 

W cenie: 

 • przejazd autokarem [uczestnik + rower]
 • opieka pilota 

WPŁATY:

Stowarzyszenie Promocji Sportu FAN

ul. Legnicka 65, 54-206 Wrocław

nr konta: BZ WBK 82 1090 1522 0000 0001 1322 2027

z dopiskiem „Milicz – rowery” oraz imieniem i nazwiskiem w przypadku wpłacania z nie swojego konta. 


Przydatne również będzie solidne śniadanie oraz woda do picia. Przewidywany jest grill, prosimy więc o zabranie odpowiedniego prowiantu!

UWAGA! Przed wycieczką należy sprawdzić stan swojego roweru!

Liczba osób jest ograniczona! Przewidujemy 15 miejsc, więc prosimy nie czekać do ostatniej chwili. W pierwszej kolejności przyjmowani są członkowie sekcji FAN Bike Team [pozostałe osoby mogą się wpisywać na listę chętnych, decyduje kolejność zgłoszeń po 7 maja będziemy kontaktować się z poszczególnymi uczestnikami, w zależności od wolnych miejsc].

ZAPISY:

Agata Brylewska

e-mail: tour@fan.org.pl

tel.: 509 234 755