10. V. – Park Skowroni 

Dojazd: autobusem linii 136 (z Kozanowa), kursuje co 30 minut.

Zbiórka: 14.00 na przystanku „Spiska Ośrodek Sportu”.

Park Skowroni o powierzchni ok. 25 ha został utworzony jest na miejscu zlikwidowanych, przedwojennych cmentarzy: katolickiego i ewangelicko-luterańskiego. Obecnie ma charakter rekreacyjno- wypoczynkowy – często widzimy tu biegaczy i rowerzystów. Pozostałości starego drzewostanu są doskonałym schronieniem dla ptaków i wiewiórek, które spotykamy na każdym kroku. Wśród drzew dominują buki, kasztanowce, klony, topole. Niektóre tworzą piękne aleje spacerowe. Są też nowe nasadzenia drzew i krzewów.

Od północy park zamyka aleja Armii Krajowej, odcinając niewielki drzewostan, za którym znajduje się ośrodek MOSIR, w tym między innymi lodowisko i korty tenisowe, a za nimi Park Generała Władysława Andersa. Ta część parku położona jest wzdłuż ulicy Spiskiej, stanowiącej na tym odcinku parkowy deptak pieszo-rowerowy. Dalej na południe znajduje się Cmentarz Żołnierzy Radzieckich na Skowroniej Górze, Cmentarz Parafialny Parafii Świętego Maurycego oraz kompleks ogródków działkowych położonych wzdłuż ulicy Spiskiej. Park rozpościera się pomiędzy ogródkami a osiedlem przy ulicy Ślężnej i terenem Instytutu Immunologii i Terapii Doświadczalnej. Kończy się przy ulicy Weigla. Na wschodzie znajduje się nowa Akademia Medyczna, a na zachodzie Szpital Wojskowy.

Opracowane na podstawie Wikipedia.pl

Opłaty za spacery:

  • 5 zł – członkowie Stowarzyszenia Promocji Sportu FAN
  • 8 zł – pozostali

UWAGA!

  • Opłaty należy wpłacać do 4 dni po otrzymaniu potwierdzenia rezerwacji miejsca.

ZAPISY:

tel.: 71 797 60 80

e-mail: nordicwalking@fan.org.pl

bo sport tworzą ludzie i ich myślenie

Nasza organizacja korzysta z pomocy Wrocławskiego Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych SEKTOR 3 prowadzonego przez Fundację Wspierania Organizacji Pozarządowych „Umbrella” a współfinansowanego przez Gminę Wrocław.

www.sektor3.wroclaw.pl

www.wroclaw.pl