22 osobowa grupa po raz kolejny wyruszyła na wyprawę w ramach projektu Road to Wrocław. Tym razem z promocją Wrocławia udaliśmy się do Obornik Śląskich. Nasze niebieskie koszulki i powiewające chorągiewki z logiem projektu wzbudzały duże zainteresowanie wśród mieszkańców miejscowości.

Pomimo złej prognozy pogody przywitało nas piękne słońce. Zaraz po spotkaniu rowerzyści podzielili się na 2 grupy i wyruszyli w kolejną podróż. Pierwszą atrakcją był zespół pałacowy w Psarach. Następnie grupa mijała lotnisko w Szymanowie, gdzie mogliśmy zobaczyć lądujące samoloty. Obie grupy spotkały się w Obornikach Śląskich – „zielonych płucach Wrocławia”.

 Miejscowość jest malowniczo usytuowana na południowych stokach „Gór Kocich”, do dziś posiada charakter rozległego parku. Ta malownicza kraina nazwana „zielonymi płucami Wrocławia” do dziś przyciąga ludzi swoim spokojem, charakteryzującym polskie miasteczka, powiązanym z wysoko rozwiniętym zapleczem handlowo-usługowym i komunikacyjnym.

 Po szybkich zakupach grupa udała się w kolejną część podróży. Udaliśmy się do Zajączkowa, gdzie czekało przygotowane ognisko. W niedzielne popołudnie wszyscy uczestnicy mieli okazję do wspólnego wspominania przebytych kilometrów i planowania następnych podróży.

W drodze powrotnej zapadła decyzja o powrocie wałami oraz Lasem Rędzińskim. Dzięki temu wszyscy mogli odpocząć od ruchu samochodowego i podziwiać piękne widoki. Po godzinie 18:00 wszyscy wrócili do Wrocławia.

Uczestnicy wspólnie stwierdzili, że nie mogą doczekać się kolejnego spotkania na trasie!


ROAD to Wrocław