Serdecznie zapraszamy na kolejną wycieczkę rowerową w blasku majowego słońca z sekcją FAN Bike Team. Wycieczka odbędzie się 30 maja 2015 r. (sobota). Tym razem za kurs naszej wyprawy obieramy tereny na południe od Wrocławia, a punktem wyjściowym będzie Strzelin i okolice.

Zbiórkę organizujemy rano o godz. 8:30 na dworcu głównym PKP (w holu głównym przy kasach biletowych), a o godz. 8:56 rozpoczynamy wspólną podróż taborem PKP do Strzelina. Już na samym początku czeka na nas wiele atrakcji, do których należy zaliczyć m.in.:

 • romańska rotunda św. Gotarda pochodząca z XII w.,
 • poklasztorny Kościół Podwyższenia Krzyża Świętego z XV w.,
 • gotycki Kościół Maryi Matki Chrystusa i św. Jana Ewangelisty,
 • ruina ratusza i wieży ratuszowej z XVI w. – obecnie odbudowywane,
 • renesansowy Dwór należący do Książąt Brzeskich,
 • baszta prochowa z XV w.,
 • resztki murów obronnych z XIII w.,
 • ruiny browaru miejskiego.

Po obejrzeniu atrakcji Strzelina jedziemy wspólnie lokalnymi drogami w stronę Borowa. Po drodze zajrzymy jeszcze do Zielenic, gdzie znajduje się kościół parafialny pw. św. Jana Nepomucena. W Borowie będziemy się zachwycać widokiem Pałacu klasycystycznego z elementami architektury późnobarokowej z przełomu XVIII i XIX w. Po krótkim odpoczynku kręcimy razem do Jaksonowic, gdzie znajdują się pozostałości po Pałacu i przyległym do niego parku przypałacowym.

Po kilku wspólnych zdjęciach kierujemy się w stronę Galowic, gdzie mieści swoją siedzibę Muzeum Powozów i Zaprzęgów (www.muzeumgalowice.pl). Tam na pewno poświęcimy sporo czasu, aby zobaczyć ciekawe eksponaty i posłuchać o historii rozwoju powoźnictwa w Polsce i nie tylko. Po fascynującej podróży w czasie wsiadamy na rowery i jedziemy do miejscowości Ślęza, gdzie znajduje się przeuroczy Zamek Topacz, który obecnie pełni funkcję hotelowo-rekreacyjną. Przy zamku znajduje się również Muzeum Motoryzacji (www.muzeum.topacz.pl), gdzie jest zlokalizowanych wiele cennych aut zabytkowych. Jednym słowem zachęcamy do wizyty w tym miejscu!

Oczywiście po zwiedzaniu obiektów i przejażdżce rozległymi terenami przepięknego parku znajdzie się chwila na słodki deser. Po niezapomnianym relaksie w kompleksie Zamku wyruszamy wspólnie w podróż powrotną do Wrocławia. Tradycyjnie w trakcie wycieczki nie zabraknie przepięknych krajobrazów oraz dobrej zabawy w doborowym towarzystwie! Serdecznie zachęcamy do wspólnej przygody pod okiem doświadczonych pilotów.


TRASA: ZOBACZ TUTAJ (przewidywana długość trasy ok. 55 km.)

CHARAKTERYSTYKA: Trasa jest łatwa i przeznaczona dla każdego rowerzysty. 

UWAGA! Przed wyjazdem prosimy zapoznać się z regulaminem wycieczek rowerowych z FAN Bike Team. Przypominamy o zakazie zabierania na wyjazdy zwierząt.


ROAD to Wrocław 


CENNIK

 • 20,00 zł – członkowie sekcji FAN Bike Team
 • 22,00 zł – członkowie pozostałych sekcji
 • 23,00 zł – posiadacze karty rabatowej
 • 25,00 zł – pozostałe osoby 

W cenie: 

 • bilet pkp [uczestnik + rower]
 • opieka pilota
Opłaty dodatkowe dla osób chętnych, wstępy do muzeum:
 • 18 zł/osoba – Galowice [Muzeum Powozów]
 • 12 zł/osoba – Topacz [Muzeum Motoryzacji]

WPŁATY:

Stowarzyszenie Promocji Sportu FAN

ul. Legnicka 65, 54-206 Wrocław

nr konta: BZ WBK 82 1090 1522 0000 0001 1322 2027

z dopiskiem „STRZELIN – rowery” oraz imieniem i nazwiskiem w przypadku wpłacania z nie swojego konta. 


Przydatne również będzie solidne śniadanie oraz woda do picia.

UWAGA! Przed wycieczką należy sprawdzić stan swojego roweru!

Liczba osób jest ograniczona! Przewidujemy 15 miejsc, więc prosimy nie czekać do ostatniej chwili. W pierwszej kolejności przyjmowani są członkowie sekcji FAN Bike Team [pozostałe osoby mogą się wpisywać na listę chętnych, decyduje kolejność zgłoszeń po 30 marca będziemy kontaktować się z poszczególnymi uczestnikami, w zależności od wolnych miejsc].

ZAPISY:

Agata Brylewska

e-mail: tour@fan.org.pl

tel.: 509 234 755

bo sport tworzą ludzie i ich myślenie

Nasza organizacja korzysta z pomocy Wrocławskiego Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych SEKTOR 3 prowadzonego przez Fundację Wspierania Organizacji Pozarządowych „Umbrella” a współfinansowanego przez Gminę Wrocław.

www.sektor3.wroclaw.pl

www.wroclaw.pl