Kwietniową propozycją dla miłośników rowerowych wycieczek będzie wycieczka na północny-zachód od Wrocławia. Po podróży pociągiem do Brzegu Dolnego wrócimy rowerami do miasta spotkań, czyli naszego Wrocławia.

Startujemy 11 kwietnia 2015 (sobota) o godz. 8.20 w holu głównym Dworca Głównego PKP we Wrocławiu.

Po marcowej inauguracji sezonu rowerowego serdecznie zapraszamy na kolejną wycieczkę z sekcją rowerową FAN Bike Team. Wycieczka odbędzie się 11 kwietnia 2015 r. (sobota). Tradycyjnie na początku sezonu za kurs obieramy na północny-zachód od Wrocławia w zasięgu rozległych wód Odry. Za punkt wyjściowy naszej wyprawy obieramy malowniczy Brzeg Dolny.

Tym razem startujemy z Dworca Głównego PKP we Wrocławiu, gdzie o godz. 8:20 spotykamy się w holu głównym. Następnie o godz. 8:45 rozpoczynamy podróż taborem kolejowym do Brzegu Dolnego. Już na samym początku czeka nas wiele atrakcji, do których trzeba zaliczyć:

  • zabytkowe centrum miasta,
  • kapliczkę cmentarną p.w. św. Jadwigi,
  • barokowy pałac wraz z okalającym go malowniczym parkiem,
  • Most Wolności, oficjalnie otwarty 28 października 2013 r.

Po obejrzeniu magicznych zakątków miasteczka jedziemy dalej lokalnymi drogami do Prężyc, aby obejrzeć neogotycki pałacyk wraz z otaczającym go 5-hektarowym parkiem. Po krótkim relaksie kierujemy się w stronę Gosławic, gdzie usytuowany jest pałac wybudowany w latach 1860-70 wraz z maleńkim parkiem przypałacowym. Budowla ta wpisana jest do rejestru Narodowego Instytutu Dziedzictwa. Po zasłużonym odpoczynku w zabytkowych murach wracamy wspólnie do Wrocławia z przerwą na deser lodowy w Wilkszynie.

Tradycyjnie w trakcie wycieczki nie zabraknie przepięknych krajobrazów oraz dobrej zabawy w doborowym towarzystwie! Serdecznie zachęcamy do wspólnej przygody pod okiem doświadczonych pilotów!


TRASA: ZOBACZ TUTAJ (przewidywana długość trasy ok. 40 km.)

CHARAKTERYSTYKA: Trasa jest łatwa i przeznaczona dla każdego rowerzysty. 

UWAGA! Przed wyjazdem prosimy zapoznać się z regulaminem wycieczek rowerowych z FAN Bike Team. Przypominamy o zakazie zabierania na wyjazdy zwierząt.


ROAD to Wrocław 


CENNIK

  • 17,00 zł – członkowie sekcji FAN Bike Team
  • 19,00 zł – członkowie pozostałych sekcji
  • 20,00 zł – posiadacze karty rabatowej
  • 22,00 zł – pozostałe osoby 

W cenie: 

  • bilet pkp [uczestnik + rower]
  • opieka pilota 

WPŁATY:

Stowarzyszenie Promocji Sportu FAN

ul. Legnicka 65, 54-206 Wrocław

nr konta: BZ WBK 82 1090 1522 0000 0001 1322 2027

z dopiskiem „BRZEG DOLNY – rowery” oraz imieniem i nazwiskiem w przypadku wpłacania z nie swojego konta. 


Przydatne również będzie solidne śniadanie oraz woda do picia.

UWAGA! Przed wycieczką należy sprawdzić stan swojego roweru!

Liczba osób jest ograniczona! Przewidujemy 15 miejsc, więc prosimy nie czekać do ostatniej chwili. W pierwszej kolejności przyjmowani są członkowie sekcji FAN Bike Team [pozostałe osoby mogą się wpisywać na listę chętnych, decyduje kolejność zgłoszeń po 18 marca będziemy kontaktować się z poszczególnymi uczestnikami, w zależności od wolnych miejsc].

ZAPISY:

Agata Brylewska

e-mail: tour@fan.org.pl

tel.: 509 234 755

bo sport tworzą ludzie i ich myślenie

Nasza organizacja korzysta z pomocy Wrocławskiego Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych SEKTOR 3 prowadzonego przez Fundację Wspierania Organizacji Pozarządowych „Umbrella” a współfinansowanego przez Gminę Wrocław.

www.sektor3.wroclaw.pl

www.wroclaw.pl