01. III. – Park Złotnicki              

Park Złotnicki to park położony w zachodniej części Wrocławia na osiedlu Złotniki. Na zachód od parku, przepływa rzeka Bystrzyca. Park obejmuje powierzchnię ok. 20 ha. Położony jest w obrębie ulic: Złotnickiej, Żwirowej i Solińskiej.

Obecna nazwa parku obowiązuje od października 1993 roku. Obszar, na którym leży park objęty jest strefą ochrony konserwatorsko-archeologicznej. Na terenie parku odkryto dwa grodziska wczesnośredniowieczne z ok. IX – XI wieku. W latach 1991-1995 park został odrestaurowany według projektu Pracowni Projektowej „Miasto + Zieleń”.

W parku znajdują się obiekty rekreacyjno-sportowe: plac zabaw dla dzieci, mini-siłownia, boisko do koszykówki, górka motokrosowa, tor dla łyżworolkarzy. Utworzone również zostały ciekawe elementy krajobrazowo-przyrodnicze: staw parkowy, niewielkie cieki o charakterze melioracyjnym z kładkami, polany. W parku znajdują się pomniki przyrody – 9 dębów szypułkowych. Na zachodnim skraju parku, przy ulicy Żwirowej, w pobliżu Kładki Złotnickiej, znajduje się pomnik upamiętniający mieszkańców Goldschmieden poległych w czasie I Wojny Światowej.

Dojazd: tramwajami linii 10,20

Zbiórka o 14.00 na przystanku „Złotnicka”.

Opracowane na podstawie Wikipedia.pl

Opłaty za spacery:

  • 5 zł – członkowie Stowarzyszenia Promocji Sportu FAN
  • 8 zł – pozostali

UWAGA!

  • Opłaty należy wpłacać do 4 dni po otrzymaniu potwierdzenia rezerwacji miejsca.

ZAPISY:

tel.: 71 797 60 80

e-mailnordicwalking@fan.org.pl

bo sport tworzą ludzie i ich myślenie

Nasza organizacja korzysta z pomocy Wrocławskiego Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych SEKTOR 3 prowadzonego przez Fundację Wspierania Organizacji Pozarządowych „Umbrella” a współfinansowanego przez Gminę Wrocław.

www.sektor3.wroclaw.pl

www.wroclaw.pl