15. II. – Park Strachowicki     

Park położony w zachodniej części Wrocławia, na osiedlu Strachowice. W pobliżu znajduje się Port lotniczy Wrocław-Strachowice. Park powstał w oparciu o dawne założenia podworskie. Ma powierzchnię około 8 ha. W parku urządzony został plac zabaw dla dzieci. Znajdują się także oczka wodne oraz okazy dendrologiczne, w tym pomniki przyrody. Stanowi  on, wraz z zielenią otaczającą lotnisko i osiedle Żerniki, większy obszar przyrodniczy. Park, wraz ze stawami w nim urządzonymi, położony jest w zlewni strugi Ługowiny. Park ten nie jest licznie odwiedzany przez mieszkańców . Parkowa cisza jest zakłócana startami samolotów z pobliskiego lotniska im. Mikołaja Kopernika . Ponadto w okolicy nie ma dużych osiedli mieszkaniowych .Częstymi spacerowiczami są osoby oczekujące na przylot swoich bliskich lub młodzież szukająca zacisznych kątów .

Wśród pomników przyrody i okazów dendrologicznych, znajdujących się w parku, znaleźć można okazy następujących gatunków:

  • dębu szypułkowego ,
  • buku zwyczajnego ,
  • cypryśnika błotnego ,
  • dębu błotnego .

Ponieważ park jest mały, to proponujemy po zrobieniu kilku kółek przespacerować się na lotnisko, celem obejrzenia przylotów i odlotów samolotów.

Dojazd: autobusem: 406

Zbiórka o 14.00 na przystanku „Graniczna”.

Opracowane na podstawie Wikipedia.pl

Opłaty za spacery:

  • 5 zł – członkowie Stowarzyszenia Promocji Sportu FAN
  • 8 zł – pozostali

UWAGA!

  • Opłaty należy wpłacać do 4 dni po otrzymaniu potwierdzenia rezerwacji miejsca.

ZAPISY:

tel.: 71 797 60 80

e-mail: nordicwalking@fan.org.pl

bo sport tworzą ludzie i ich myślenie

Nasza organizacja korzysta z pomocy Wrocławskiego Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych SEKTOR 3 prowadzonego przez Fundację Wspierania Organizacji Pozarządowych „Umbrella” a współfinansowanego przez Gminę Wrocław.

www.sektor3.wroclaw.pl

www.wroclaw.pl