Tym wyjazdem rozpoczniemy projekt „ROAD to Wrocław„, którego celem jest promocja Wrocławia jako miasta przyjaznego rowerzystom oraz wspierającego turystkę rowerową.

Pierwsza wycieczka to dystans ok. 40 km i cztery pałace (Aleksandrów, Brzezinka, Wojnowice i Leśnica).

Zamek w Leśnicy będzie jedną z atrakcji pierwszego wyjazdu rowerowego w 2015 roku.

W czasie pierwszego wyjazdu zaplanowanego na 14 marca 2015 roku będziemy mieli okazję zobaczyć wrocławskie i podwrocławskie pałace.

Spotkamy się przy parkingu Centrum Handlowym Factory przy ul. Granicznej, skąd udamy się w naszą wycieczkę po zachodnich obrzeżach Wrocławia, gdzie czeka nas kilka ciekawych atrakcji.

Pałac Alexandrów Wrocław Airport ****

Zlokalizowany tuż przy zachodniej granicy Wrocławia, w samym centrum Dolnośląskiego Parku Krajobrazowego Doliny Bystrzycy. Odrestaurowany i odnowiony XVIII wieczny pałac wybudowany przez Carla Gottharda Langhansa, architekta Bramy Brandenburskiej w Berlinie, kusi przepychem i luksusem. Swoje miejsce odnajdą tu zarówno turyści jak i nowożeńcy i biznesmeni. Przestronne, stylowe sale znakomicie sprawdzą się przy szkoleniach, sympozjach czy spotkaniach biznesowych.

źródło: palacalexandrow.com.pl


Zamek Wojnowice

Ten gotycko-renesansowy jest jednym z nielicznych zamków tego typu w Polsce. Początki zamku datuje się na XIV wiek, dawniej była to obronna siedziba rycerska, teraz po dłuższej przerwie znów będzie tam hotel i restauracja.


Pałac Brzezina

Wszystko zaczęło się w pierwszej połowie XVIII wieku, kiedy właściciel majątku Brzezina von Heermann zbudował tu reprezentacyjny barokowy budynek o wnętrzu skrywającym dzieła sztuki i złocone meble. Kilkadziesiąt lat później Pałac doczekał się pierwszej przebudowy, by na początku dwudziestego stulecia zatracić swój charakter na rzecz klasycystycznych kształtów i wzbogacić się o przepiękny park z dumnymi dębami i zachwycającymi platanami. Jak głosi legenda w północno-wschodniej części tej zielonej oazy usypano pagórek, gdzie pochowano ulubionego rumaka jednego z właścicieli.

Po wojnie Pałac przestali odwiedzać hrabiowie, damy w pięknych sukniach i okoliczna szlachta, a zaczęli… uczniowie, ponieważ w 1958 roku budynek zamienił się w szkołę. Chłopcy w mundurkach i dziewczęta ze wstążkami we włosach, w przerwach pomiędzy lekcjami przechadzali się po parkowych alejkach, pomiędzy 100-letnimi drzewami oraz dookoła pałacowego stawu.

Dziś nasi Goście wypoczywają w pałacu, którego stylowa architektura odzyskała dawną świetność, a wystrój wnętrz łączy klasyczne elementy z nowoczesnym designem. A Park? Przetrwał wojenne zawieruchy i znów zachwyca niepowtarzalną, romantyczną atmosferą.

źródło: palacbrzezina.pl


Zamek w Leśnicy

Zamek leśnicki znajduje się na Europejskim Szlaku Zamków i Pałaców, który ma skupiać zamki i pałace dolnośląskie, a później zostać rozszerzony na cały kraj i państwa sąsiadujące. Szlak organizuje Dolnośląska Organizacja Turystyczna w ramach projektu CERTESS.

Najprawdopodobniej powstał już w 1132 r., będący siedzibą książęcą. Zmarł tu 7 grudnia 1201 r. Bolesław Wysoki, książę śląski, protoplasta linii książąt wrocławskich panujących na tym terenie do 1335 r. Dwór leśnicki był w tym czasie często odwiedzaną rezydencją książęcą: przebywali tu Henryk Brodaty, jego żona Jadwiga (św. Jadwiga Śląska), Henryk Pobożny. Po śmierci ostatniego przedstawiciela dynastii Piastów wrocławskich, Henryka VI, w 1335 r. dobra leśnickie przeszły do Korony Czeskiej.

W 1958 r. zabezpieczono budowlę, a w latach 1959-1963 przeprowadzono prace adaptacyjne pałacu na potrzeby domu kultury. W 1962 r. obiekt został wpisany do rejestru zabytków m. Wrocławia. Po 1974 r. przeprowadzono adaptację piwnic i kazamatów, a w 1995 r. remont elewacji budynku. Obecnie w pomieszczeniach zamku leśnickiego znajduje się siedziba Centrum Kultury „Zamek”.

źródło: zamek.wroclaw.pl 


SZCZEGÓŁY WYJAZDU:

zbiórka – parking przy Centrum Handlowym Factory ul. Graniczna

  • 09.30 – zbiórka, załatwianie wszelkich formalności, po wszystkim ruszamy w trasę

TRASA [ok. 40 km] – ZOBACZ TRASĘ

zakończenie wycieczki planowane jest na ok. 16.00

PLAN WYJAZDU JEST ORIENTACYJNY I MOŻE ULEC NIECO ZMIANIE


Ilość miejsc jest ograniczona do 15 osób, potwierdzeniem rezerwacji jest zgłoszenie mailowe lub telefoniczne.

UWAGA! Wszystkie szczegóły dotyczące zasad zapisów są dostępne w REGULAMINIE.

ZAPISYPierwszeństwo w zapisach mają członkowie sekcji FAN Bike Team 

Agata Brylewska

  • e-mail: tour@fan.org.plAdres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
  • tel.: +48 509 234 755

Projekt ROAD to Wrocław wspiera Gmina Wrocław

bo sport tworzą ludzie i ich myślenie

Nasza organizacja korzysta z pomocy Wrocławskiego Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych SEKTOR 3 prowadzonego przez Fundację Wspierania Organizacji Pozarządowych „Umbrella” a współfinansowanego przez Gminę Wrocław.

www.sektor3.wroclaw.pl

www.wroclaw.pl