Drugą kwietniową propozycją będzie wyjazd do Obornik Śląskich, wyjazd będzie również przygotowywał nas do wyjazdu po Spreewaldzie.

Tym razem startujemy 19 kwietnia 2015 (niedziela) o godz. 9.00 przy ul. Milenijnej (parking przy sklepie meblowym Bodzio).

Tym razem za kurs naszej wycieczki obieramy tereny na północ od Wrocławia, a dokładnie okolice Obornik Śląskich.

Zbiórkę organizujemy rano o godz. 9:00 przy ul. Milenijnej 2, na parkingu sklepu meblowego Bodzio (obok stacji benzynowej BP). Chwilkę później rozpoczynamy wspólną podróż do Obornik Śląskich. Po drodze zobaczymy m.in. park po pałacowy w Psarach oraz lotnisko w Szymanowie. W samych Obornikach również czeka nas wiele atrakcji, do których trzeba zaliczyć:

 • neogotycki kościół parafialny pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa,
 • kościół ewangelicki parafialny pw. św. Tadeusza Judy i św. Antoniego Padewskiego z 1906,
 • neogotycki pałac rodu Schaubertów wybudowany w l. 1864-1865,
 • zabytkowy cmentarz niemiecki.

Po obejrzeniu magicznych zakątków tego miasteczka jedziemy dalej lokalnymi drogami do Zajączkowa (tam będziemy wypatrywać przy drodze zajączków). W międzyczasie poszukamy także ruin pałacu w Lubnowie i Pęgowie. Po dotarciu do naszego celu czeka na nas miła niespodzianka w postaci grilla, dlatego prosimy się wyposażyć w odpowiedni prowiant do konsumpcji.

Kolejne minuty wyprawy upłyną nam pod znakiem ucztowania i celebrowania mile spędzonego czasu we wspólnym gronie na łonie natury. Po tym niezapomnianym relaksie, z ciężkimi brzuchami, wyruszamy wspólnie w podróż powrotną do Wrocławia. Tradycyjnie w trakcie wycieczki nie zabraknie przepięknych krajobrazów oraz dobrej zabawy w doborowym towarzystwie! Serdecznie zachęcamy do wspólnej przygody pod okiem doświadczonego pilota-cyklisty!


TRASA: ZOBACZ TUTAJ (przewidywana długość trasy ok. 60 km.)

CHARAKTERYSTYKA: Trasa jest średnio łatwa, częściowo wiedzie przez leśne dukty i jest przeznaczona dla przeciętnego rowerzysty.

UWAGA! Przed wyjazdem prosimy zapoznać się z regulaminem wycieczek rowerowych z FAN Bike Team. Przypominamy o zakazie zabierania na wyjazdy zwierząt. Przydatne również będzie solidne śniadanie oraz woda do picia.


 ROAD to Wrocław  


CENNIK

 • 5,00 zł – członkowie sekcji FAN Bike Team
 • 6,00 zł – członkowie pozostałych sekcji
 • 8,00 zł – posiadacze karty rabatowej
 • 10,00 zł – pozostałe osoby 

W cenie: 

 • opieka pilota
 • organizacja wyjazdu
 • przygotowane miejsce na ognisko/grilla 

WPŁATY:

Stowarzyszenie Promocji Sportu FAN

ul. Legnicka 65, 54-206 Wrocław

nr konta: BZ WBK 82 1090 1522 0000 0001 1322 2027

z dopiskiem „OBORNIKI ŚLĄSKIE – rowery” oraz imieniem i nazwiskiem w przypadku wpłacania z nie swojego konta.


Liczba osób jest ograniczona! Przewidujemy 15 miejsc, więc prosimy nie czekać do ostatniej chwili. W pierwszej kolejności przyjmowani są członkowie sekcji FAN Bike Team [pozostałe osoby mogą się wpisywać na listę chętnych, decyduje kolejność zgłoszeń po 18 marca będziemy kontaktować się z poszczególnymi uczestnikami, w zależności od wolnych miejsc].


ZAPISY:

Agata Brylewska

e-mail: tour@fan.org.pl

tel.: 509 234 755

bo sport tworzą ludzie i ich myślenie

Nasza organizacja korzysta z pomocy Wrocławskiego Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych SEKTOR 3 prowadzonego przez Fundację Wspierania Organizacji Pozarządowych „Umbrella” a współfinansowanego przez Gminę Wrocław.

www.sektor3.wroclaw.pl

www.wroclaw.pl