7.XII – specjalny spacer mikołajkowy [zachęcamy do zabrania czapek Mikołaja]

Miejsce: Park Grabiszyński [SZCZEGÓŁY]

Dojazd: tramwajem 4, 5, 20 oraz autobusem 107, 125.

Zbiórka: 14.00 przy Pomniku Żołnierzy Polskich

Przewidywany powrót: 15.40 lub 16.40

Ten park jest zlokalizowany w południowo-zachodniej części Wrocławia. Jest to ciekawe miejsce pod względem historycznym. Znajduje się na terenie dawnego cmentarza zwanego przed wojną – Cmentarz Grabiszyński III. Jego ślady są widoczne na terenie parku w postaci zachowanych fragmentów różnych płyt nagrobkowych i pomników Cmentarza Żołnierzy Włoskich oraz kwatery grobów dzieci polskich i niemieckich z lat 30-tych i 40-tych. Na południu parku znajduje się górka żołnierza z Cmentarzem Żołnierzy Polskich.

W części południowej parku, wzdłuż ścieżek spacerowych ciągnie się tzw. ścieżka zdrowia z siłownią na wolnym powietrzu, z której możemy skorzystać w przerwie spaceru. Występują tu też liczne polany wypoczynkowe, dlatego jest to idealne miejsce do uprawiania Nordic Walkingu w obrębie Wrocławia. Spacerować możemy wzdłuż ścieżki prowadzącej do górki przy ul. Racławickiej.

Park ma powierzchnię 48 ha i składa się z dwóch części: północnej – przy Alei Generała Józefa Hallera, oraz południowej – nad rzeką Ślęzą.

Opracowane na podstawie Wikipedia.pl

Prosimy o przybycie w czapkach mikołajkowych!

Opłaty za spacery:

  • 5 zł – członkowie Stowarzyszenia Promocji Sportu FAN
  • 8 zł – pozostali

UWAGA!

  • Opłaty należy wpłacać do 4 dni po otrzymaniu potwierdzenia rezerwacji miejsca.

ZAPISY:

tel.: 71 797 60 80

e-mail: nordicwalking@fan.org.pl

bo sport tworzą ludzie i ich myślenie

Nasza organizacja korzysta z pomocy Wrocławskiego Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych SEKTOR 3 prowadzonego przez Fundację Wspierania Organizacji Pozarządowych „Umbrella” a współfinansowanego przez Gminę Wrocław.

www.sektor3.wroclaw.pl

www.wroclaw.pl