Klub Aktywnego Seniora w imieniu Wrocławskiego Centrum Kongresowego zaprasza na film dokumentalny „Jan Paweł II. Święty naszych wspomnień„. Materiał powstał z niepublikowanych dotąd archiwalnych nagrań zgromadzonych przez Ośrodek Audiowizualny Wrocławskiej Kurii Metropolitalnej.

Producentem filmu jest WP Hala Ludowa Sp. z o.o.

Najstarsze materiały wykorzystane w filmie, autorstwa ks. Jerzego Rasiaka, który jednocześnie napisał scenariusz do filmu, pochodzą nawet z 1965 roku. W ciągu 52. minut twórcom udało się uwiecznić wizyty Ojca Świętego Jana Pawła II we Wrocławiu oraz na Śląsku. Bezcenne kadry z Papieżem przeplatane są wspomnieniami i komentarzami, m.in. Kardynała Henryka Gulbinowicza, Jana Jakuba Kolskiego, jednego z czołowych polskich reżyserów Bogdana Zdrojewskiego, byłego Prezydenta Wrocławia,  jak i obecnego Prezydenta Wrocławia  Rafała Dutkiewicza. Muzykę do filmu skomponował Dominik Mas. Montaż i zdjęcia są efektem pracy Daniela Dyczka.

– Film dokumentalny „Jan Paweł II. Święty naszych wspomnień” jest kolejną, niezwykle ważną, odsłoną szerokiej działalności Wrocławskiego Przedsiębiorstwa Hala Ludowa Sp. z o.o., którą zamierzamy rozwijać i kontynuować w 2015 roku – komentuje Prezes Zarządu Hali Stulecia Andrzej Baworowski – jesteśmy szczęśliwi i dumni, że tak wielu mieszkańców zechciało wziąć udział w premierze – dodaje Prezes Hali Stulecia.

Premierowa projekcja filmu miała miejsce 11 listopada. Zainteresowanie dokumentem o Papieżu jest tak duże, że zaplanowano dodatkowe projekcje filmu. Najbliższa okazja, by zobaczyć niepublikowane dotąd materiały z wizyt Jana Pawła II we Wrocławiu i na Śląsku, to 23 listopada (niedziela). Projekcje odbędą się o godzinie 14:00 oraz 16:00, a bilety na film będzie można kupić na miejscu w cenie 5 zł/os.

Szczegółowe informacje:

Centrum Poznawcze Hali Stulecia, ul. Wystawowa 1, 51-618 Wrocław

e-mail: rezerwacja@halastulecia.pl ; telefon kontaktowy: 71 347 51 51

Termin:

  • 23.11.2014 (niedziela), 14.00
  • 23.11.2014 (niedziela), 16.00