Serdecznie zapraszamy na ostatnią w tym roku wycieczkę rowerową z sekcją FAN Bike Team. Tym razem za cel wyprawy obieramy region słynący z produkcji wyśmienitego wina – Środę Śląską i okolice. Wycieczka odbędzie się 18 października 2014 r. (sobota). Zbiórka uczestników wycieczki odbędzie się o godz. 9:00 na parkingu sklepu Bodzio przy ul. Milenijnej 2.

Po zbiórce ruszamy wspólnie odkrywać malownicze tereny Ziemi Średzkiej. W drodze do celu czekać na nas będzie degustacja win w winnicach „Jaworek”. Po dotarciu do Środy Śląskiej również czeka na nas wiele atrakcji, a wśród nich m.in.:

  • kościół par. pw. św. Andrzeja z XIII w. wraz z tarasem widokowym,
  • dzwonnica z pierwszej poł. XV w.,
  • kościół, obecnie par. pw. Podwyższenia Krzyża z poł. XIV w.,
  • mury obronne z XIII-XIV w.,
  • Ratusz z drugiej poł. XIV w., a obecnie siedziba Muzeum Regionalnego,
  • zespół pałacowy z l. 1860-70.

Po pasjonującej, rowerowej wędrówce uliczkami Środy Śląskiej jedziemy na wspólne grillowanie, dlatego prosimy wyposażyć się w odpowiedni prowiant. Po zasłużonym odpoczynku ruszamy z powrotem rekreacyjnym tempem do Wrocławia. Po drodze planujemy również krótki odpoczynek z widokiem na pałac w Brzezinie. Opcjonalnie dla „leniwych” rowerzystów proponujemy podróż taborem PKP. Tradycyjnie w trakcie wycieczki nie zabraknie przepięknych krajobrazów oraz dobrej zabawy w doborowym towarzystwie! Serdecznie zachęcamy do wspólnej przygody pod okiem doświadczonego pilota-cyklisty.

Przewidywana długość trasy ok. 75 km.

Uwaga! Zakazuje się zabierania zwierząt!

Uwaga! Prosimy o zabranie ze sobą prowiantu, wody do picia, cieplejszego ubrania, oświetlenia roweru oraz pieniędzy na ew. zakup biletu PKP.

Uwaga! przed wycieczką koniecznie należy sprawdzić stan swojego roweru!

Trasa jest łatwa i przeznaczona dla każdego rowerzysty.

Uwaga! Ze względów bezpieczeństwa na wycieczkę nie będą przyjmowane osoby bez kasków rowerowych!

Prosimy o wcześniejsze zgłaszanie udziału w wycieczce na maila: tour@fan.org.pl. Na wyjazd nie będą przyjmowane osoby niezapisane! Każda osoba dostanie odpowiedź zwrotną z informacją o udziale w wycieczce!

ZAPISY:

Agata Brylewska

e-mail: tour@fan.org.pl

tel.: 509 234 755

Poniżej orientacyjna trasa wycieczki.

bo sport tworzą ludzie i ich myślenie

Nasza organizacja korzysta z pomocy Wrocławskiego Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych SEKTOR 3 prowadzonego przez Fundację Wspierania Organizacji Pozarządowych „Umbrella” a współfinansowanego przez Gminę Wrocław.

www.sektor3.wroclaw.pl

www.wroclaw.pl