26.X – Las Rędziński

Jest to kompleks leśny będący naturalnym przedłużeniem Lasu Osobowickiego, położony między Odrą a polami irygacyjnymi. Jest obszarem cennym przyrodniczo, objętym programem Natura 2000. Na terenie lasu, znajdują się liczne zbiorniki wodne, malownicze ujście rzeki Widawy, miejsca do biwakowania, pomniki przyrody, w tym najgrubszy dąb szypułkowy na terenie Wrocławia, o obwodzie 734 cm, rosnący w rejonie osiedla Lesica. Las nawiązuje do grądów, a w części obejmującej partie wilgotne do łęgów. Występują tu także gatunki drzew obce siedliskowo dla tego typu lasów, takie jak: sosna, świerk, modrzew i gatunki pochodzenia obcego: dąb czerwony, robinia akacjowa. Jest to obszar o powierzchni 400 ha, także mamy tam do wyboru znakomitą ilość ścieżek, po których możemy spacerować z kijkami.

Dojazd autobusem 118 (z Sępolna – przez Broniewskiego) lub własnym samochodem. Autobus 118 kursuje co godzinę. Zbiórka o 14.30 na pętli autobusu 118 w Rędzinie. Powrót uzależniony jest od czasu spaceru – 16.37 lub 17.37. Opłaty za spacery:

  • 5 zł – członkowie Stowarzyszenia Promocji Sportu FAN
  • 8 zł – pozostali

UWAGA!

  • Opłaty należy wpłacać do 4 dni po otrzymaniu potwierdzenia rezerwacji miejsca.

ZAPISY:

tel.: 71 797 60 80

e-mail: nordicwalking@fan.org.pl

bo sport tworzą ludzie i ich myślenie

Nasza organizacja korzysta z pomocy Wrocławskiego Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych SEKTOR 3 prowadzonego przez Fundację Wspierania Organizacji Pozarządowych „Umbrella” a współfinansowanego przez Gminę Wrocław.

www.sektor3.wroclaw.pl

www.wroclaw.pl