Zbliża się długi weekend, więc pora zastanowić się, jak wykorzystać ten czas. Na Wyspie Słodowej  z pewnością nie zabraknie atrakcji. Będziemy śpiewać, tańczyć, uprawiać sporty, a potem zmęczeni odpoczywać na leżakach. Wydarzenia organizowane w ramach projektu „Wyspa na Weekend” to różnorodne propozycje odpoczynku na świeżym powietrzu. Do wspólnej zabawy i relaksu zapraszamy od piątku do niedzieli. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Program „Wyspy na Weekend” rusza w piątek o godz. 18.00. Na scenie Wyspy Słodowej zaprezentują się dwie wschodzące gwiazdy muzyki rockowej: Scarecrow i Rock Symptom. Oba zespoły cechuje młodzieńcza energia i entuzjazm. Gwarantujemy świetną zabawę w rytmach rocka i bluesa. A po koncercie zapraszamy na film. O godzinie 21.00 rozpocznie się projekcja  dokumentu „Śmietnisko”, czyli pierwszy pokaz z cyklu kina społecznego.

W sobotę od godz. 15.00 na Wyspie Piaskowej przygotowane będzie boisko do bubble football, czyli najśmieszniejszej odmiany piłki nożnej. Oprócz tego zagramy w bule, postrzelamy z łuków, rozstawiona zostanie także ścianka wspinaczkowa. Wieczorem  kontynuujemy projekt Otwartej Sceny oraz Kina Plenerowego. O 18.00 zagra Savor The Moment oraz 4 a.m., a po koncercie wyświetlony zostanie film „Siła kobiet”, czyli dzieło JR – sławnego przedstawiciela street artu.

Niedzielę rozpoczniemy Wyspą Gier – od godz. 13.00 udostępniamy 60 planszówek. Zostaną także przygotowane tematyczne niespodzianki dla wprawionych graczy. Dzieci wraz z opiekunami mogą wziąć udział w aktywnych i kreatywnych warsztatach rodzinnych od godz. 14.00. Mamy też atrakcje muzyczne. O 14.30 i 16.00 artyści Narodowego Forum Muzyki przeprowadzą zajęcia „Pośpiewaj mi mamo, pośpiewaj mi tato”. A pomiędzy nauką kołysanek zachęcamy do wspólnego śpiewania znanych piosenek M. Grechuty, K. Krawczyka, Czerwonych Gitar i innych w ramach Śpiewającej Wyspy. Tego dnia o 16.30 w ramach Klasyki na Wyspie posłuchamy koncertu na dwie osoby, trzy saksofony i jedną gitarę. W repertuarze muzyka filmowa (Ennio Morricone), tango argetyńskie (Astor Piazzolla) i muzyka brazylijska (Antonio Jobim).

Propozycji sportowych także będzie wiele. Na Wyspie Piaskowej, podobnie jak w sobotę, zagramy w bubble football i bule, siatkówkę i przeciąganie liny. Ponadto gościć będziemy instruktora nordic walking, który nauczy chętnych właściwego treningu i poradzi, jak utrzymać się w dobrej kondycji. Tego dnia warto zabrać ze sobą rower, ponieważ reaktywujemy projekt „Skradzione bicykle”. Jest to akcja społeczna, podczas której znakujemy i zabezpieczamy swoje jednoślady. A o godz. 17.30 akademia Fly Dance poprowadzi warsztaty tańców latynoamerykańskich.

Na koniec aktywnego weekendu zapraszamy na projekcję ostatniego filmu z cyklu kina społecznego – „Doktryna szoku”. Pod sceną rozstawione zostaną wygodne leżaki, ale warto zaopatrzyć się we własny koc lub karimatę. Do zobaczenia na Wyspie!

Szczegóły na: wyspa.wroclaw.pl oraz faceboook.com/wyspanaweekend

Organizatorem wydarzeń jest Centrum Informacji i Rozwoju Społecznego we współpracy z partnerami.