Serdecznie zapraszamy na kolejną wycieczkę rowerową z sekcją FAN Bike Team. Tym razem za cel wyprawy obieramy Kotlinę Kłodzką. Po zeszłorocznym zdobyciu Kotliny wraz z Przełęczą Lądecką w tym roku również zamierzamy skutecznie podbić te rejony. Wycieczka odbędzie się 19 lipca 2014 r. (sobota). Zbiórka uczestników wycieczki odbędzie się o godz. 7:25 na Dworcu Głównym PKP we Wrocławiu (przy kasach biletowych). Wspólną podróż taborem PKP rozpoczynamy o godz. 7:52, a po niecałych 2 godzinach lądujemy w stolicy tej malowniczej krainy – Kłodzku.

Tam od razu czeka na nas wiele atrakcji, a wśród nich m.in.:

 • bastionowa twierdza na miejscu wcześniejszego zamku z 1577 r.,
 • późnogotycki Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny z XVI w.,
 • zabytkowy Kościół św. Jerzego i św. Wojciecha,
 • gotycki most na rz. Młynówce z lat ok. 1280-1390 z barokowymi figurami, stylistycznie przypominający most św. Karola w Pradze,
 • Ratusz z końca XIX w. z renesansową wieżą,
 • liczne renesansowe i barokowe kamienice z XVI-XVIII w.

Po pasjonującej, rowerowej wędrówce wąskimi uliczkami Kłodzka ruszamy w stronę Lądka-Zdrój i granicy polsko-czeskiej. Po drodze czeka na nas wiele malowniczych widoków, ale i nieco wytężonego wysiłku jazdy pod górę. W samym Lądku nie ominiemy renesansowego Rynku, a także mamy w planach wizytę w Pijalni Wód Mineralnych, gdzie na pewno odzyskamy siły witalne. Po takim zastrzyku energii podjeżdżamy pod granicę z Czechami, a następnie rozkoszujemy się 7-kilometrowym zjazdem prosto do miejscowości Javornik. Tam nad miastem góruje potężny Zamek Jánský Vrch (dawniej Johannesberg). Po krótkim odpoczynku ruszamy wspólnie do Bilego Potoku, aby zasmakować czeskich specjałów.

Pozostała trasa stanowi czysty relaks. Najpierw odwiedzimy Paczków zwanym Polskim Carcassonne, gdzie znajduje się do zobaczenia wiele zabytków, wśród których należy wyróżnić m. in.

 • mury obronne z XIV w., miejscami wysokie na 7 m, zbudowane z kamienia łamanego, otaczające o długości ok. 1200 m,
 • paczkowski Ratusz z renesansową wieżą z poł. XIV w.,
 • trzy wieże bram – Wrocławska, Kłodzka i Ząbkowicka oraz brama Nyska,
 • gotycki Kościół par. pw. św. Jana Ewangelisty z l. 1361-89,
 • Kościół ewangelicki pw. Matki Nieustającej Pomocy z l. 1902-03,
 • zabytkowe kamienice w Rynku reprezentujące styl renesansowy, barokowy, klasycystyczny, a nawet gotycki.

Po wizycie w Paczkowie pedałujemy razem w stronę Jeziora Paczkowskiego, gdzie nie omieszkamy chwilkę czasu poświęcić na swoisty plażnig. Na koniec naszej wyprawy jedziemy wspólnie do Kamieńca Ząbkowickiego, gdzie główną atrakcją jest odnowiony Zespół Pałacowy Marianny Orańskiej z drugiej poł. XIX w. Po FANtastycznej przygodzie, już na torach, wracamy taborem PKP do Wrocławia. Tradycyjnie w trakcie wycieczki nie zabraknie przepięknych krajobrazów oraz dobrej zabawy w doborowym towarzystwie! Serdecznie zachęcamy do wspólnej przygody pod okiem doświadczonego pilota-cyklisty.

Przewidywana długość trasy ok. 65 km.

Uwaga! Zakazuje się zabierania zwierząt!

Uwaga! Prosimy o zabranie ze sobą śniadania, wody do picia, ochrony przeciwsłonecznej oraz pieniędzy na zakup biletów PKP.

Uwaga! przed wycieczką należy sprawdzić stan swojego roweru!

Trasa jest trudna i przeznaczona wyłącznie dla wprawionych rowerzystów..

Uwaga! Ze względów bezpieczeństwa na wycieczkę nie będą przyjmowane osoby bez kasków rowerowych

Prosimy o wcześniejsze zgłaszanie udziału w wycieczce na maila: tour@fan.org.pl. Na wyjazd nie będą przyjmowane osoby niezapisane! Każda osoba dostanie odpowiedź zwrotną z informacją o udziale w wycieczce!

Wycieczka jest darmowa!

Przewidujemy 8 miejsc, więc prosimy nie czekać do ostatniej chwili.

ZAPISY:

Agata Brylewska

e-mail: tour@fan.org.pl

tel.: 509 234 755

 

bo sport tworzą ludzie i ich myślenie

Nasza organizacja korzysta z pomocy Wrocławskiego Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych SEKTOR 3 prowadzonego przez Fundację Wspierania Organizacji Pozarządowych „Umbrella” a współfinansowanego przez Gminę Wrocław.

www.sektor3.wroclaw.pl

www.wroclaw.pl