Serdecznie zapraszamy na kolejną wycieczkę rowerową z sekcją FAN Bike Team. Tym razem za cel wyprawy obieramy Stawy Milickie. Tegoroczna wycieczka jest kontynuacją zeszłorocznej eskapady z Odolanowa do Milicza wokół wschodniego rejonu stawów. Wycieczka odbędzie się 28 czerwca 2014 r. (sobota).

Zbiórka uczestników wycieczki odbędzie się o godz. 08:00 na ulicy Ignuta 115 we Wrocławiu (przy biurze Stowarzyszenia). Wspólną podróż autokarem wraz z przyczepką rowerową rozpoczynamy o godz. 08:10, a już po godzinie lądujemy w Żmigrodzie. Tam od razu czeka na nas wiele atrakcji, a wśród nich m.in.

  • Zabytkowy Rynek, w tym gmach Urzędu Miejskiego z ok. 1830 r.,
  • Kościół parafialny p.w. Świętej Trójcy, zbudowany w latach 1595-1607
  • Kościół p.w. Św. Stanisława Kostki, zbudowany w latach 1854-58,
  • Wieża ciśnień z 1906 r.,
  • Wieża mieszkalna – obecnie baszta z 1560 r.,
  • Zespół pałacowo-parkowy, obecnie w ruinie z XIV w.

Po pasjonującym, rowerowym spacerze po uliczkach Żmigrodu ruszamy w stronę Stawów Milickich, gdzie będziemy obserwować malownicze piękno unikatowych obszarów. W międzyczasie odwiedzimy miejscowość Szkaradowo, gdzie trwa budowa lokalnego browaru „Nepomucen”. Następnie jedziemy razem w stronę Sułowa, gdzie znajdują się zabytkowe kościółki i pałacyk. Po wizualnych emocjach pedałujemy do Rudy Żmigrodzkiej, gdzie przewidujemy grilla. Prosimy zatem wyposażyć się w odpowiedni prowiant lub pieniądze na jego zakup.

Po solidnym odpoczynku przy zastawionych stołach wspólnie ruszamy w podróż powrotną do Żmigrodu, skąd już wracamy do Wrocławia. Tradycyjnie w trakcie wycieczki nie zabraknie przepięknych krajobrazów oraz dobrej zabawy w doborowym towarzystwie! Serdecznie zachęcamy do wspólnej przygody pod okiem doświadczonego pilota-cyklisty!

Cennik:

1. W przypadku zebrania się 20 osób, grupa pojedzie autokarem

  • 25 zł – członkowie sekcji FAN Bike Team
  • 28 zł – członkowie pozostali sekcji
  • 30 zł – pozostali

2. W przypadku zebrania się mniejszej liczby osób, grupa pojedzie pociągiem [ZAKUP BILETÓW WE WŁASNYM ZAKRESIE]

W tym przypadku zbiórka uczestników wycieczki odbędzie się o godz. 7:25 na Dworcu Głównym PKP we Wrocławiu (przy kasach biletowych). Wspólną podróż taborem PKP rozpoczynamy o godz. 7:51.

Wycieczkę należy opłacić do 2 dni po otrzymaniu potwierdzenia zgłoszenia. Nie ma możliwości płacenia w dniu wyjazdu!

Przewidywana długość trasy ok. 65 km.

Uwaga! Zakazuje się zabierania zwierząt!

Uwaga! Prosimy o zabranie ze sobą śniadania, wody do picia, ochrony przeciwsłonecznej oraz pieniędzy na zakup biletów PKP (w przypadku podróży pociągiem).

Uwaga! przed wycieczką należy sprawdzić stan swojego roweru!

Trasa jest łatwa i przeznaczona dla każdego rowerzysty.

Uwaga! Ze względów bezpieczeństwa na wycieczkę nie będą przyjmowane osoby bez kasków rowerowych

Prosimy o wcześniejsze zgłaszanie udziału w wycieczce na maila: tour@fan.org.pl. Na wyjazd nie będą przyjmowane osoby niezapisane! Każda osoba dostanie odpowiedź zwrotną z informacją o udziale w wycieczce!

Przewidujemy 20 miejsc, więc prosimy nie czekać do ostatniej chwili.

ZAPISY:

Agata Brylewska

e-mail: tour@fan.org.pl

tel.: 509 234 755

 

bo sport tworzą ludzie i ich myślenie

Nasza organizacja korzysta z pomocy Wrocławskiego Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych SEKTOR 3 prowadzonego przez Fundację Wspierania Organizacji Pozarządowych „Umbrella” a współfinansowanego przez Gminę Wrocław.

www.sektor3.wroclaw.pl

www.wroclaw.pl