Serdecznie zapraszamy na kolejną wycieczkę rowerową z sekcją FAN Bike Team. Tym razem za cel wyprawy obieramy Ostrów Wielkopolski i okolice. Wycieczka odbędzie się 21 czerwca 2014 r. (sobota). Tym razem zbiórka uczestników wycieczki odbędzie się o godz. 7:10 przy kasach biletowych na Dworcu Głównym.

UWAGA! BRAK MIEJSC!

Pociąg do Ostrowa Wielkopolskiego jest o 07:45 z Dworca głównego Wrocław (przyjazd o 10:13 do Ostrowa). Z Międzyborza odjazd do Wrocławia o godzinie 16:47.

Z Ostrowa jedziemy do Jankowa Przygodzkiego, gdzie do zwiedzenia jest kościół św. Józefa. Kościół został wybudowany w latach 1925 – 1929. Miejsce, w którym stoi kościół nie jest przypadkowe – właśnie tu stanęły konie podczas powrotu ks. Rolewskiego z posługi pasterskiej do Ostrowa. Następnie kierujemy się do jeziora Trzcielin.

Jezioro Trzcielin – możemy zobaczyć tutaj jedną z najpiękniejszych panoram i pływające po nim ptactwo wodne. Przy jeziorze jest ambona, z której można obserwować ptactwo i „Ptasi budzik”.

Kolejny punkt wyjazdu to Dąb Hubertus.

Pomnik przyrody „Dąb Hubertus”. Przed wiekowym dębem znajduje się krzyż z tablicą pamiątkową dla nieżyjącego wieloletniego opiekuna Placu Św. Huberta Czesława Kraski z Dębnicy.

Rezerwat Wydymacz

Rezerwat „Wydymacz” znajduje się w Antoninie i należy do Nadleśnictwa Antonin w powiecie ostrowskim. Jest rezerwatem florystyczno – krajobrazowym, powstałym w 1987 roku.  Główne zadania rezerwatu to ochrona licznych drzew pomnikowych, ptaków wodno – błotnych oraz zespołu łęgu jesionowo – olszowego. Na terenie „Wydymacza” jest co najmniej 120 gatunków ptaków, w tym około 70 gatunków lęgowych. Drzewa, które tu występują to zarówno gatunki rodzimych drzew iglastych, takich jak: sosna pospolita, świerk pospolity i jodła pospolita, oraz gatunki introdukowane, jak np. choinka kanadyjska, gatunki drzew liściastych: olchy, grab zwyczajny, dąb szypułkowy.

Pałac myśliwski w Antoninie

Pałac został zbudowany przez Karola Fryderyka Schinkla w latach 1822 – 1824 dla ks. Antoniego Radziwiłła. Budowla drewniana, czterokondygnacyjna, wzniesiona jest na planie krzyża greckiego w stylu romantycznego klasycyzmu. W 1978 roku w pałacu został urządzony salon muzyczny oraz biblioteka poświęcone Fryderykowi Chopinowi. W pałacu można wynająć pokoje a na parterze, znajduje się kawiarnia. Przed pałacem znajduje się pomnik Chopina, a co roku odbywają się tu koncerty „Chopin w barwach jesieni”.

Kaplica grobowa Radziwiłłów w Antoninie

Kaplica grobowa Radziwiłłów, znajduje się niedaleko pałacu. Wzniesiona została w latach 1836 -1838, według projektu J.H Haeberlina w stylu bizantyjskim, rozbudowana pod koniec XIX wieku o boczne wieże i część krypty. W kaplicy spoczywa Antoni Radziwiłł i jego rodzina.

Międzybórz

  • Do obejrzenia jest ciekawy układ urbanistyczny miasteczka
  • zespół kościoła par. pw. św. Józefa, z XIX/XX w., ul. Kościelna 6
  • kościół XVIII-XIX w
  • mur z basteją

Przewidywana długość trasy ok. 65 km.

Uwaga! Zakazuje się zabierania zwierząt!

Uwaga! Prosimy o zabranie ze sobą śniadania i wody do picia.

Uwaga! przed wycieczką należy sprawdzić stan swojego roweru!

Trasa jest przeznaczona dla osób średnio zaawansowanych.

Prosimy o przygotowanie pieniędzy na zakup biletów na pociąg [ZAKUP WE WŁASNYM ZAKRESIE].

Uwaga! Na wycieczkę nie będą przyjmowane osoby bez kasków rowerowych!

Prosimy o wcześniejsze zgłaszanie udziału w wycieczce na maila: tour@fan.org.pl. Na wyjazd nie będą przyjmowane osoby niezapisane! Każda osoba dostanie odpowiedź zwrotną z informacją o udziale w wycieczce!

Wycieczka jest darmowa, ale liczba osób jest ograniczona! Przewidujemy 12 miejsc, więc prosimy nie czekać do ostatniej chwili.

ZAPISY:

Agata Brylewska

e-mail: tour@fan.org.pl

tel.: 509 234 755

 

bo sport tworzą ludzie i ich myślenie

Nasza organizacja korzysta z pomocy Wrocławskiego Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych SEKTOR 3 prowadzonego przez Fundację Wspierania Organizacji Pozarządowych „Umbrella” a współfinansowanego przez Gminę Wrocław.

www.sektor3.wroclaw.pl

www.wroclaw.pl