Dnia 29 kwietnia Koordynatorzy wraz z wolontariuszami 4. Mistrzostw Wrocławia w Nordic Walking odbyli pierwsze, w tak licznym gronie  spotkanie organizacyjno-integracyjne. Na spotkaniu pojawiły się osoby, które pomyślnie przeszły proces rekruracji, wszyscy wyjątkowi i niezwykle zmotywowani do pomocy! Swoją obecnością zaszczycił nas także Dyrektor Zawodów- Marcin Spitalniak.

Wspólnie ustaliliśmy dokładne zasady współpracy, omówiliśmy strategie promocji i dokonaliśmy podziału zadań. Po części formalnej zaczęła się świetna zabawa, którą rozpoczęliśmy grą integracyjną, Wolontariusze podzieleni na ekipy funkcyjne mieli wykazać się umiejętnościami współpracy podczas realizacji polecenia. Zadaniem zespołów było zbudowanie jak najwyższej i najstabilniejszej w konstrukcji wieży z wykorzystaniem plasteliny oraz 20 makaronów typu spaghetti. Dzięki temu wyzwaniu dowiedzieliśmy się jakie są role grupowe i w których aspektach dana osoba czuje się najlepiej.

Rozstaliśmy się w dobrych nastrojach, udając się na majówkę, podczas której każdy będzie zbierał siły do kolejnych etapów pracy! Bo to przecież dopiero początek wspólnej zabawy…