Bohaterowie o specjalnych mocach nie zachowują ich dla siebie, ale wykorzystują w służbie społeczeństwu. Dlatego postanowiliśmy pochwalić się działaniami Stowarzyszenia Promocji Sportu FAN podczas Dnia Społecznej Super Mocy, który odbył się w ubiegłą niedzielę, 25 maja, na Pergoli przy wrocławskiej Hali Stulecia.

Pod takim hasłem odbyła się 3. edycja Dolnośląskich Targów Organizacji Pozarządowych. Podczas wydarzenia spotykają się przedstawiciele organizacji pozarządowych, podmiotów ekonomii społecznej, instytucji publicznych oraz firm zaangażowanych społecznie. Dołączyliśmy do wydarzenia, promując Stowarzyszenie oraz 4. Mistrzostwa Wrocławia w Nordic Walking.

Dzień rozpoczął się konferencją prasową, podczas której przeprowadzone zostały panele dyskusyjne. Zaproszeni goście rozmawiali na tematy związane z NGO, m.in. o współpracy z mediami czy biznesem. Konferencję zakończył wykład dr hab. Aldony Wiktorskiej-Świeckiej.
Dla nas najważniejszym punktem dnia było oficjalne przejście trasy nadchodzących Mistrzostw Wrocławia w Nordic Walking. Rozpoczęliśmy od spotkania o godz. 14 pod główną sceną i krótkiej rozgrzewki przed marszem. Następnie przeszliśmy do Parku Szczytnickiego, gdzie wspólnie przetarliśmy szlak dla zawodników Mistrzostw.

Równolegle, mimo lejącego się z nieba żaru, przez cały dzień intensywnie promowaliśmy nasze działania, udzielając wyczerpujących informacji i zachęcając gości do uczestnictwa w organizowanych przez nas przedsięwzięciach.Tegoroczne targi NGO oferowały odwiedzającym nie tylko kontakt z organizacjami trzeciego sektora, ale także atrakcje w postaci koncertów oraz gier i zabaw dla dzieci.

Dzień Społecznej Super Mocy był dla nas doskonałą okazją, aby dotrzeć z naszą misją do szerszego grona osób oraz pokazać nasze działania. Oficjalnym przejściem trasy symbolicznie rozpoczęliśmy także odliczanie do 4. Mistrzostw Wrocławia w Nordic Walking. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili nasze stanowisko i zapraszamy do udziału w organizowanych przez nas działaniach!