Witamy! Po zimowej przerwie serdecznie zapraszamy na pierwszą w tym roku wycieczkę rowerową z FANem. Cieszymy się podwójnie, bo w zeszłym roku nareszcie powstała nowa sekcja rowerowa FAN Bike Team. Wycieczka odbędzie się 6 kwietnia 2014 r. (niedziela). Tradycyjnie na początku sezonu za kurs obieramy tereny na północny-zachód od Wrocławia w zasięgu rozległych wód Odry. Za punkt wyjściowy naszej wyprawy obieramy Brzeg Dolny.


UWAGA! Brak miejsc, przyjmujemy już tylko na listę rezerwową.


Tym razem startujemy z Dworca Głównego PKP we Wrocławiu, gdzie o godz. 8:20 spotykamy się przy kasach biletowych. Następnie o godz. 8:45 rozpoczynamy podróż taborem kolejowym do Brzegu Dolnego. Już na samym początku czeka nas wiele atrakcji, do których trzeba zaliczyć m.in.

  • kapliczkę cmentarną p.w. św. Jadwigi,
  • barokowy pałac wraz z okalającym go malowniczym parkiem,
  • pozostałości po przeprawie promowej przez Odrę,
  • Most Wolności, oficjalnie otwarty 28 października 2013 r.

Po obejrzeniu malowniczych zakątków tego miasteczka jedziemy dalej lokalnymi drogami do Prężyc, aby obejrzeć malowniczy neogotycki pałacyk wraz z otaczającym go 5-hektakowym parkiem. Po krótkim relaksie na łonie natury kierujemy się w stronę Wojnowic, gdzie naszym oczom ukaże się gotycko-renesansowy nawodny zamek. Wojnowicki zamek jest budowlą o wyjątkowych walorach architektonicznych, malowniczej bryle, ściśle związaną z kulturą późnośredniowiecznego Wrocławia. Jednym słowem warto go zobaczyć! Po zasłużonym odpoczynku w murach zamku jedziemy wspólnie do Wrocławia. Tradycyjnie w trakcie wycieczki nie zabraknie przepięknych krajobrazów oraz dobrej zabawy w doborowym towarzystwie! Serdecznie zachęcamy do wspólnej przygody pod okiem doświadczonego pilota-cyklisty!

Przewidywana długość trasy ok. 45 km.

Uwaga! Zakazuje się zabierania zwierząt!

Uwaga! Prosimy o zabranie ze sobą pieniędzy na zakup biletu PKP.

Przydatne również będzie solidne śniadanie oraz woda do picia.

Uwaga! przed wycieczką należy sprawdzić stan swojego roweru!

Trasa jest łatwa i przeznaczona dla każdego rowerzysty.

Godzina zbiórki –  Dworzec Główny PKP we Wrocławiu, gdzie o godz. 8:20 spotykamy się przy kasach biletowych

Wycieczka jest darmowa, ale liczba osób jest ograniczona! Przewidujemy 12 miejsc, więc prosimy nie czekać do ostatniej chwili.

ZAPISY:

Agata Brylewska

e-mail: tour@fan.org.pl

tel.: 509 234 755

bo sport tworzą ludzie i ich myślenie

Nasza organizacja korzysta z pomocy Wrocławskiego Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych SEKTOR 3 prowadzonego przez Fundację Wspierania Organizacji Pozarządowych „Umbrella” a współfinansowanego przez Gminę Wrocław.

www.sektor3.wroclaw.pl

www.wroclaw.pl