Bohater tej sensacyjnej historii, pułkownik Ryszard Kukliński, zastępca szefa Zarządu Operacyjnego Sztabu Generalnego Wojska Polskiego w latach 1971 – 81, przekazał na Zachód ponad 40 tys. stron tajnych dokumentów, m.in. plan wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Stał się tym samym jedną z najważniejszych, choć ukrytych postaci czasów zimnej wojny. Zapraszamy na seans!

Uwaga! Zapisy zamknięte!

„Jack Strong”

Opis:

Bohater tej sensacyjnej historii, pułkownik Ryszard Kukliński, zastępca szefa Zarządu Operacyjnego Sztabu Generalnego Wojska Polskiego w latach 1971 – 81, przekazał na Zachód ponad 40 tys. stron tajnych dokumentów, m.in. plan wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Stał się tym samym jedną z najważniejszych, choć ukrytych postaci czasów zimnej wojny.

Historia zaczyna się jak u Hitchcocka, trzęsieniem ziemi, a potem napięcie tylko rośnie. Kukliński ma dostęp do najtajniejszych akt Układu Warszawskiego. Kiedy dowiaduje się o poufnych planach, które mogą doprowadzić do wybuchu III wojny światowej, postanawia działać. Podejmuje współpracę z CIA. Funkcjonując w samym środku systemu sowieckiego jest skazany na samotną walkę, o której nie może powiedzieć nawet własnej żonie. Jak długo będzie mógł działać za plecami KGB? Przekazując Amerykanom tajne dokumenty wie, że ryzykuje życiem. Nie tylko swoim, ale także swoich synów i żony. Kiedy w walce o wolność zaryzykuje wszystko, wszystko może stracić. Scenariusz filmu powstał przy współpracy z agentami CIA.
Obsada: Marcin Dorociński, Maja Ostaszewska, Mirosław Baka, Krzysztof Globisz, Paweł Małaszyński, Krzysztof Pieczyński, Zbigniew Zamachowski, Patrick Wilson.

http://kinonh.pl/

Zwiastun filmu:

 

 

Termin: 24.02.2014r. (poniedziałek)

Godzina: ok. 18:00 (dokładna godzina zostanie podana po ogłoszeniu repertuaru)

Godzina zbiórki: 20 minut przed seansem

Miejsce: Kino Helios Nowe Horyzonty, ul. Kazimierza Wielkiego 19a-21

Ilość miejsc: 30

Cena:

  • 10 zł – członkowie Stowarzyszenia
  • 11 zł – pozostali

Termin zapisów oraz wpłat: do 20.02.2014

UWAGA! Opłatę za bilet należy wpłacić w terminie 3 dni od potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia. W przypadku braku wpłaty dana osoba zostanie skreślona z listy uczestników.

ZAPISY:

Katarzyna Moskal

  • e-mail: kasia.moskal@fan.org.pl
  • tel.: +48 501 158 301

WPŁATY:

Stowarzyszenie Promocji Sportu FAN

ul. Legnicka 65, 54-206 Wrocław

nr konta: BZ WBK 82 1090 1522 0000 0001 1322 2027

z dopiskiem: „nazwa imprezy” oraz imieniem i nazwiskiem w przypadku wpłacania z nie swojego konta