Serdecznie zapraszamy na  wyjście kulturalne, które odbędą się w lutym. Tym razem zapraszamy na zwiedzanie Teatru Muzycznego Capitol oraz do Opery Wrocławskiej.

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami!

Uwaga! Zapisy zamknięte! 

Zwiedzanie Teatru Muzycznego Capitol

Opis:

28 września 2013 r. otworzyliśmy po dwuletniej przebudowie Teatr Muzyczny Capitol we Wrocławiu. Czterokrotnie powiększony, rozbudowany, z najnowocześniejszą technologią sceny i najpiękniejszym w Polsce modernistycznym wnętrzem, odrestaurowanym z niezwykłą pieczołowitością – Capitol zyskał europejską klasę i styl.

http://www.teatr-capitol.pl/

Termin: 17.02.2014r.

Godzina: 13.00

Godzina zbiórki: 12:50

Miejsce: Teatr Muzyczny Capiol

Ilość miejsc: 20

Cena: 5 zł

Termin zapisów oraz wpłat: do 14.02.2014

UWAGA! Opłatę za bilet należy wpłacić w terminie 3 dni od potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia. W przypadku braku wpłaty dana osoba zostanie skreślona z listy uczestników.

Falstaff – Giuseppe Verdi 

Opis:

„Wszystko w świecie jest żartem” – w ostatniej fudze opery śpiewa Falstaff.  Jest to sentencja z opery skomponowanej przez Giuseppe Verdiego, który o  tytułowym bohaterze pisał: „To szelma, który popełnia wszelkie możliwe niegodziwości, ale popełnia je na wesoło. To dopiero typ!”

Falstaff był wielką niespodzianką dla współczesnych Verdiemu, a zarazem jednym z największych wydarzeń w historii opery. Nikt nie przypuszczał, że po skomponowaniu 24 tragedii, sędziwy kompozytor sprezentuje światu muzyczną komedię do libretta Arriga Boita, opartego na sztuce Szekspira Wesołe kumoszki z Windsoru. Z tym, że Boito do treści włączył elementy baśni i fantazji, co ze wspaniałą muzyką wprowadza widza w czarodziejski świat. I zachwyca pięknymi duetami miłosnymi, wspaniałym kwartetem wesołych kumoszek.

Muzyczna opowieść o szelmowskim Falstaffie, żądnym życia, niepoprawnym optymiście i marzycielu – to komedia liryczna, która od premiery w mediolańskiej La Scali, od ponad 100 lat zachwyca i bawi publiczność teatrów operowych na całym świecie.

http://www.opera.wroclaw.pl/

Termin: 21.02.2014r.

Godzina: 19.00

Godzina zbiórki: 18:30

Miejsce: Opera Wrocław

Ilość miejsc: 20

Cena: 30 zł

Termin zapisów oraz wpłat: do 10.02.2014

UWAGA! Opłatę za bilet należy wpłacić w terminie 3 dni od potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia. W przypadku braku wpłaty dana osoba zostanie skreślona z listy uczestników.


ZAPISY:

Małgorzata Kubiszewska

  • e-mail: klubseniora@fan.org.pl
  • tel.: +48 508 918 428