FAN Bike Team, czyli nasze dwa kółka – to nie tylko sposób spędzania czasu czy środek lokomocji, ale przede wszystkim pasja życiowa, która nam towarzyszy w życiu codziennym.

Sekcja rowerowa stanowi jedną z najmłodszych sekcji w strukturach Stowarzyszenia Promocji Sportu FAN, ale równocześnie jest najbardziej dynamicznie rozwijającą się grupą. Powstała głównie po to, aby umożliwić mieszkańcom Wrocławia i okolic aktywne spędzanie czasu oraz promocję Dolnego Śląsku jako miejsca idealnego do rozwijania pasji rowerowej.

Obecnie grupa liczy 20 osób, które wspólnie jeżdżą na wycieczki rowerowe. Są to zarówno typowe wycieczki jednodniowe, podczas których wspomagamy się czasem taborem PKP lub specjalistyczną przyczepką rowerową oraz dłuższe wyprawy rowerowe. W nogach mamy już przejechaną perłę Bałtyku – duńską wyspę Bornholm. Natomiast w planach kolejne rowerowe przygody m.in. magiczny Spreewald, przejechać trzy stolice europejskie szlakiem imponującego Dunaju oraz rozprawić się z tajemniczą Rugią.

Tempo, trasy i długości wycieczek są najczęściej dedykowane dla przeciętnego rowerzysty. W czasie wycieczek gwarantujemy dobrą zabawę oraz opiekę doświadczonych opiekunów. Otwarci jesteśmy również na wszelkie sugestie członków i sympatyków Sekcji, dlatego spotykamy się cyklicznie, aby rozmawiać o dalszych planach i kierunkach wycieczek oraz aby przypomnieć sobie wspomnienia z podróży w sympatycznym towarzystwie.

Aktualny harmonogram oraz szczegóły są na bieżąco aktualizowane na naszej stronie internetowej. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do wspólnej aktywności.

KONTAKT:

Krzysztof Iskra

e-mail: rowery@fan.org.pl